tsisak

Te-am vazut in trafic!

Recommended Posts

Salut si aici daca este cazul, grupul de cursieristi aflat astazi pe la 10:45 in Tartasesti.

De pe mobil. Scuzati eventuale tastari gresite. Mulmutesc.

Am fost azi de la Cluj la Bistrita cu masina. La intoarcere am vazut multa lume pe cursiera. Dupa plecarea din Bistrita un tip cu foita de ploaie galbena pe Giant gri. La iesirea din Dej doi domni mai in varsta pe biciclete faine, una era Willier. Iar dupa Gherla veneau doi tipi in uniforma identica dinspre Cluj. Mi-a placut mult sa vad atata activitate intr-o zi oarecare a saptamanii!

Și eu am venit de la Timișoara azi și am văzut pe traseu vreo 10 cicloturiști (nu grupați) echipați cu toate cele... Și nenumărate mașini cu biciclete pe suporți... Frumos!

Vazut @@montal. Doar ca nu pedala.

b99654d4717c832bc2601f5ebe9ddc1d.jpg

De pe mobil. Scuzati eventuale tastari gresite. Mulmutesc.

Am postat si pe FB, dar postez si aici, poate-poate "domnul" se simte suficient de rusinat cat sa-i vina mintea la cap.

Pentru velocretinul care circula acum 30 de minute pe Plevnei, pe banda 2, pe contrasens, fara lumini sau elemente reflectorizante si fara casca: daca nu te pasa ca te asteapta familie acasa, macar gandeste-te ca nenorocesti viata cuiva prin prostia ta nemarginita. Si apropo, e o idee foarte proasta sa provoci soferii sa se dea jos din conserva, la un moment dat unul o va face, iar cum tu te incadrezi la categoria musca iti garantez ca nu se va termina bine pentru tine.

Rant out.
  • Upvote 1

Salutari din masina unui cursierist (ceva retro din otel, dar ingrijita) pe la ora 13, azi, mergea cu vreo 50km/h pe calea Bucuresti, catre Brasov dinspre Sacele, a intrat pe langa Carrefour si eram sigur ca masina de langa el o sa ii taie fata, noroc cu reflexele lui bune... Pun si filmul diseara :-)

le:  You Tube a recunoscut melodia din fundal :))  si e ungureasca...   pun imedeat filmul cu fundal sonor de la ei :)

Haide breee, d'astea vad zilnic in Bucuresti, a devenit obisnuinta ...

• Upvote 1

Din 2007 până acu` s-ar putea să fi dat vreo mașină peste el...

• Upvote 2

:))) Nu pot seta data la camera :)))  sa intaplat cand am scris :))  Este o camera minuscula, fara ecran, trebuia sa mi se dea nustiuce foldere, sa inlocuiesc pe acolo ceva date, dar sa omis :)   Nu data ma intereseaza,  desi era bine sa fie corecta.

Salutari colegului cu reclinata care pe la 11:30 era la tineretului. Am incercat sa ma tin dupa el dar nicio sansa :D.

Colegului cu Specialized visiniu, pe care era sa-l calc ieri dimineata pe la 9:30, in zona Interservisan din Cluj, coborand cu viteza de pe trotuar si trecand pe trecerea de pietoni pe bicicleta ii doresc Craciun fericit!

Sa-ti aduca Mosul niste responsabilitate si instinct de autoconservare, caci D-zeu ti le-a dramuit cu zgarcenie, se pare.

Deci...te-am vazut in "trafic".  :-

• Upvote 2

Salutari ciclistului pe cursiera care m-a depasit ieri, pe DN3A directia Lehliu! Totusi, am vaga banuiala ca el a facut drumul doar la intors (l-am vazut in gara la Fetesti), eu l-am facut si la dus, cu vant din fata de 20km/h, a fost biness!

Salutari inca o data celor doi ciclisti din Oradea(12.10.2017) cu care m-am salutat din mers pe o strada din periferia orasului . (cred ca ieseau la o tura in jurul blocului ). am facut si eu o escapada pe meleaguri bihorene . Multumesc Clubului Velosport Oradea pt sfaturile oferite in legatura cu traseele locale .