Recommended Posts

Azi s-a deschis Dechatlon-ul si am fost si eu.Asa cum ma asteptam este foarte bine dotat insa la domeniul biciclete nu am vazut cursiera (ceea ce ma interesa pe mine).Am vb cu baietii si au zis ca aduc pe comanda de pe site fara nici un cost suplimentar.Mi-a suras ideea si am intrat acum pe net si am vazut numai biciclete Btwin.Ce stiti despre ele?am 2 prieteni care au cursiere dechatlon nu btwin si sunt foarte multumiti de ele.Gasesti de toate acolo pt sport absolut tot.Mi-au facut cu ochiul un sac de dormit si cort si alte prostioare :D.Succes la cumparaturi.

eu am cursiera b'Twin de la Decathlon, luata din Spania si sunt foarte multumit de ea <:-P cu toate ca nu este un performer (nu are carboane pe ea, ci doar aluminiu). Are, insa dotare excelenta (Campagnollo Xenon/QS), iar la pretul ei cu siguranta nu are concurent :@)

Guest am44

@animaloo: mie cand socotelile cu radicali, puteri sau radacini imi dau cu zecimale, fac un lucru foarte simplu: pun un baietzel de la decathlonul cu pricina sa imi arate cum sta bicicleta in suportul lor, acesta imi demonstreaza, bicicleta cade, iar eu trec mai departe...:@)

Eu cu Decathlonul cohetez de anul trecut cand am fost la unul din Paris si mi-am luat role Fila cu 100E(era cam 3.6xlei/1E parca), iar pe care aici le-am vazut la 3sute si ceva lei. De la Decathlonul din Amsterdam m-am echipat pentru Maraton Piatra Craiului cu 100E, echipament ce a cuprins: colanti lungi(material excelent si care mentin bine temp corpului cand e frig si lasa pielea sa respire), colanti scurti, tricou maneca scurta, tricou maneca lunga-astea kalenji-, rucsacel rockrider cu burduf pt apa si putulica de supt :@)(asta l-am luat de la bicle) si niste adidasi de munte (no name).

Preturile de aici sunt cam la fel. Tricoul de ex. acolo l-am luat cu 7E, aici l-am luat(inca unul:D) cu 32lei.

Cand am auzit ca vine decatlonul aici...<:-P Tocmai imi doream pantofi pt MTB. Am intrat pe site-ul din Franta si acolo o pereche de BTwin 8xc Btwin - Chaussures 8 XC Noire - sport chaussures tennis boots sabotins - Conçu pour *la pratique du VTT intensive ou en compétition. e 69.90E, iar eu i-am luat, bine-nteles:D, cu 300lei aici ceea ce inseamna ca preturile nu-s umflate de romani. Am adaugat si o pereche de pedale cu prindere rapida pe o parte si normala pe cealalta 120lei(franta 29.90E) Btwin - Pédales double fonction - cycle pédale - Conçu pour *le cycliste loisir et sportif recherchant la polyvalence (usage traditionnel / automatique).

Sunt foarte foarte multumit de pantofi. Chiar inaite de a scrie am facut o tura de vreo 10km. Sunt confortabili, usori...excelenti

Pedalele...sa zicem ca nu ma coafeaza. Le-am pus la loc pe cele clasice, pentru a le folosi in oras(merg la serv cu bicla). Si sunt de parere ca e cam problematica prinderea rapida in oras, mai ales daca e numai pe o parte a pedalei.

In concluzie, ma declar multumit de Decathlonul asta, mai ales ca acum, daca mai merg prin alte tari si vad, de exemplu, o cursiera sexy@-)(cum am vazut in Paris) stiu ca o pot lua si ca-mi va fi adusa in Buc. fara sa mai platesc nimic-daca nu aduc si aici asa ceva.

Gata ca e 12 noaptea. La culcare!

Am fost si eu ieri in magazinul Decathlon. Raionul cu biciclete este cam sarac.. defapt in afara de o casca pe care vreau sa o cumpar, nimic interesant 8-)

In schimb m-a surpins gama variata de produse Quechua :)

a vazut cineva la decathlon asa ceva?

Btwin - DMS aluminium baggage rack - cycling [en][porte-bagage] - Designed for  carrying loads of up to 25kg. Compatible with DMS accessories (child seat, top box, basket and pannier bags).

si ma mai intereseaza asta

pe siteul din strainatate am vazut ca se pot comanda, in sa in romania nu am vazut chestia asta.Daca mai da cineva o vizita se poate uita va rog?Eventual si un pret la ele:P.Merci anticipat

Cine mai merge, faceti si voi niste poze la sectorul de biciclete si nu numai, apoi postati cateva aici ! Asa vedem si noi nivelul, nu mai batem drumul daca-i inutil :)

Am fost si eu la Decathlon azi mai mult sa fac o comparatie cu ce aveau in Franta. Au adus multe produse entry-level (modele Btwin 3 si Triban trail 3) . Eram curios sa vad varianta 2008 la Triban Trail 7 .. nu aveau.

Am avut ocazia sa dau o tura prin magazin cu un Btwin cu Shimano Nexus 7 (acelasi sistem cu viteze in butuc pe care il am pe Dahon) si mi-a placut. Faptul ca este un spatiu mai mare in care sa ai multe modele de biciclete mi se pare foarte bun. La noi nu exista inca multe magazine de biciclete de dimenisunea asta iar cele care exista sunt hiper-aglomerate in perioada asta.

