mihai 28

Confectionez biciclete orizontale

Recommended Posts

Daaaaaaaaaaa!!! Imagine postată

Sunt si eu impresionat de calitatea pieselor confectionate si in special de linia de sudura...

O lucrare f.frumoasa.Unde ai gasit un sudor asa bun,sau tu ai sudat?

Si strungar?Se vede ca este lucrat calitativ,si nu la repezeala sa primeasca odata berea promisa...

sudorul cel bronzat si iarna sant eu cat despre strungar un om depsebit a facut piesele in 30 minute si am plecat de la el dupa 3 ore de palavre .Pana sa gasesc strungarul sus amintit am pierdut mult inox pe la strungari care lucreaza la [zecime] ,sant multi strungari dar marea majoritate fac meseria pentru bani nu din pasiune.Mie mi-a facut piesele gratis,nevasta lui il chema la masa dar el statea cu mine in atelier si discutam ,mai rar asa oameni ...... PS cand am intrat prima data in atelierul lui i-am zis ;bre da nu te-ai saturat de fiare ; el a raspuns ;BA DAAA;eu am zis ;ceva nou inox ,ce a raspuns el nu va pot spune:D:D:D

foarte frumos, =)) sunt inca pe locul doi la comanda pentru cadru sau a renuntat primul ?!:))

aaaaaaaaaaaaahaaaaa, se apropie momentul adevarului, baga mareee =D>

sunt foarte curios de greutatea finala !

Foarte tare!

Sper ca furca va fi tot cu suspensie...

Nu cred ca e nevoie de furca cu suspensie...

Sudurile arata ireprosabil, meserie curata^=))^

Nu cred ca e nevoie de furca cu suspensie...

Sudurile arata ireprosabil, meserie curata^=))^

nici eu nu cred ca e nevoie de furca cu suspensie ,multumesc pt compliment tie si d-lui vis-a- vis

poze din seara asta

mama-mama!!!... un bravo adevarat! =))

sa nu ti-o iei in cap (nu ca ar fi cazul) pt ca ai multe de facut si ar fi pacat. sunt mandru ca un roman lucreaza atat de curat si frumos!

mama-mama!!!... un bravo adevarat! :-H

sa nu ti-o iei in cap (nu ca ar fi cazul) pt ca ai multe de facut si ar fi pacat. sunt mandru ca un roman lucreaza atat de curat si frumos!

si eu sant mandru ca exista oameni care apreciaza ceea ce fac,pentru ca fac cu mainile si inima adica din suflet .Multumesc:)>-:)>-:(>-

suspensia spate

Interesanta suspensia. N-am mai vazut asa ceva. Merge? Mie nu mi se pare f.buna geometria aleasa. Parghia e prea mare. Si cursa trebuie probabil limitata generos din preload. In fine, important e sa mearga si sa reziste. Succes.

Am gasit si in Cluj pe cineva care a facut recumbent-uri (cel putin un trike) si pare dispus pentru o colaborare. Inca nu am discutat amanunte dar oricum nu ma prea grabesc. Poate vom face o transformare a unei bitze "normale", desi ma tenteaza mult si un cadru de inox asemanator cu ce ai facut tu. Apropo, ai reusit sa faci scaunul ala cu spatar din plasa?

shhhhhh, am vorbit cu el, omul lucreaza din greu :-

in curand apare si jucaria gata, daca a mintit va mint si eu :)

Si eu sunt tare curios sa vad ce iese :-

Si poze, si film cu drive-test :)

au mai ramas putine zile ,proiectul s-a schimbat total ,iar cand va fi gata MirceaDP o va testa o saptamana la Cluj,bineinteles daca vrea.

au mai ramas putine zile ,proiectul s-a schimbat total ,iar cand va fi gata MirceaDP o va testa o saptamana la Cluj,bineinteles daca vrea.

Sigur ca vreau :-bd Multumesc. Iti trimit PM cu nr.de telefon (voi face curand o noua pauza de internet).

