tsisak

Te-am vazut in trafic!

Recommended Posts

azi am vazut prima bicicleta electrica =)) in Bucuresti. Un tip la costum dupa care nu m-am putut tine. Estimez ca rula cu 30-35 km/h fara sa dea la pedale :D. Eu am prins 42 km/h dar doar la vale la Cotroceni :). super ok conceptul. Daca s-ar putea si plia ar fi super.

Salut,

Sunt si modele car se pliaza..... inca foarte frumoase. Am un amic care are vreo doua biciclete electrice (e posibil sa fi fost chiar el, trece de cateva ori pe zi prin Cotroceni)... Este intr-adevar o investitie ok. Am gasit pe net si kituri separate pe care le poti pune pe orice bicicleta.

Bicicleta Focus fully neagra cu scris portocaliu, a trecut la 13.30 pe la biserica franciscana din pta Muzeului, de la Telefoane catre Casa Matei. In sa cred ca era mongoose, am dreptate? =))

Azi 8-05-09 pe la ora 19.00 l-am zarit pe Trevizes intersectia salaj cu progresului.

aseara pe la 20:50 m-am vazut pe la universitate cu vreo 40km/h... mare nenorocire sa fii microbist si sa alergi sa prinzi meciul... si pentru ce?

Raportez si eu o observatie facuta tot pe 8-05-09 , in jurul orelor 19:15 , distanta 2,5 m ,unghi 40 grade subiectul fiind @trevizes . Se misca destul de incet parind obosit . Se deplasa pe directie N fata de mine .

. Se misca destul de incet parind obosit .

Cum ma asha ?!!X_X=))@};-=))@};-

Asta merita ban 30 zile :-H

Se pare ca sunt urmarit de securisti, care nu mai au nici jena, n-ar fi prima oara. Pe la 19.15 eram totusi foarte aproape de terasa, daca nu deja ajunsesem acolo.

In fine, am vazut si eu pe cineva(!) chiar cand am ajuns la terasa.

Calin Popescu Tariceanu, pe bicicleta, in parcul Tineretului.

Se pare ca sunt urmarit de securisti, care nu mai au nici jena, n-ar fi prima oara. Pe la 19.15 eram totusi foarte aproape de terasa, daca nu deja ajunsesem acolo.

off topic Tare as vrea sa dea masina peste el cand iese din parc 8->

L-am vazut pe Cabral acum ceva timp pe mihai bravu ce gafaia saracu X_X

ESTE GLUMA ? sau e pe bune ? X_X

Asa ma cunosti tu pe mine? Ca imi place sa bat campii? Iti poate confirma mai multa lume ...

in acest caz ma bucur sa aud asta.

la rampe nu ?! ;)

Acolo a mai cazut.:))

Eu am fost la un pas sa o iau pe coarne pe madame Musca, vis-a-vis de Muzica, ea holbandu-se pe la vitrine eu incercand sa-mi fac loc printre pietoni! Asta s-a intamplat acum 2-3 ani!

Salve, azi(recte 11 Mai) pe la 17:30 intre Ho-Si-Min si Razoare mergeam pe trotuar si un confrate m-a sfatuit sa merg pe sosea, l-am mai vazut si Vinerea trecuta ne-am intersectat aproximativ in acelsi loc. I-am urmat sfatul oricum aveam de gand sa merg pe sosea doar ca mai intaziam sa cobor de pe trotuar datorita traficului din acel moment. Vre-o doi Km mai sus mi-a tras unu cu o masina de teren, o oglinda peste mana, desi eram doar eu cu el pe o latime de sosea cu trei benzi si pedalam cu viteza langa bordura deci nici o sansa sa il incomodez. A nu se intelege ca reprosez amicului ciclist acest fapt, am dorit doar sa ma plang si eu cuiva...Mi-ar place sa stiu data viitoare pe cine salut cand mai ma intersectez cu el in Dr Taberei. Va salut cu cel mai sincer respect.

Luni seara ma intorceam dinspre Brasov dupa tura nebuna alaturi de doruk cand la Vinatori am trecut langa 4 ciclisti bine echipati, cu portbagaje si tot tacamul. Le-am facut semn, m-am oprit, la fel si doi dintre ei si am stat un pic de vorba. Erau italieni, catre 40 ani, au venit cu avionul la Bucuresti si trenul la Sinaia, de unde au traversat Bucegiul, au fost si pe la Balea, atunci se indreptau spre Sighisoara, urmand Sibiu si pe urma un drum foarte greu si cu multe curbe - eu le-am zis ca se numeste Transalpina si le-am zis de Novaci si Targu-Jiu. Ei mi-au zis ca e ca Stelvio, spre rusinea mea care nu urmaresc Giro, a trebuit sa ma uit pe wikipedia sa stiu ce este :-bd

Si cel mai frumos a fost cand eu coborand din masina unul dintre ei a exclamat "A, ciclismo!" - aveam basca verde de la Geiger Maraton in cap :( De faptul ca aveam un MTB prins pe masina nu au zis nimic B-)

Cei doi pe care i-ai vazut in Apahida ii poti vedea in orice zi la aceeasi ora sau dimineata pe la 7:20min in cartierul someseni ii vad eu cand trec spre centru(eu astept autobuzul pt scoala:-bd)

Azi, 17.05, orele 14:45 - 15:00, la Piata Victoriei, doi cursieristi indreptandu-se dinspre Aviatorilor catre Romana. Unul dintre ei mi s-a parut a fi Octav.

Azi, 17.05, orele 14:45 - 15:00, la Piata Victoriei, doi cursieristi indreptandu-se dinspre Aviatorilor catre Romana. Unul dintre ei mi s-a parut a fi Octav.

Azi la ora 14, pe Splai, in dreptul parcului Izvor/bd. Libertatii am vazut in ciclist pe ... o cursiera DHS Lightning :-T albastra. Habar n-aveam ca fabrica si din astea...

Azi la ora 14, pe Splai, in dreptul parcului Izvor/bd. Libertatii am vazut in ciclist pe ... o cursiera DHS Lightning :-T albastra. Habar n-aveam ca fabrica si din astea...

Azi am vazut mai multi dar nu stiu care erau . Tot intorceau capu in sens opus , numai sa nu le vezi fata . Treceam prin fata fabricii de azot .

Am vazut inca un biciclist in Bucuresti .