mihai 28

Confectionez biciclete orizontale

Recommended Posts

Deja m-am gandit la asta ! Imi pare rau ca nu mai e frumos afara, altfel incalecam pe motoreta si zburam pana in Adjud ... cu masina imi ia mai mult timp !

Ca sa iti pot ,,proba" reclinata, prima data ar trebuii sa iti sacrifici 2-3 ore cu mine ca sa ma inveti sa merg cu ea, apoi putem folosi si verbul ,,a proba" ! :D

... crezi ca pot merge pe bicicleta ta ? ... am 1.70m inaltime si vre'o 87kg.

P.S. ... da-mi nr. tau de telefon intr-un PM, ca nu stii cum te trezesti cu mine pe la usa !

Daca poti merge fara maini pe o bicicleta normala si daca mai mergi si pe o roata inseamna ca ai un echilibru bun si sigur vei putea merge si pe recumbent .Sunt sigur ca in 30 minute deja mergi cu ea si faci si curbele bine ,bineinteles depinde si de capacitatile tale .Eu am 1,73 si 80 kg deci suntem cam la aceasi marime ,oricum pot face cu usurinta ca scaunul sa fie culisant sa te regasesti cat mai bine pe ea .Poti veni oricand chiar si pe vreme rea am la dispozitie o hala de 400 m2 unde poti sa te initiezi si daca cazi nu te vede nimeni :wacko:

Aud si vad numai roti de 20, 26 si 28... Roti de 24" nu se mai folosesc?

Chiar m-am gandit la roata de 24 pe fata dar trebuie si o furca de 24 ceva mai de calitate aluminiu dar unde o gasesc?

.........Eu am 1,73 si 80 kg deci suntem cam la aceasi marime ,oricum pot face cu usurinta ca scaunul sa fie culisant sa te regasesti cat mai bine pe ea .Poti veni oricand chiar si pe vreme rea am la dispozitie o hala de 400 m2 unde poti sa te initiezi si daca cazi nu te vede nimeni :wacko:

... in conditiilea astea incep sa ma gandesc serios la o plimbare pana in Adjud !

Cat ceea ce tine de cazaturi, nu am inhibitii la public ! M-am prabusit de prea multe ori ca sa ma mai jeneze lucrul asta ! :D ...... oricum, pentru orice eventualitate imi pot lua la mine casca si armura de la motocicleta ! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

... ne auzim !

Petrica

inc-odata, super tare!!! B-) draguti foc!

e putin cam maricica de el dar nu-i bai. dar vad ca se poate regla angrenajul, mai fata-spate? daca da cred ca tre putin mai in spate, parca intinde picioarele prea mult.

dac-aveam si eu una d-asta cand eram miiic... :D

Multumesc,da e adevarat angrenajul e reglabil insa trike-ul e pentru un client cu cativa centimetri mai inalt decat fiul meu.

Salut,

Clientul ultimei creatii de care vorbea misa sunt eu.

Cand am schimbat primele randuri pe mail in care el imi spunea ca poate sa imi faca un recumbent tadpole trike cap-coada pentru baietelul meu de aproape 4 ani, am avut oarece rezerve, mai ales dupa ce am cautat putin despre el pe forum si am dat peste topic-ul asta. Dupa ce am vorbit prima data la telefon, pe chestii tehnice, mi-am dat seama ca omul e foarte pasionat de domeniul asta si ca stie ce vorbeste. Dupa ce am primit si primele poze cu silueta trike-ului prinzand contur (furca rotii din spate a fost prima), mi-am dat seama ca omul e foarte serios si face ceea ce spune, nu doar spune. Si face extrem de bine ceea ce face.

Ceea ce a iesit, puteti vedea in cateva poze aici. Cateva filmulete cu baietelul meu si trike-ul in actiune aici.

Ca si implementare, opera ii apartine 100% lui misa. Ca si concept, trike-ul e un mix intre ideile mele si ale lui si folosesc ocazia asta pentru a-i multumi inca o data pentru rabdarea cu care mi-a ascultat la telefon(el fiind din Adjud si eu din Bucuresti) specificatiile, sugestiile si observatiile la adresa tuturor stadiilor de evolutie ale prototipului.

Misa, multumesc inca o data.

Un client extrem de multumit,

Razvan

• Upvote 1

ultima creatie

Felicitari.

Bravo.

Cadru otel?

roti fata 20` si spate 26`?

Felicitari.

Bravo.

Cadru otel?