Si eu sunt tare curios sa vad ce iese @-)

Si poze, si film cu drive-test :-bd

Buna sunt Zoli,si stau tot in Timisoara,ca si tine(D-voastra?).

Daca esti interesat de REKU-BIKE-uri pot sa-ti arat una live(CHALLENGE FUJIN E telescop DNM 22 sub fotolui,sezut).

Ma dau(cind am timp....~O))citeoadata prin jurul Timisorii(Alea Ghirodei,Calea Lugojului,centura,Giarmata vii),dar sunt pre multi manelisti,rromi,soferi de camioane(oameni fara pic de bun-simt) care cred ca asfaltul de pe carosabil a fost inventat numai ptr.ei....

Ideea de baza,ma dau unde nu prea sunt deranjat,claxonat,huiduit.

Daca esti(sunteti) interesat,mai multe detalii pe celalalt forum(BICICLETE ORIZONTALE).

Ma bucura faptul ca oameni sunt interesati de asa ceva(lucruri NEconventionale).

Cu stima

Zi:D/

Salut Zoli,

Din pacate si eu am aceeasi senzatie neplacuta cand ma dau pe sosea, de aceea caut cat mai mult sa ocolesc soseaua, merg in cea mai mare parte a timpului pe off road, si cand sunt nevoit sa merg pe asfalt, aleg drumurile mai secundare, necirculate

Poate facem cumva intr-un weekend sa iesim impreuna la o pedala si o poveste, as fi tare curios care e senzatie pe o orizontala, cum e cu manevrabilitatea, etc

Din ce a postat misa aici, cea facuta de el mi s-a parut extrem de manevrabila, e de admirat ce a iesit din mainile lui, se vede ca e pasionat si priceput

Salut Zoli,

Din pacate si eu am aceeasi senzatie neplacuta cand ma dau pe sosea, de aceea caut cat mai mult sa ocolesc soseaua, merg in cea mai mare parte a timpului pe off road, si cand sunt nevoit sa merg pe asfalt, aleg drumurile mai secundare, necirculate

Poate facem cumva intr-un weekend sa iesim impreuna la o pedala si o poveste, as fi tare curios care e senzatie pe o orizontala, cum e cu manevrabilitatea, etc

Din ce a postat misa aici, cea facuta de el mi s-a parut extrem de manevrabila, e de admirat ce a iesit din mainile lui, se vede ca e pasionat si priceput

Momentan cultura rutiera a noastra lasa E N O R M de mult de dorint.

Nu avem ce face ne dam unde puteam,si nu(prea)suntem deranjati.Asta este,prea mult nu avem de a face.

Singura zii libera a mea este duminica,si de obicei(daca nu ne"rafuim"cu baietii la Airsoft) numai atunci am timp sa dau la pedale.

Am auzit ca o sa fie organiazt ceva prin august la Garina,Valiug,pentru cei cu Mountain -Bike.Info poti obtine de la mg.de biciclete linga clinicile noi(X-Trem sport sau ceva asemanator).

Despre Reku-bike-ul construit de Misa,este un lucru f.O.K.,dar dureaza in timp,deoarece trebuie testate o sumedenie de lucruri.

Inclusiv la a mea am gasit mici inconveniente(poate mift ptr.mine...,cine stie),care devin cu timpul suparatoare.

Deci,timp liber,si test cit cuprinde la cel mai apropiat magazin,cine este interesat de asa ceva.

Si la Gheorgheni este un tip care a construit asa ceva(tadpole=trei roti),si dupa cite am citit nici Cujul nu se lasa(construit manual,acasa).

Deci,noi(Banatenii)urmam?????????

Cu stima.

Z

Misa, am revenit pe forum. Pana la urma nu am mai avut timp sa te caut (scuze) dar sunt in continuare curios cum ti-a iesit bitza. Ceva noutati/poze?