Am observat ca lumea se orienta si biciclete de oras (Elops,Btwin) dar majoritatea erau calare mtb-uri .. asta inseamna marketing :)).

Intrebare pentru cei care au fost la Decathlon (Bucuresti):

Exista cadre XC pentru mountainbike de vanzare separat? Daca da, poate sa ofere cineva mai multe detalii (marca, poze, link, ...)?

Merci!

Cine mai merge, faceti si voi niste poze la sectorul de biciclete si nu numai, apoi postati cateva aici ! Asa vedem si noi nivelul, nu mai batem drumul daca-i inutil :-

inutil sau nu, intelegeam sa zici asa daca era pe la giurgiu/ploiesti/craiova etc... dar din moment ce e aci, in bucuresti, nu inteleg de ce ti se pare greu sa "bati" drumul. Eu am fost pana acum de 4 ori in decathlon, din care de 2 ori pe bicicleta. e deschis si pana tarziu, tocmai la 21.

merita sa dati o tura, mai ales ca la 50m e si hervi's sports, unde se gasesc articole de ciclism.

in rest, scump domn'e scump!

---

la decathlon va puteti face un card frumos :|

Intrebare pentru cei care au fost la Decathlon (Bucuresti):

Exista cadre XC pentru mountainbike de vanzare separat? Daca da, poate sa ofere cineva mai multe detalii (marca, poze, link, ...)?

Merci!

Nu am vazut cadre de vanzare.

Guest am44

am fost de trei ori de cand s-a deschis si este aceeasi marfa mereu, din pacate nici macar bine aprovizionat....la biking cel putin, multe rafturi goale. nu inteleg de ce nu aprovizioneaza full, daca marfa se vinde.

Si eu am observat aceasta " frica" a firmelor occidentale de a baga si la noi exact aceeasi marfa ca in magazinele lor . La noi aduc la inceput ce ramine nevindut acolo si desi se vinde aproape tot , tot le e "frica " sa bage ca la ei . Ditamai magazinele aproape goale . La Hervis e mai prost ca la Decathlon , austriecii sunt mai "fricosi" decit francezii .

buna,

a fost cineva la vreun magazin decathlon in ungaria?

impresii ?

am auzit ca sunt destul de multe. pt cei din vest cred ca merita.

Am fost eu, saptamana trecuta, la Decathlon in Budapesta (cu ocazia Buda Maraton, dar asta-i alta poveste :-bd ).

Magazinul e foarte bine aprovizionat, de la rucsaci de tura, la casti de calarie, la labe de scafandru (!).

In materie de ciclism acum, ca presupun ca asta-i mai de interes pe aici:

vestimentatie - gasesti cam tot ce vrei, tricouri, pantaloni, bluze, veste etc. o gramada de modele si marimi, in afara de papuci, de care n-am vazut decat o singura marca, ceva noname, nici nu mai tin minte, dar pareau cam slabuti.

piese - o gramada, dar cam...entry level

biciclete - cam tot asa, mai mult entry level...mai mult pentru recreere decat pentru competitie mi s-a parut mie...

A, si sa nu uit, mult mai ieftin ca la noi :)

Stie cineva daca e vreo statie de metrou prin jur sau cum se ajunge la Decathlon cu un mijloc de transport?

Informatia este bineinteles pentru cei cu bicicletele in revizia technica.

Stie cineva daca e vreo statie de metrou prin jur sau cum se ajunge la Decathlon cu un mijloc de transport?

autobuz 137 si troleu 61, 62. Mai poti folosi microbuzele care sunt pt Auchan, ambele magazine fiind unul langa celalalt.

autobuz 137 si troleu 61, 62. Mai poti folosi microbuzele care sunt pt Auchan, ambele magazine fiind unul langa celalalt.

eu cand am fost 'pe jos' am mers cu metroul pana la Armata Poporului si de acolo am asteptat microbuzul de Auchan (pe acolo trece cel cu traseul nr 3).

La intoarcere la fel, cu microbuzul insa, din cauza traficului aglomerat am coborat mai devreme si am luat metroul ori de la Pacii ori de la Gorjului.

eu cand am fost 'pe jos' am mers cu metroul pana la Armata Poporului si de acolo am asteptat microbuzul de Auchan (pe acolo trece cel cu traseul nr 3).

La intoarcere la fel, cu microbuzul insa, din cauza traficului aglomerat am coborat mai devreme si am luat metroul ori de la Pacii ori de la Gorjului.

Eu mi-am luat o camera 700x35c B-Twin si era sparta. Cred ca la Decathlonul nostru merita bagat in seama doar segmentul echipament, nu cel de biciclete & piese...

Eu mi-am luat o camera 700x35c B-Twin si era sparta. Cred ca la Decathlonul nostru merita bagat in seama doar segmentul echipament, nu cel de biciclete & piese...

nu pot spune decat ca esti ghinionist. nu trebuie sa generalizam.

am luat si eu 3 camere de la ei si n-au nici o problema. ca dovada, am avut ghinionul sa fie nevoie sa le folosesc si sunt bune...

nu pot spune decat ca esti ghinionist. nu trebuie sa generalizam.

am luat si eu 3 camere de la ei si n-au nici o problema. ca dovada, am avut ghinionul sa fie nevoie sa le folosesc si sunt bune...