sile_c

Tatuajele si bicicleta

Recommended Posts

aveti tatuaje? v-ati face?

mie imi plac foarte mult, mi-am facut anul trecut unu in grecia, si de atunci ma gandesc unde sa il fac pe urmatorul (cred ca va fi anul asta in amsterdam).

pun poza cu el exact din ziua cand l-am batut, nu s-a modificat de atunci dar e singura poza pe care o am. este pe gamba dreapta...

aveti tatuaje? v-ati face?

mie imi plac foarte mult, mi-am facut anul trecut unu in grecia, si de atunci ma gandesc unde sa il fac pe urmatorul (cred ca va fi anul asta in amsterdam).

pun poza cu el exact din ziua cand l-am batut, nu s-a modificat de atunci dar e singura poza pe care o am. este pe gamba dreapta...

Poate in vara asta iti face asa ceva :D

parca e prea harcore :D

Si totusi, poti fi primul roman cu asa ceva :) power-metal ;)

De la epilat am trecut la tatuat; in curind urmeaza piercat (de la piercing / deja vad clientale interesata cu o spita Sapim CX Ray in nas si un QR Shimano in limba), castrat etc.

Sa mai zica unul ca n-avem si noi ceva exotic si „harcore“ de prezentat :D.

De la epilat am trecut la tatuat; in curind urmeaza piercat (de la piercing / deja vad clientale interesata cu o spita Sapim CX Ray in nas si un QR Shimano in limba), castrat etc.

Sa mai zica unul ca n-avem si noi ceva exotic si „harcore“ de prezentat :D.

daca vi se pare exagerat topicul se poate sterge, desi e trecut la "cafenea"

Eu as fi curios sa stiu ce te-a determinat sa-ti tatuezi ceva pe piele.Asta daca nu sunt prea indiscret...:) (te intreb ptr ca la un moment dat poate nu-ti mai place, deoarece gusturile se schimba odata cu trecerea anilor ,si te trezesti peste ani cu ceva ce nu-ti mai apartine :eek:)

mie imi plac foarte mult,

banuiesc ca esti fan "arta tatuajelor", de pe discovery...

m-am tatuat ca sa marchez ceva, am tatuat un inger, tot pentru ca are legatura cu acel ceva, e cam lunga povestea cu ingerul...

exista intr-adevar riscul sa nu iti mai placa, de aceea tatuajul trebuie ales foarte binte inainte, la fel de bine trebuie ales artistul sa nu ai surprize ca iese cine stie ce porcarie.

deocamdata sunt multumit de el...

pentru axe: nu recomand niciunui copil sa se tatueze, de aceea nici nu ai voie daca nu ai sub 18 ani.

"banuiesc ca esti fan "arta tatuajelor", de pe discovery..." mai mult al lui chris garver, e un mare artist.

Cand ma gandesc la tatuaje, tot imi apare imaginea unui barbat ~45 de ani, fumator de Carpati full flavour, ce are pe bratul paros o silueta a unei femei cu un nume Gina sau Vica. Culoarea verde inchis :)

Parerea mea: consider tatuajele tot un fel de cicatrici, astfel de ce mi le-as face? Pentru personalitate distincta am la dispozitie atatea pasiuni si virtuti prin care sa ma infrumusetez.

Cand ma gandesc la tatuaje, tot imi apare imaginea unui barbat ~45 de ani, fumator de Carpati full flavour, ce are pe bratul paros o silueta a unei femei cu un nume Gina sau Vica. Culoarea verde inchis :)

Parerea mea: consider tatuajele tot un fel de cicatrici, astfel de ce mi le-as face? Pentru personalitate distincta am la dispozitie atatea pasiuni si virtuti prin care sa ma infrumusetez.

pai nu prea ti le faci ca sa te infrumusetezi, le faci (daca vrei, daca iti place, daca ai curajul sa iti faci niste cicatrici) in general ca sa marchezi anumite momente, sa arati ca ai niste convingeri, ca iubesti o persoana... etc.

p.s.: vad ca lumea in general e contra, dar de aia am deschis si topicul.

• Upvote 1

cat te-a costat si cand l-ai facut? precis!

150 eur, in grecia - Nea Moudania - panther tattoo -, august 2008

anul asta ma duc in Amsterdam la Hanky Panky Tattoo

Eu nu sunt contra, scoate-ma din lista :)

N-am curajul sa-mi fac, dar imi plac, tzac-pac... :D:D

Ciclistul din poza lui Domnicu este nud...dar vezi ce bine e tatuat, zici ca are echipament...ma intreb cum i-au tatuat casca :confused:

banuiesc ca esti fan "arta tatuajelor", de pe discovery...

daca vrei sa devi artist sau vrei sa inveti sa desenezi acceptabil, trebuie neaparat sa te uiti acolo. plus ca e si distractiv. cat despre Chris Garver sunt de acord cu tine, e cel mai tare..:)

am facut desenul asta inspirandu-ma de acolo.

scuzati leopardul, trrebuia sa fie tigru dar....:D

Propun sa cautam niste modele inspirate din ciclism, idei ceva ?! :):confused:

Hai bagati niste poze. Daca-i bal, bal sa fie !

mda, sa imi tatuez pe picior un biciclist cu o masina de tuns iarba atasata la bicla ... si ma epilez partial pe piciorul respectiv, in functie de cat de harnic e ala cu masina de tuns iarba ... ;)

la origine tatuajul avea conotatie spirituala.

la fel ca si piercing-ul. samanii aveau si tatuaje, si piercing-uri, si frizuri (daca se poate spune asa), si imbracaminte mai deosebita

eu am stat 3 luni in Nigeria, acolo tatuajele si cicatricele se faceau in functie la apartenenta la diferite triburi, si erau toate cam identice... in afara de cateva ale celor cu pozitie mai inalta in trib, care difereau putin.

Adevaratul tatuaj e albastru, include o ancora, o inima strapunsa de o sageata si textul "gigi+maricica".

• Upvote 2

in mare parte piercingurile ti le faci pentru tine. nu pentru a arata celorlalti cat de nebun esti tu sau mai stiu eu ce vrei sa exprimi. si eu 3 pierceuri iar timp de 11 luni nu a stiut nimeni de ele, doar eu:)

in mare parte piercingurile ti le faci pentru tine. nu pentru a arata celorlalti cat de nebun esti tu sau mai stiu eu ce vrei sa exprimi. si eu 3 pierceuri iar timp de 11 luni nu a stiut nimeni de ele, doar eu:)

a nu se intelege gresit! nu am nimic cu cei ce au tatuaje sau piercinguri. fiecare e liber sa faca ce vrea cu corpul sau...