Recommended Posts

Era o singura pereche, ultima, marimea 46 - perfecti!!! Si i-am mai luat la nevasta-mea tot la reducere mare, ultimele 2 bucati, geaca lor de ploaie de alpinism Simond, care e 600 RON normal, cu 190 RON. Si un prieten si-a luat tot asa, ultima pereche, pantofi de alergare Asics Gel Nimbus la care a primit reducere de la vreo 700 RON la 200 RON. Doar sa ai norocul sa treci pe-acolo si sa casti ochiu'

Știi ce mă uimește pe mine? Faptul că în majoritatea magazinelor când se bagă promoții adevărate, stocul este golit de angajați care revând produsul și-și scot și ei...Aici nu.

Ati primit vreo informare referitor la data in care va fi functional site-ul ?

PS. La mail sau pe fb raspund in vreo saptamana sau mai mult deci cine are urgente sa sune direct.

Veste, nu. Doar geci. Cel putin in cel din Berceni, dar am auzit ca e niscai marfa mai multa si mai variata in Decathlon Pallady.

Ati primit vreo informare referitor la data in care va fi functional site-ul ?

PS. La mail sau pe fb raspund in vreo saptamana sau mai mult deci cine are urgente sa sune direct.

Nu au o data stabilita, eu i-am frecat a cap de mult cu intrebari, nu am primit raspuns decat in momentul in care am dat mail la decathlon franta, in 2 zile mi-au raspuns si francezii si romanii. Suna ceva de genul "cunoastem problemele (lipsa poze, preturi, bla bla) si suntem pe treaba, mai dureaza". Ce mi s-a parut ciudat e ca cica francezii se ocupa de site, nu exista un web developer in ro, lucru care explica de ce e asa de vraiste site-ul de atata vreme. Francezilor le place munca... not.

Ati vazut veste cu windstopper pe la unul din magazine?

Veste, nu. Doar geci. Cel putin in cel din Berceni, dar am auzit ca e niscai marfa mai multa si mai variata in Decathlon Pallady.

veste windstopper sunt in Pallady. Ieri am dat pe acolo si erau cateva la raft.

am pedalele xpedo traverse xcf 05ac iar pana acum am stricat 2 perechi de pantofi (mai noname unii ieftini)

m-am dus azi la decathlon si am zis sa cumpar http://www.decathlon.co.uk/mtb-3-shoes-black-yellow-id_8199398.html#avantages

dar am inteles ca sunt numai pt interior pt exterior cica nu sunt buni. este adevarat?

o recomandare de incaltaminte pe la 150 lei?

Nu stiu cine ti-a zis ca-s de interior. Nu sunt. Scrie si in descrierea de pe site. "occasional mountain biking use" 

In plus, nu inteleg de ce ai pune materiale reflectorizante pe o pereche de pantofi de interior...

De recomandat, nu stiu ce sa recomand la 150 de lei. Aici? http://www.sportsdirect.com/Cycling/Cycling-Shoes/

Interesante variantele astea de pe bravosport. Totusi, de vreme ce nu ai pedale cu placute, poti sa iti iei si incaltari obisnuite, cu talpa rigida si cu rizuri.

pe la urma am cumparat shimano mt43 .

Traveller @ am stricat 2 perechi noi una cu talpa tare alta cu talpa mai moale, pur si simplu talpa s-a rupt.

PS. are cineva in plus o pereche de pedale spd de imprumut 1 zi? nu am pretentii sa fie si foarte uzate  sa vad si eu daca ma bag sa imi iau unele.

Da, arata foarte bine dar mai au ceva de lucru la el. De exemplu pompele de picior la gasesti in categoria celor de mana ... :)

Pe fondul ala albastru de la descriere("informatii tehnice") , am tendinta sa dau click in continu pentru a deselecta continutul :)) .

Verificarea stocului din magazine duce tot la mail...

Partea asta e destul de naspa. Am incercat cu e-mail la ei verificarea stocului. Pentru e-mail la decathlon.ro mi-au raspuns in 6 zile lucratoare si mi-au zis sa contactez magazinul care ma intereseaza. Dupa e-mail la magazinul din Iuliu Maniu am primit raspuns in a 3a zi de la e-mail, aproximativ 60 de ore. Desi vezi pe site ca vand un produs, in magazin daca ajungi s-ar putea sa-ti zica vanzatorul ca-l au pe stoc doar la depozitul din Franta si ajunge in 4-5 zile la ei in magazin.

E nevoie de putina rabdare si atentie atunci cand vrei sa cumperi ceva.

Mi se pare doar mie sau Decathlon a crescut zdravan preturile pentru biciclete? La anumite agregate au preturi chiar mai mari decat magazinele specializate.

La piese marci non-Decathlon intotdeauna mi s-a parut ca au preturi mai mari.

Daca vreti sa verificati existenta produselor dorite intr-un anumit magazin cel mai bine e sa puneti mine pe telefon ii sunati, cereti la raionul cu pricina si ii dati codul produsului respectivului. Va va zice cu exactitate daca este intr-un magazin sau nu acel produs.

Au stat fara site atat timp iar cand au revenit au atatea de rezolvat...

Btw, ati vazut ca atunci cand trimiteti mesaj catre magazinul din Iuliu Maniu ajunge la Luliu Maniu , Pitesty in loc de Pitesti si Ploiesty in loc de Ploiesti ? :))

La trocathlonul din Iuliu Maniu vindeau ieri o pereche de roti Campagnolo Scirroco(second-hand) la 500 de lei.