sile_c

Tatuajele si bicicleta

Recommended Posts

Eu am facut primul tatuaj la 27 de ani, acum am 39 de ani si deja 6 tatuaje. Toate reprezinta ceva pentru mine. Singurii care-si fac griji cu privire la tatuaje sunt cei care nu au.

• Upvote 5

Eu am facut primul tatuaj la 27 de ani, acum am 39 de ani si deja 6 tatuaje. Toate reprezinta ceva pentru mine. Singurii care-si fac griji cu privire la tatuaje sunt cei care nu au.

Un plus de la mine :)

Ceva "actual"

IMG00044-20110212-1817_large.jpg

4_362917.jpg

8_362917.jpg

16_362917.jpg

5_362917.jpg

lancetattoo.jpg         

ASS_TATTOO_061512_M-400x470.jpg

• Upvote 2

Pare. Este tatuaj.

Hai ma ca am fost acu si am verificat, e doar o facatura.

si pe mine ma bate ideea de a face un tatuaj, dar la cum ma plictisesc eu de lucruri si vreau sa le schimb (7 bicle intr-un an juma') iti dai seama ca ori m-as umple de tatuaje, ca de scos nu ma incanta, ori imi luam alta piele mai de calitate.

As merge putin mai departe si as zice ca nici macar nu e pictata fata...pare a fi un blend mode intr-un prog. de postpro.

dar daca MBZ stie sigur ca e tatuata asa o fi

A...am si eu 3 tatuaje desenate de mine iar doua dintre ele mi le-am batut singur, niciunul dintre ele n-au legatura cu ciclismul. Deci sunt pentru!

Faptul ca e postat pe un site ca acest "the frisky" o poza de la ceva anonima nu stiu daca il facesa fie the real deal  :- 

Na, acum daca e pe bune eu zic ca e foarte urat...si oarecum ilogic...sa-ti tatuezi un craniu pe cur cu capul in jos..

Arata de parca ar fi avut probleme digestive si n-a mai ajuns la wc...

.skul_cur_zps276089e3.jpg

Probabil ca e facut ca desenele aztece... sa se vada dintr-o anume pozitie. :)

Vazutul dintr-o anume pozitie e o caracteristica generala a diferitelor metode de reprezentare, nu? Cu siguranta nu ceva specific desenelor aztece.

Specific artei aztece pot fi reprezentari si motive geometrice, viu colorate in preponderent cu tema religioasa dar si povestiri de cotidian, cuceriri, sacrificii.

In sculpturi de asemenea cultul religios dur.

In arhitectura sublinierea puterii imperiului prin monumentalitate si simetrie.

Astea am le-am gasit ca fiind caracteristice "desenelor aztece".

Sa nu-mi fie cu suparare dar, am gasit potrivit sa dezvolt afirmatia ta oprita parca putin prea devreme. :)

Partial ai dreptate.

Nu stiu, nu am gasit reprezentari grafice cu morphing view in istorie inainte de ale lor(azteci, tolteci, olmeci, etc). Nici nu sunt vreun doctor in domeniu.

Era o metafora de fapt, si am folosit argumentul similaritatii.

Pai partial ca nici eu nu sunt doctor in domeniu. E cam ce imi amintesc eu de la cursuri de istoria artelor/arhitecturii.

Asta cu morphing view nu cunosc decat realizari moderne. Ti-as fi recunoscator daca mi-ai putea da exemple de morphing sau reprezentari grafice de asa ceva ale aztecilor, toltecilor....

child_draw.jpg

• Upvote 6

*-:)        ;)         *-:)          ;)      

Pentru cei care au de gind sa-si „intepe“ un angrenaj pe piept, o pedala pe gamba sau o pitipoanca pe biceps:

http://www.foe.org.au/sites/default/files/scarredforlife.pdf

Si altele:

http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/rapex_archives_en.cfm

• Upvote 1

As prefera un picior - devin si eu performant si scriu ceva pe la recorduri [-O< .

*-:)        ;)         *-:)          ;)      

Pentru cei care au de gind sa-si „intepe“ un angrenaj pe piept, o pedala pe gamba sau o pitipoanca pe biceps:

http://www.foe.org.au/sites/default/files/scarredforlife.pdf

Si altele:

http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/rapex_archives_en.cfm

acum serios, who the fuck cares, Frank?

Se pare ca pentru pasiune e nevoie de sacrificiu. Altfel am fi toti niste roboti.

• Upvote 3

Tatuajul calea spre iluminare! :))

Tatuajul ala pe care-l are Pink pe ceafa mi s-a parut sa poarte cu adevarat un mesaj... de om independent, nu de robot desigur! Iar daca as putea mi-as face tatuajul ala de care pomenesc Parazitii intr-o melodie de-a lor... Altfel ramane doar o metoda de marcare a indivizilor.

Nu neaparat legat de bicicleta, insa poate fi o sugestie:

321388_394653830647848_1914687322_n.jpg

:))

Eu am un tatuaj de cand eram tanar picior si consider ca nu a fost o alegere inteleapta cu toate ca e intr-o zona acoperita de haine si e si mic. In ziua de azi cand mai stau la bustul gol si imi spune cineva ca e frumos sau interesant ii zambesc persoanei respective.