Recommended Posts

Singura varianta convenabila pentru mine este ca cineva sa cumpere produsul si dupa ce-l primeste sa mi-l expedieze prin posta cu plata ramburs.

Daca nu poti sa faci asta nu e nici o suparare.

Vreau si eu un produs de 30 euro aprox. Mai am cumva loc. Trmit banii in cont sau predau personal.thx.

@@LucianTheOne - daca te ajuta cineva cu asta nu am nimic impotriva. Din nefericire nu am timp sa ajung cu colete la posta.

@@corrado - scrie-mi pe PM ce ai nevoie si te adaug in lista. Banii te rog transfer in cont, ca ajung sa raman cu ei cash si sa nu-i pot baga pe card sa dau comanda.

Asta a fost ultima exceptie. Lista actuala este inchisa, consider ca 7 persoane formeaza un grup indeajuns pentru impartirea transportului. 

Cum astazi din fericire s-au strans toti banii in cont am si facut comanda. Sa vedem cat sunt de prompti, caci aveau totul pe stoc.

Order Number: 114014828

să vedem care livrează mai repede dintre bike24 şi bike discount, având în vedere ca ai dat comenzile în acelaşi timp.

Daca ne faceam sperante ca la sfarsitul saptamanii va veni coletul, va informez ca din nefericire nu va fi asa.

Cei de la bike24 se misca foarte incet in comparatie cu concurenta lor, bike-discount. Dupa ce ieri mi-au cerut o o poza cu cardul, abia azi dimineata au confirmat ca e ok si ca se vor ocupa de comanda. E prima mea comanda cu bike24 si sunt cam dezamagit. Totul din cauza lipsei de autentificare 3D Secure pe site-ul lor.

Ca sa va faceti o idee coletul de la bike-discount este la 60% din procesul de expediere, probabil ca vineri cel tarziu il voi avea.

Oricum n-am înţeles la ce e bun 3D Secure dacă orice comerciant poate decide să nu-l folosească...

Daca ne faceam sperante ca la sfarsitul saptamanii va veni coletul, va informez ca din nefericire nu va fi asa.

Cei de la bike24 se misca foarte incet in comparatie cu concurenta lor, bike-discount. Dupa ce ieri mi-au cerut o o poza cu cardul, abia azi dimineata au confirmat ca e ok si ca se vor ocupa de comanda. E prima mea comanda cu bike24 si sunt cam dezamagit. Totul din cauza lipsei de autentificare 3D Secure pe site-ul lor.

Ca sa va faceti o idee coletul de la bike-discount este la 60% din procesul de expediere, probabil ca vineri cel tarziu il voi avea.

Din nefericire, dupa cum ai observat si tu, oferta pe bike-discount este net inferioara. Sunt produse care nu se gasesc decat pe bike24. Asa ca, nu putem decat sa asteptam. Rabdare si tutun. :D

Din nefericire, dupa cum ai observat si tu, oferta pe bike-discount este net inferioara. Sunt produse care nu se gasesc decat pe bike24. Asa ca, nu putem decat sa asteptam. Rabdare si tutun. :D

Total de acord. Dar cei de la bike24 ar putea invata ceva si de la concurenta, ar avea de castigat toate partile.

Rabdare am, nu-i bai, alta solutie nu exista, mai grav ca nu le am cu tutunul. :D

Hallelujah!

The shipment is performed by Deutsche Post / DHL.
The tracking number for your package is: 124020463973.

Astazi au tras si banii din cont.

Toate detaliile se regasesc in excel: https://www.dropbox.com/s/z5vcq8q0rlrszqv/Comanda%20Bike24.xlsx

Si evident screenshot din cont: https://lh3.googleusercontent.com/-F4l1z3pJ2Hk/UvS44GUzJYI/AAAAAAAAB-s/izYCld_Zhws/w720-h70-no/bike24.JPG

Prima valoare este la curs de schimb MasterCard din ziua cu pricina. A 2-a e diferenta la cursul online de schimb euro.

Coletul trebuie sa ajunga in RO, pe tracking zice ca-i in tranzit. Imediat ce ajunge dau alarma.

Pe bike24 se mai da vreo comanda? Daca ne strangem 4-5 as putea sa o dau si eu.

Ma uitam si mai degraba as avea nevoie de pe bike-discount. Nu gasiti produsele pe bike-discount?

Ma uitam si mai degraba as avea nevoie de pe bike-discount. Nu gasiti produsele pe bike-discount?

SI MAI BINE

de pe bike-discount vreau si eu un produs, daca se face comanda sa ma treceti si pe mine pe lista

Vedeţi că e şi topic de bike-discount.

Salutare. Ma bag si eu. Produsul pe care intentionez sa il comand se gaseste atat pe bike24 cat si pe bike-discount.

Astept vesti. Numai bine