sile_c

Tatuajele si bicicleta

Recommended Posts

Pfai asa topic...

Unul dintre astea vreau sa mi-l fac la majorat:

9d826ab04332427b2da8d7a00ae22f16dbfb9950

My-LP-tattoo-3-linkin-park-27260668-490-

linkin_park_tatoo_redone_by_nedwol-d51lu

Daca as ramane la asta,ultimul,l-as face cu alta culoare in loc de rosu,dar nu stiu ce culoare.Rosul ala pare prea de fata.

O ancora roz sub care scrii numele "iubitei" din clasa a 7-a!

Mi se pare o mare tâmpenie să-ți faci tatuaj cu biclă, componente. N-aș da banii pe așa ceva ci pe ceva total original dacă tot îmi fac tatuaj [ceea ce nu-i cazul la mine] dar ca idee

Iti recomand roz!

O ancora roz sub care scrii numele "iubitei" din clasa a 7-a!

Mdea...nu ma asteptam la ceva serios...

Cu tot respectul, dar povestea cu tatuajele e o prosteala de moment... va trece iar cei care au "cuplat" vor ramane tarcati! Atata tot.

• Upvote 1

Pfai asa topic...

Unul dintre astea vreau sa mi-l fac la majorat:[...

Poate are loc pe langa tatuaj si un gand micut de a face o meserie? o scoala?

Mai circula o snoava cu unul care dadea vizon multor muieri si se si falea cu asta( "O stii pe cutarita? I-am dat un vizon aseara"). Intrebat daca are crescatorie de vizon nega. La deces s-au lamurit. Avea penisul tatuat cu "vizon".

• Upvote 4

ecsplicăi bre cum era cu blana de vizon. ;) bogăție macsimă.

sunt convins co să caute cei ăla vizon. ;))

Pencă am văzut pe mulți copaci scrijelit numele mieu  mam tot gândit săm tatuez numili pă antebraț. Deși nui lucrat precum a lu băietu cu "ori suntem golani ori nu suntem" 

Cristi. Da parcă e mai mijto Crÿstÿ 

Ce ziceț?

• Upvote 1

M-a batut si pe mine gandul intr-o vreme, cu atat mai mult cu cat si fii-mea si a mea sunt tatuate. Am tot cumpanit eu pana intr-o zi cand, cotrobaind printr-un sertar am descoperit mai multe seturi de fotografii personale vechi: prima poza de buletin, poza de pe legitimatia de la clubul sportiv, cea de la diploma de bac, cea de la diploma de injinier, cealalta diploma, cateva poze facute la munte, poze de legitimatii, instantanee de pe la cate un chef... par scurt, par cu freza, par lung, par foarte lung, par dat peste cap, par cu carare pe mijloc... privindu-le dupa ce le-am gasit ma gandeam cum naiba ma suportam cu coafurile alea... si mi-a trecut de tatuaje... Macar la par am mai putut umbla de-a lungul vremii :)

Iar despre piercing-uri, macar alea se mai pot scoate/demonta dar... am avut si ceva surprize provocate de doamne cu care m-am intersectat. La unele am ramas chiar mut :D

si pe mine m-a batut un gand si inca nu mi-a iesit din creierasi. e vorba de un mic simbol, intr-o zona care nu se vede (nu va ganditi la prostii). 

Motivul: pentru a pastra mereu vie amintirea unei persoane care nu mai e printre noi. Simbolul reprezinta fix persoana.

Madaline, ce te faci daca maine descoperi o alta trupa care iti place si mai mult decat linkin park sau limp bizkit?! 

Madaline, ce te faci daca maine descoperi o alta trupa care iti place si mai mult decat linkin park sau limp bizkit?! 

Si eu eram innebunit dupa Linkin Park cand au scos Hybrid Theory, dar apoi mi-a trecut.

Iar referitor la tatuaje si eu sunt de aceeasi parere ca daca le faci prea devreme fara sa te gandesti prea mult, mai tarziu ajungi sa regreti.

Măi, sincer eu n-am nimic împotriva tatuajelor. Mi se pare că dacă ţii suficient la o chestie ca să ţi-o pui permanent pe piele, dece nu!?

Prin urmare, gamba mea stângă arată aşa:

t.jpg

Scuzaţi calitatea de cacao dar e făcută cu telefonu.

Mă mai gândesc să-mi pun numele copiilor pe un omoplat, dar e numa aşa o idee.

