tsisak

Te-am vazut in trafic!

Recommended Posts

Propun sa punem aici cand observam alt ciclist in trafic "suspect" de a fi membru ciclism.ro :) Sa vedem cum descoperim alter ego-ul colegilor de pedala!

Sa incepem: l-am vazut pe Radu Vadan cu cateva (marti?) dimineti in urma, pe cursiera Merida rosie pe str. Plopilor aproape de semaforul de la podul Garibaldi. (Dar stiu asta doar pentru ca il cunosc personal :)))

Cu circa o ora in urma am lasat un baiat cu parul prins in coada sa urce in fata mea pe trotuar, in aceeasi intersectie, dar venind de pe str. Uzinei electrice. Dupa aia te-am depasit pe banda de biciclete de langa Somes (foarte algomerat, sunt nebuni oamenii aia!) si am intrat pe straduta de dupa piscina. Tu cred ca ai mers inainte catre pasarela pietonala?

ps. Nu se pune CM, tura organizata etc. Ideea e sa ne cunoastem si recunoastem, mai ales cei care locuim in acelasi oras. Tin minte povestea asta :)

Edited by tsisak
completare
  • Upvote 1

Pai si cum ne-am recunoaste doar din vedere? Ma rog, daca ne stim dinainte, da, e ok, dar asa trebuie sa ne oprim, sa vorbim cu "suspectul".

Baiatu a spus ca postam descrierea celui cu care ne intalnim in trafic si in urma acesteia v-a posta cel care se recunoaste in descrierea respectiva.

Oricum la cati biciclisti sunt in Bucuresti (cel putin)... :-

Da, beetlejuice a inteles ideea. Am vazut sistemul functionand frenetic pe blogul criticalmass.hu (mai ales Budapesta, unde insa intr-adevar geme de bite si infrastructura necesara) si am zis hai sa incercam si intre noi.

Duminica pe la 11:00 ne-am intalnit cu Voicu si inca un baiat pe Merida, pe care l-am confundat cu Elisei X_X mai tarziu revenind de la Cheile Turzii au trecut langa noi 2 baieti tot pe Merida, unul HFS din acela alb si unul parca rosu model cca. 2006. Noi am fost 2 baieti si 1 fata.

faină ideea, imi place. azi am vazut asa:

- un tip cu rucsac carlsberg la inter, calare pe o bicicleta de dirt, nu cred sa apara pe-aici, era mai degrabă genul dirtbike.ro

- un tip mai plinuţ cu bluza albă, pe magheru, n-am vazut ce biclă avea ca era pe contrasens si mă interesa doar sa nu ne ciocnim ;)

- un tip super echipat, casca roşie, echipament negru, pe o bicicleta scott, avea un cadou in cadou intr-o pungă de hârtie, l-am depaşit pe barbu văcărescu.

se recunoaşte careva ?

09.04.2009 - basso (?) pe la unirii croseta cu cursiera printre masini cu coada in vant.

Pe magheru cand ai vazut? Posibil sa fi fost eu dar nu bag mana in foc...

asa nene C_man mergi pe contrasens?

Ma intalnesc si eu dimineata in jurul orei opt cu un ciclist impreuna cu sotia(prietena) amandoi am impresia ca au kona. Foarte politicos ne salutam si ne vedem fiecare de drumul lui.

pai in alb, pe magheru... might be me! dar nu cred ca si pe contrasens, sa vedem functie de ora la care zice ca "m-a" vazut. Eu am trecut ieri pe magheru in jurul orei 14 dar am rulat regulamentar daca nu luam in calcul crosetatul masinilor oprite la semafoare :-? :">

Aseara (18.52) : vazut grup de 4 ciclisti pe cursiere, la stop la Universitate, langa iesirea din pasaj, coltul cu Universitatea ; dintre acestia 4, unul parea sa fie dl. Axe.

Precizez ca i-am observat in trecere, din troleu.

Va salut cu respect !

Era pe metebeu, topaia prin hartoape. Sau trecea pe sub gard. Sau facea misto de cei care ne-am udat la picioare. sau... sau... sau... Dar clar nu era la Universitate.

posibil sa fi fost 17.52, mea culpa...

Pe mine ma veti recunoaste dupa aceasta geaca, care o port aproape tot timpul cand pedalez :D

Imagine postată

Da, cea cu acea "cruce" pe spate :@)

Vazut nea' Doru ieri pe la 7.30 la Unirea, pedala vanjos uitandu-se cu ura la masinile ce-l inconjurau =))

Pe mine ma veti recunoaste dupa aceasta geaca, care o port aproape tot timpul cand pedalez :D

Da, cea cu acea "cruce" pe spate :-q

1) "pe care o port", nu "care o port" :-

2) Pe magnumutz mai intai il veti auzi dupa scartaiturile lantului iar intr-un interval de 5-10 minute il veti si vedea :)

pai in alb, pe magheru... might be me! dar nu cred ca si pe contrasens, sa vedem functie de ora la care zice ca "m-a" vazut. Eu am trecut ieri pe magheru in jurul orei 14 dar am rulat regulamentar daca nu luam in calcul crosetatul masinilor oprite la semafoare :) :">

era cam ora 12. dar sigur nu erai tu, tipul ala era pe contrasens 100%, venea dinspre romana pe langa bordura, urmat de 2 prieteni pe role. toti 3 pe sosea, toti pe contrasens. dar au fost simpatici, si-au cerut scuze cand ne-am intersectat.

Yep, wasn't me. Circul cat mai regulamentar cu putirinta... De recunoscut ma recunoasteti cam asa: vad Bucurestiul de la inaltimea unui DHS Adventure albastru cu gri, am rucsacul Lamonza negru cu rosu in spate si daca sunt in blugi, am cracul drept putin suflecat, cat sa nu imi prind nadragii in lant.

.....si daca-i frig rau , umblu in bermude cu shlapy ;):)

.....si daca-i frig rau , umblu in bermude cu shlapy ;):)

whaaa? gresisem prognoza... :-

Am vazut ieri un biciclist in jud. Brasov, pe DN13 intre bifurcatia de la Bod si intrarea in Feldioara, la ora 18.00. Pe MTB (negru parca), cu tricou alb cu albastru si pantaloni lungi negri. Se lupta vitejeste cu vantul lateral puternic :D Se recunoaste cineva?

A, si dintre biciclistii clujeni care umbla prin Faget, cine este cel cu MTB Focus alb, un tip inalt pe la 40+ ani, cu ochelari si barba? L-am vazut de mai multe ori in ultimele luni, ne-am si salutat reciproc de vreo doua ori doar din mers. O data parca era si o doamna/domnisoara cu el.

Apropo de batranei, pe traseul Parcul Tineretului - Piata Unirii, am tot vazut un nenea pe la vreo 60 de ani cu o bicicleta de DH cred, super tare bicicleta, numai stand pe loc cu ea si tot m-a vrajit.

Se recunoaste cineva? :-bd

I-am vazut sambata dimineata pe Mongoose si Someone. Erau pe Albini si m-am oprit sa le vad bicicletele. Ulterior au postat tura din ziua aceea la Cheile Turzii, si asa am dedus cine erau. Frumoase bikuri ktm si focus.

L-am vazut ieri pe la ora 18 la stop la Academie pe @trevizes . Am trecut prin fata lui dar nu m-a vazut .