andrei141592

Nu gasesc camera si cauciuc de schimb

Recommended Posts

Buna seara,

Vreau sa cumpar pentru cineva din familie (drept cadou) un set de camere si cauciucuri pentru bicicleta pe care o detine. Eu nu ma pricep, insa stiu ca marca bicicletei este Giant si ca este semicursiera din carbon. Pe roti sunt urmatoarle datele:aws4_request&X-Amz-Date=20201122T200553Z.

Am incercat sa caut pe cont propriu, insa m-am impotmolit la camere. Nu gasesc nicaieri (in Romania) cauciuc de dimensiunea 622x13. Ori eu nu caut dupa ce trebuie, ori efectiv nu exista. Ma puteti ajuta, va rog?

P.S.: Poza este de pe net, insa datele sunt exact la fel si pe bicicelta in cauza, am ales sa pun o poza de pe net intrucat datele le aveam scrise pe o hartie si nu sunt foarte usor de citit.

Merge orice cauciuc 700x23, 700x25. La camere este scris in specificatii intre ce cote de balon se incadreaza, ex 700x18-700x28.

Ce vezi scris acolo 622x13 este dimensiunea interioara de la janta.

• Upvote 1

Vrei să iei orice, doar să se potrivească, sau vrei să fie și de calitate?

Daca se poate si una, doua recomandari de niste produse care au cel mai bun raport pret/calitate, ar fi super. Mi-am setat un buget de 200 lei (pentru 2x cauciucuri + 2x camere).

O să fie greu să te încadrezi în bugetul ăsta, dacă e vorba să iei 2 cauciucuri ți 2 camere pentru bicicleta de mai sus.

Un minim pe care l-ai putea lua sunt 2 din astea:

https://www.marosbike.ro/anvelope-28-29-inch/anvelopa-pliabila-continental-grand-prix-4000s2-23-622-negru-oem-hurzeler-edition.html

CAmerele sunt consumabile, nu cred că e nevoie, pe alea și le ia cel care va primi cadoul tău.