Recommended Posts

Vorbim luni. S-ar putea sa dau eu o comanda

Dau comanda azi. Pm cu ce aveti nevoie

43 minutes ago, tzunoi said:

Dau comanda azi. Pm cu ce aveti nevoie

Ti-am trimis

Ar fi ok dc am fi 3-4

Hai ca pun aici cati suntem:

1. Io

2. Alt io

3. Iulian

4. Krazyeone

si poate @greaper 

Hai ca pun aici cati suntem:

1. Io

2. Alt io

3. Iulian

4. Krazyeone

5. FlorinCristian

si posibil greaper.

Si cu asta declar lista inchisa. Nu mai iau altii. 

1 hour ago, FlorinCristian said:

Salut @tzunoi, la ce ora se inchide comanda? Sa ajung si eu acasa si sa ma uit mai bine..

Maine la ora 12

Mai strânge cineva de o comandă noua? 

Sau e toată lumea la Reșița? 

Intru și eu la comanda asta, dacă nu e prea târziu.

Trimis de pe al meu D6603 folosind Tapatalk

Ca o observatie, poate ar trebui si nemtii sa invete ceva din asta: ieri dupa-masa, pe la ora 16-17,  am comandat la Wiggle cu transport 15euro, iar acum 20 de minute mi-a intrat comanda in casa. Ca sa nu mai spun faptul ca preturile au fost mai bune ca la Bike24 - lant, caseta, schimbator, cheie dinamometrica (thanks @majikstone), swissstop, bibs + cadou Haribo :D . Enjoy your orders! :) 

• Like 1

On 10/20/2017 at 6:19 PM, Mookyama said:

Ca o observatie, poate ar trebui si nemtii sa invete ceva din asta: ieri dupa-masa, pe la ora 16-17,  am comandat la Wiggle cu transport 15euro, iar acum 20 de minute mi-a intrat comanda in casa.

Să o zicem pe aia dreaptă, că n-au inventat ăștia de la Wiggle apa caldă: când de la nemți primeam coletele la timp cu plata 8 euro pe transport, la Wiggle dădeam 15 euro, venea fără tracking number și mai și întârzia câteva zile. :)

• Like 2

Mda..concurenta e buna. Acu' s-a mai dus un concurent. 

• Upvote 2

Problema e ca incet incet se restrang optiunile.

Bike Discount nu e cea mai stralucita varianta, mai ales de anul trecut de cand au schimbat politica pentru unele tari, ceea ce include si Romania, Bike Components nu au mereu cel mai bune preturi, dar mai poti discuta cu ei, iar Bike24 nu le are mai mereu cele mai convenabile, doar ca au multe produse pe site, un magazin online mai vast, ceea ce mereu a fost un mare avantaj pentru ei. CRC, Wiggle, RCZ, Hike...ce mai avem?

Iar ca sa trimiti inapoi, ce sa zic, te costa 84lei prin posta romana. Cel putin pe mine atat m-a costat un  colet pe care l-am trimis inapoi in Germania, coletul fiind sub 1Kg. Ceea ce nu e tocmai stralucit.

@paulrad Paul, daca zici de Bike discount,  aia cu 8 euro a fost. Nu mai este. S-a dus Mos Craciun. Nada, gone, pa! Iar la Wiggle transportul gratuit este si acum, doar ca fiind gratuit nu prea avem ce zice, de asta au si alte optiuni pe langa cel gratuit. Vrei maine, le ai maine, dar te costa cat e la altii cu livrare intr-o saptamana sau mai multe zile.

@otsdr ce ochi ai, dle, nimic nu iti scapa :)) 

Edited by Mookyama
LE

Mai exista si Rose Bikes
Acum 10 zile am trimis o casca inapoi in garantie( s a rupt rotita din spate), casca cumparata acum un an si cateva luni de la ei
Transportul a fost gratuit si la dus si la intors, mi au trimis o casca noua

Sent from my MYA-L41 using Tapatalk

• Like 1

Rose Bikes, colet trimis, intrat in țară deteriorat si incomplet. I-am anunțat si au retrimis pachetul a doua zi. Transport 9€.