Recommended Posts

Bună ziua.

Știe cineva daca se merita pus kit întreg, full echipare compagnolo daytona ? Întreținute și funcționale ? 

Și dacă da, deoarece nu am găsit pe internet surse de vânzare, cam cat ar face ? Are un prieten și mi-aș schimba microshifturile de la b-twin.

Vă mulțumesc frumos.

Microshift e 3x8. 30 39 50 cu 12 25.

Daytona ce configuratie e si ce contine? Ce pret?

Caseta de campa nu stiu daca e compatibila cu microshift shimano, si tre sa iei si butuc/ roata de campa

daytona aia are 20 ani vechime

Mai bine stai pe microshif 

Daca nu îți plac manetele caută unele Claris cum sunt cele de mai sus second 

On 6/10/2021 at 10:14 AM, Drysna said:

Microshift e 3x8. 30 39 50 cu 12 25.

Daytona ce configuratie e si ce contine? Ce pret?

Caseta de campa nu stiu daca e compatibila cu microshift shimano, si tre sa iei si butuc/ roata de campa

mulțumesc frumos pt. Timpul acordat să îmi răspundeții și aici. De-abia acum am văzut mesajul, fiind prins cu serviciul Intr+o zonă fara semnal.

Claris sunt chiar bune ? Din cate mi-a spus cineva, '' cica'' sa nu îmi iau ceva mai jos de ultegra. Dar ultegra nu are 3x 8 nu ? Ar trebui sa schimb tot groupset-ul ? Mă gândeam totuși să merg vara asta așa și la primăvara viitoare să strâng ceva bănuți să îmi iau ceva peste entry-level. Cadrul de la triban e aluminiu și îmi place și mărimea și aspect.

Oare gândesc bine ? Nu prea mă pricepo seară placuta

On 6/10/2021 at 1:44 PM, freetools said:

daytona aia are 20 ani vechime

Mai bine stai pe microshif 

Daca nu îți plac manetele caută unele Claris cum sunt cele de mai sus second 

Mersi frumos pt. Răspuns ! Claris sunt ok ? Din cate mi-a spus cineva, ''cica'' sa nu îmi iau ceva mai jos de ultegra. O seară plăcută !!!!!

Mergi intai cu microshifturile si vezi daca te impaci cu ele o vreme. Nu are cum sa distruga feelingul chiar tot.

Recunosc ca le-am probat si eu pe un pegas calator si nu mi-au placut, insa sa cheltui 500 lei pe o pereche de manete ca sa scap de asa ceva , nu as face.

Am probat doar Sora seria asta noua, ca si claris si mi-au placut

în urmă cu 15 ore, DANIEL TEODOR said:

Din cate mi-a spus cineva, ''cica'' sa nu îmi iau ceva mai jos de ultegra

Daaa...  și doar cadru de carbon și alte fițe, aș zice că nu e cazul acum. 

Cum zicea mai sus Drysna, ai un bob de răbdare cu Microshift. 

Am încercat și eu în Decathlon o bicicleta cu Microshift și nu mi se pare că sunt așa rele. Cel puțin o vreme, până îți mai clarifici preferințele, probabil că o să poți să supraviețuiești cu ele. 

Eu am Sora, că așa a venit bicicleta, e suficient cât nu vrei să câștigi concursuri.