• Upvote 7

Interesant insa domnisoara de mai sus pare o oferta mai buna. :D Poate daca erai depilat...!?

• Upvote 2

Interesant insa domnisoara de mai sus pare o oferta mai buna. :D Poate daca erai depilat...!?

O să fac şi o poză la vară, bronzat, depilat şi încordat :))

Măi, sincer eu n-am nimic împotriva tatuajelor. Mi se pare că dacă ţii suficient la o chestie ca să ţi-o pui permanent pe piele, dece nu!?

Prin urmare, gamba mea stângă arată aşa:

Scuzaţi calitatea de cacao dar e făcută cu telefonu.

Mă mai gândesc să-mi pun numele copiilor pe un omoplat, dar e numa aşa o idee.

Insfarsit o atitudine necomunista [-O< .

Nu e vorba de comuniști/necomuniști, e vorba de anumite lucruri pe care, crede-mă, nu le înțelegi :)

Și eu vroiam să-mi fac diverse lucruri, dar cu timpul și cu puțină cugetare am ajuns la concluzia, chiar am nevoie? 

Dacă cândva voi avea nevoie, voi face, dar momentan chiar nu simt nici o plăcere. Crezi că ești mai cool dacă ai tatuaj? Te înșeli. Nu sunt mai prost sau mai știu eu cum dacă nu am tatuaj.

Dacă totuși ești determinat (acuma, că peste 2 ani vei reînvia topicul și vei zice că nu îți faci) măcar să fie ceva care să te reprezinte, să însemne ceva pentru tine.

• Upvote 2

Mădăline, dacă chiar eşti din 1996, io îţi recomand să aştepţi încă măcar 6 ani până să-ţi faci un tatuaj.

Eu aveam totuşi 27 de ani când mi l-am făcut :)

• Upvote 3

Madaline si-ti garantez eu ca tot in 6 ani o sa ti se ia si de Linkin Park (daca nu chiar mai devreme),

asta daca-ti place cat de cat muzica rock (nu ca LP ar canta rock),

o sa vrei sa asculti ceva mai heavy, mai "metal", trupe mai putin comerciale.

De ex. da un search dupa Rise to fall, sau Mors Principium Est, sau Engel,

sau mai cunoscutele Machine Head, Slayer, Pantera, etc. etc.

On topic:

kat-von-d-0028.jpg

Portretele facute de Kat Von D sunt bestiale, fiind unul dintre cei mai tari artisti cand vine vorba de portrete in gri.

• Upvote 2

Nu e vorba de comuniști/necomuniști, e vorba de anumite lucruri pe care, crede-mă, nu le înțelegi :)

Și eu vroiam să-mi fac diverse lucruri, dar cu timpul și cu puțină cugetare am ajuns la concluzia, chiar am nevoie? 

Dacă cândva voi avea nevoie, voi face, dar momentan chiar nu simt nici o plăcere. Crezi că ești mai cool dacă ai tatuaj? Te înșeli. Nu sunt mai prost sau mai știu eu cum dacă nu am tatuaj.

Dacă totuși ești determinat (acuma, că peste 2 ani vei reînvia topicul și vei zice că nu îți faci) măcar să fie ceva care să te reprezinte, să însemne ceva pentru tine.

Nu cred ca acest tatuaj ma face mai cool,pur si simplu imi place arta tatuajului de cand aveam vreo 10-11 ani.Ma uitam la Kat Von D si emisiunea ei,L.A. Ink (si la Miami Ink care e mult mai veche) pe Discovery cum fac tatuaje si de atunci vreau si eu unul.

Madaline si-ti garantez eu ca tot in 6 ani o sa ti se ia si de Linkin Park (daca nu chiar mai devreme),

asta daca-ti place cat de cat muzica rock (nu ca LP ar canta rock),

o sa vrei sa asculti ceva mai heavy, mai "metal", trupe mai putin comerciale.

De ex. da un search dupa Rise to fall, sau Mors Principium Est, sau Engel,

sau mai cunoscutele Machine Head, Slayer, Pantera, etc. etc.

On topic:

kat-von-d-0028.jpg

Portretele facute de Kat Von D sunt bestiale, fiind unul dintre cei mai tari artisti cand vine vorba de portrete in gri.

Nu ascult doar LP,ascult si Metallica,Skillet,Foo Fighters,AC/DC,Slayer.

On:Imi place mai mult de fostul ei coleg din Miami,Amy :P

AMI_PETAnew_UPDATED72.jpg