Recommended Posts

Salu,

Aveti idee va rog frumos, de unde as putea achizitiona o sa de MTB WTB Volt (Narrow) generatia noua din chromly sau titanium, in Romania am reusit sa gasesc versiunea doar din otel.

In cel mai rau caz ceva site uri de piese Europa aproape de noi poate care stiti ca sunt de incredere?

URL catre site ul producatorului: https://www.wtb.com/products/volt?variant=1062142768

Multumesc !

Nu e ciudat. Producătorul, dacă nu e și vînzător pe propriul site online (cum e canyon, de ex), are cel mult un pret "recomandat". 

Un site de vînzări e chiar normal să aibă preț mai mare decît cel de producător.

în urmă cu 46 minute, IonutA said:

Mai scump față de site-ul producătorului.

Ciudat?!

groaznic de ciudat.
Inexplicabil.
Să fie de la 5G? Flat earth? Vaccinuri? Bill Gates? sau Steve Jobs? hmmmmm...

• Haha 1

On 6/3/2020 at 10:03 PM, IonutA said:

Mai scump față de site-ul producătorului.

Ciudat?!

Pe siteul oficial saua este USD 129.95 (aprox. EUR 115) pentru varianta cu sine de titan, pe wiggle este EUR 105.99. Ne ajuti pe noi astia mai slow sa inteleg cum 115 este mic mic decit 105.99?

Nu te deranja sa raspunzi. Ai mai facut un post, esti gg.

On 6/3/2020 at 10:11 PM, Traveller said:

Nu e ciudat. Producătorul, dacă nu e și vînzător pe propriul site online (cum e canyon, de ex), are cel mult un pret "recomandat". 

Un site de vînzări e chiar normal să aibă preț mai mare decît cel de producător.

Nu este nici normal si nici anormal ca un magazin online sa aiba preturi diferite de MSRP. Dar in general preturile sint sub MSRP. Aici nu este cazul, pur si simplu IonutA e habarnist si nu e in stare sa compare niste preturi.

• Upvote 1
  • Haha 1

3 hours ago, JDM said:

IonutA e habarnist

Hai mă, cum sa fie habarnist?

Tu nu vezi că are răspuns la orice?

• Like 1

JDM, te rog frumos să îți retragi cuvintele la adresa mea!!!!

• Upvote 1
  • Haha 3

Ce naiba să mai înțeleagă bietu' șăf urs gri american??
@Chief Grizzly iertare...
ai nimerit cam aiurea pe forum.
Da' să știi că a fost o vreme cân' erau mulți băieți de treabă și binevoitori care dădeau sfaturi bune și cu multă pricepere.
Numa' că ei au obosit luptând cu valurile mării social-media gen FB și cu unii useri care-s din ce în ce mai mulți și mai hmm-hmm... Unii s-au retras definitiv, alții au ales să tacă, alții au ales ironia fină. Care din păcate nu prea prinde.
Iertare din nou, ți-am poluat topicul.

• Like 3

57 minutes ago, IonutA said:

JDM, te rog frumos să îți retragi cuvintele la adresa mea!!!!

Ii faci cadou lui Chief Grizzly saua mult dorita si promit ca imi cer scuze. Impuscam doi iepuri, tu reusesti sa te faci util si iti peticesti si egoul ranit de catre derbedeul de JDM.

Chief Grizzly sa lasi adresa sa stie IonutA unde sa trimita cadoul.

• Thanks 3
  • Haha 2

Pentru JDM

Lucrurile stau în felul următor:

Ai observat (că sunt două modele diferite de șei în cele două link-uri ) ceva ce eu nu am observat și prima ta reacție a fost să mă jignești.

Ți-am cerut să îți retragi cuvintele la adresa mea!

Ideea este să ajuți acolo unde este cazul.

Dacă nu poți ajuta, măcar nu jigni.

Orice altă intenție este  inutilă

Dacă tu o să vrei în continuare să jignești este doar alegerea ta!

Edited by IonutA
fără jigniri

“M-am certat cu Mitică Dragomir, dar fără jigniri. El m-a făcut oligofren, eu l-am făcut zdreanță, dar nu ne-am insultat....” – Gigi Becali

#fărăjigniri
#keepforumclean
#săbiciclimfericiți
#șieusunthabarnistdarnumăderanjează

• Like 1
  • Haha 5

On 6/9/2020 at 7:11 PM, MaC® said:

Ce naiba să mai înțeleagă bietu' șăf urs gri american??
@Chief Grizzly iertare...
ai nimerit cam aiurea pe forum.
Da' să știi că a fost o vreme cân' erau mulți băieți de treabă și binevoitori care dădeau sfaturi bune și cu multă pricepere.
Numa' că ei au obosit luptând cu valurile mării social-media gen FB și cu unii useri care-s din ce în ce mai mulți și mai hmm-hmm... Unii s-au retras definitiv, alții au ales să tacă, alții au ales ironia fină. Care din păcate nu prea prinde.
Iertare din nou, ți-am poluat topicul.

Life works in mysterious ways! Asa e in tenis zicea un domn la un moment dat. Desi apreciez raspunsul lui Traveller si am vrut sa imi dau comanda de pe wiggle review-urile recente de pe propria platforma si mediul online m-au oprit , in schimb dupa cateva cautari am reusit sa dau de niste baieti prin Cehia (https://www.zookee.cz/) cu preturi acceptabile si review uri ok. Ulterior am mers pe chromoly pret producator $79.95 (70.38 EUR) (340 RON) pret distribuitor 1 649 CZK (62.03 EUR) ( 300 RON) + transport prin DPD 11.28 EUR (55 RON) , am tracking, acum sa vedem mai departe.

16 minutes ago, Chief Grizzly said:

Asa e in tenis zicea un domn la un moment dat.

Aici l-ai nimerit pe @MaC® in plin. Te va adăuga la prieteni, spre deosebire de alții. >:D<
Nu căuta să înțelegi, ia-o ca atare.
Să o călărești cu plăcere.
Grijă mare cu DPD. Sper să fiu doar eu si Decathlonul pățit cu ei.
Ia AWB-ul si stai pe capul lor dacă întârzie.

Sa inteleg ca deja e la vinzare saua respectiva? Banuiesc ca e prea ingusta, nu?