danygrama

Comenzi assos.com

Recommended Posts

Salutare.

Stie careva ce transportator aduce coletele de la assos.com in Romania ?

Salut. DHL - Cargus, teoretic. 

Ce ai luat bun? ^^

O pereche GT Mille bib short . (91 euro in loc de 130). Au reducere 30% la cateva produse. cu cod ARCHIVESALE21 in cosul de cumparaturi.

• Upvote 1

7 hours ago, danygrama said:

O pereche GT Mille bib short . (91 euro in loc de 130). Au reducere 30% la cateva produse. cu cod ARCHIVESALE21 in cosul de cumparaturi.

Da, asa este, am primit si eu. Insa eu ma uitasem la Equipe, am vazut ca nu au, nu am mai verificat si la restul. Daca erau 140e era ceva reducere, ma pregateam de comanda :P Sunt curios cum e partea intunecata a pantalonului, padding-ul asta nou, pe gri.

Observ ca doar albastrii sunt redusi, si este 17e transport daca nu mai ai ce altceva sa pui in cos :)) La dame nu au mai nimic interesant...trist. Sa ii folosesti sanatos, daca nu ai mai folosit bibs de la Assos sunt curios de prima impresie :)

Am mai cumparat o pereche anul trecut Tiburu S7. Imi plac pentru ca au o plaja mare a temperaturii (10-25 grade Celsius) si ca triunghiul din partea frontala si sensibila este windstopper.  Padul gri este S9 considerat succesorul lui S7. 

• Upvote 1

Da, așa l-au descris. Eu am mov S7 și negru Evo8 pe varianta Național Red. Sunt diferiți. 
M-aș baga la o comanda, dacă nu îmi plac, ii vând. Dacă mai sunt in stoc. Dacă comanda este sub 100€, transportul este 17€ :( 

Albastrul arată nițel diferit, cel puțin psihologic cromatic, cum dorești, având doar negri până acum. Ti-au ajuns? Sunt curios ce părere ai despre ei :) 

Nu au ajuns inca. N-aveau cum pentru ca abia vineri am dat comanda. Si eu sunt curios cu ce curier trimit pentru ca la delivery time scria 3 zile, ceea ce cu DHL-Cargus e prea din scurt. Poate par avion . Te tin la curent.

Am vrut sa mai iau ceva pana la 100 euro ca sa profit de transportul gratuit, dar chiar n-am avut ce.

Revin cu noi informatii despre comanda Assos.com. Pana la urma coletul a fost livrat in conditii optime de FedEx cu urmarirea trackingului pe TNT.com (.ro) , iar transportul a durat fix o saptamana (de luni pana luni). Nu am mai platit nimic la livrare.

In al doilea rand produsul (Mille GT bib short) corespunde intru totul asteptarilor mele. Este foarte bine lucrat, iar albastrul (caleumblue) nu este atat de deschis la culoare cum imi era putin teama. Se aseaza  perfect pe corp (marimea XL la 1,88 m si 87 kg), desi calculatorul de pe site imi recomanda un Large.

Una peste alta merita toti banii pe care i-am cheltuit (91 + 17 euro transportul).

Confirm FedEx, insa mi s-a parut tare primitiv sistemul lor prin posta electronica pentru intocmirea documentelor. La telefon am avut o colaborare placuta.

Open order. Free shipping 100€.

Aș vrea o pereche de genunchiere. Se baga careva?