kalevra_an

bolturi pentru V-brake

Recommended Posts

am tot cautat niste bolturi pentru V-brake pentru a le suda pe un cadru de otel in speranta ca voi reusi sa imi fac un ciclocross cu bani putini. in afara de varianta de a le lua de pe un cadru de MTB (pe care nu il am ) gasesc prin vreun magazin?:rolleyes:

am vazut eu acum cateva luni intr-un magazin de la noi, erau la pret de nimic, parca 5 lei perechea, daca vrei ma uit si te anunt. Se poate rezolva si cu un mic pachet la posta romana.

pai daca gasesti asa ceva ma anunti si poate ne intalnim la o tura pe undeva, sau daca tine vremea cu noi ne intalnim prin vreo tura. daca nu prin posta. multumesc mult :D

Trimite un mail PlayBike. Trebuie sa aiba bolturi de otel din alea pt infiletat in furcile care nu vin cu bolturile din fabrica dar care au posibilitatea sa le montezi asa ceva pt V-brake.

eu vreu sa le sudez de un cadru de sputnik sa pot sa ii pun V-brake sa nu am probleme cu noroiul si sa pot insoti gasca de MTB-isti :D de infiletat nu am unde sa le infiletez iar daca dau gauri sa le filetez slabesc rezistenta

Si daca cumva gasesti, ce te impiedica sa le sudezi. Faptul ca au filet? O sa-ti fie mila de filetul ala sa pui sudura pe el?

uite aici. vezi ce fel de otel iti trebuie: inoxidabil sau otel-carbon.

daca te hotarasti sa comanzi sa ma anunti si pe mine ca poate facem transportul 50%-50% :D

am zis si ma repet, am sa ma uit si va comunic ce gasesc pe aici. Toate bune

azi am fost pe la magazin si taman l-am gasit inchis, se deschide pe miercuri, revin:)

Acum cativa ani am cumparat niste elemente de genu din bazar... Norocul tau ca sunt din Roman, cand voi trece pe acasa le voi cauta si ti le voi da...

@kalevra_an

am fost azi pe la magazin, au urechi pentru V-brake, genul celor care trebuiesc sudate pe cadru, 10 lei perechea. Daca doresti sa-ti cumpar anunta-ma, pentru inca 5 lei taxe transport le pun colet la Posta Romana, platesti contravaloarea cand ridici coletul.

Eduard

kalevra_an

asa ceva am gasit pe la sfantu gheorghe

Pana la urma ai reusit ceva cu V-brake pe sputink? Si eu am un sputnik si franele alea "XB3" sunt cam slabe (mai exact sabotul e original cu cauciucul relativ tare, si janta nu e tocmai dreapta perfect)

va multumesc tuturor pentru intres. am incercat leam alamit am taiat cateva de pe niste cadre vechi am gasit la un mecanic. dar cadrul e foarte subtire i nu e facut sa reziste la offroad deci ramane sa gasesc altceva .

doruk, poti sa-mi trimiti bolturi de V-Brake prin colet? Mai ai de unde achizitiona?

ca sa nu mai deschid un thread nou. S-a mai rezolvat ceva? Am luat o furca suntour si nu are bolturile pentru v brake. Caut ca disperatu. Mai stie cineva pe unde?