tsisak

Te-am vazut in trafic!

Recommended Posts

avea tot ghidonul sau doar jumate ca iti spun eu daca era el ?! =D>:)

mai degraba era 19.00. Ieri aveam destui >:) ca sa mai recunosc pe cineva

am vazut azi pe la ora 13,00 , pe dn 1 in zona baneasa ,in directia ploiesti 2 ciclisti pe cursiere ,mergeau cu viteza ca niste sportivi profesionisti....unul avea un "bianchi".

hai sa bag si eu cativa dintre bikerii ce i-am vazut azi.

pe la 10:40 intre Foisor si Calea Mosilor, un biciclist cu o merida cu stop cateye pe tija sa, imbracat in negru, de oras, mergea pe acelasi sens cu mine.

pe la 19:20 la Piata Romana erau 3 biciclisti, unul cu o geaca portocalie si un bike de xc, inca un tip si o tipa.. au luat-o pe magheru

ora 19:40 depasesc un biciclist mai in varsta pe cursiera tot in zona Foisor ce tocmai aparea de pe o str laterala (e clar de unde veneam)

pe la 20:00 pe Baba Novac, aproape de IOR un biciclist cu un full-suspension de xc mergea incet pe trotuar, eu am trecut de semafor el s-a oprit.

bicicleta mea de oras , adica fierul, il puteti recunoaste dupa o bulina portocalie cu 'batesaua' pe aripa din spate :)

Seara, undeva pe la ora 20, cred, pe dn1, din directia Ploiesti catre Bucuresti: 2 cursieristi (posibil sa fi fost cei pe care i-a vazut foxxbiker mai devreme) ne-au depasit pe mine si pe andreileeds, care pedalam cu spor si abnegatie la mtb-urile noastre.

@foxxbiker : erau Basso si Costin(Eddy za Cannibal)

@C_man : eram eu si CVP

C_man cu ce coleg de forum mai erai?

vad o gramada de biciclisti in fiecare zi in trafic ... si totusi:

cine este acela cu un cube galben verzui si un cadru putin lovit care era parcat aseara la Decathlon?

cine este din Drumul Taberei cu un cross Orbea, la semafor la Razoare, pe la 9.10?

@foxxbiker : erau Basso si Costin(Eddy za Cannibal)

@C_man : eram eu si CVP

C_man cu ce coleg de forum mai erai?

Cu andreileeds, care era in fata mea.

Eu ma vad aproape zilnic in trafic, prin reflexia vitrinelor ... tadaaaa =))

Si te iei la concurs cu tine ca sa te oftici ca ala pe care il vezi se tine scai de tine? =)) =))

Si te iei la concurs cu tine ca sa te oftici ca ala pe care il vezi se tine scai de tine? =)) =))

Nu, merg la relanti mosule... numai concurs visati =)) geeez

cred ca 99% din cei care merg cu bicicleta nici nu au auzit de forumul asta.

ce vreti voi sa faceti aici e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan.

succes in continuare

apropo, pe mine nu m-a vazut nimeni in trafic?

bicicleta neagra, cu 2 pedale si cauciucuri de iarna?

pai daca va tot vedeti cu altii in trafic de ce nu le spuneti despre site B-( cea mai buna reclama

edit : am fost ieri prin oras ce de oameni cu biciclete si femei si barbati tineri, batrani . Semne de civilizatie sau criza?

cred ca 99% din cei care merg cu bicicleta nici nu au auzit de forumul asta.

ce vreti voi sa faceti aici e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan.

succes in continuare

apropo, pe mine nu m-a vazut nimeni in trafic?

bicicleta neagra, cu 2 pedale si cauciucuri de iarna?

Negru mat sau lucios?

Vazut azi in Cluj, pe Memorandumului, pe la 17:30, un biciclist de/cu Merida, avand un rucsac in spate (cu niste tije de metal iesind din rucsac) . Nu pot da descrierea la haine ca mi s-au lipit ochii de bicicleta :D

mai baieti...ma prapadesc de ras: noi si trabantistii :)>-:D/

..si eu veneam azi pe la 17.30 pe ghencea ,pe trotuar, pe contrasens.in zona cimitirului..''.nu se mai putea merge pe strada'' si am vazut pe sosea in sensul spre centru un baiat asa mai micut, cu o merida rosie de curse!!..echipat frumos si mers rapid!

ne-am salutat!!..cine era??.

.eram cu o cursiera neagra!!

Edited by alfa

acum chiar poate identific pe cineva :D care mai parcati bicicleta pe la ase ? in ultimile sapt nu am mai vazut bicicletele din imagine dar am vazut asa mai rar o cursiera veche cu jumate albastru jumate negru (a schimbat proaspat ghidolina si sta legata cu un lant subtirel alb)

* observati semnul de parcare de deasupra :)) .. pana si ei recunosc faptul ca pe locul unei masini incap 10 biciclete.

Imagine postată

azi in jur de ora 13,30 am vazut pe dn 1 in loc.potigrafu ,mergand spre bucuresti un cicloturist cu bike-ul supraincarcat cu bagaje..:) insotit de un alt ciclist pe o cursiera "merida"..sa fi fost Claudiu Moga ??

da era claudiu impreuna cu alex din gaesti ( imbracat cu albastru ) apoi pe drum ne-am intalnit si i-am condus spre bucuresti impreuna cu florin leonte.

Azi, pe cand ma intorceam in oras de la zoo, vazut-am 3 ciclisti pe cursiere, intre prima "galma"de pe DN1 si Aero Baneasa. M-au depasit lejer (ca de io, cu fieru meu de MTB...mai greu) si au intrat in Bucuresti.

Unul dintre dansii era Han, in echipament galben (si sper c-am nemerit-o de data asta).

Cu bine !