Recommended Posts

salutare,

sunt si eu interesat sa ma bag la comanda. lucrez la lista de cumparaturi :).

multumesc

Cat dureaza de cand se da comanda pe site-ul bike 24 si pana vin piesele? Am ceva urgent.

Cam 7 pana la 10 zile, dacă prinde doar un weekend.

tapatalk-A

Am observat in trecut că funcționează Best price. În speranța ca rezolv cu ei asa, as intra și eu în comanda sau o fac eu (cu share pe email în Google sheets)

tapatalk-A

As vrea si eu un ciclocomputer de pe site pentru noua mea bicicleta.

Sunt nou pe forum, imi spune si mie cineva care e procedura? Sunteti doar din Bucuresti cei ce va bagati la comanda sau cum?

Merci!

Da, doar din București în principiu. Poate să se alăture oricine, însă nu știu dacă merita efortul pentru cine e din afară.

tapatalk-A

LE. Procedura e simpla. Cand cineva dorește sa facă o comanda, se trimit banii într-un cont sau se plătesc produsele când ajung și se predau celui care a comandat. Eu fac a doua varianta, dar asta dacă ești mai vechi pe forum sau suma nu e mare. Fiecare trimite link la produs, preț, nr de bucăți, culoare, mărime, etc și nr de telefon. Când ajunge comanda, se scrie pe forum sau îi contactează pe cei care au comandat (eu prefer sa îi sun, e mai rapid). Transportul se împarte la numărul celor care au intrat în comanda. Transportul de obicei e 15 euro total per colet, tarif dacă coletul nu e foarte mare.

That's all, enjoy!

Ps: in caz ca un produs nu e bun, e o alta mărime, etc, se returnează.

Ok am inteles, merci de explicatii, simplu si rapid se pare.

Singurele inconveniente pentru mine e ca nu sunt din Bucuresti (din Iasi) si doi sunt nou pe forum.

Oricum o sa tin un ochi pe aici in caz ca face cineva din Iasi vreo comanda, asta daca intre timp nu gasesc sau comand eu pana la urma de pe vre-un site romanesc.

Vezi că există un forum de bicicliști din Iași care dau comenzi în afară.

Am observat in trecut că funcționează Best price. În speranța ca rezolv cu ei asa, as intra și eu în comanda sau o fac eu (cu share pe email în Google sheets)

Da, functioneaza, probat de mine acum cateva luni. Una peste alta as intra si eu in comanda daca mai e loc :)

Vreau sa dau o comanda in 2-3 zile maxim .

4-5 persoane ( cu mine) , maxim, din Bucuresti

Ma grabesc deoarece vreau sa iau o pereche de pantofi care este ultima pe stoc, daca nu mai este in momentul in care pot sa dau comanda , nu o mai dau

Platesc cu cardul in euro, asa ca trebuie sa ne intalnim in zona bld Unirii (Zepter) pt plata cash.euro sau lei la cursul BNR

A intrat si adi.murariu,deci pana acum suntem 3 .daca mai intra o persoana dau comanda.Bineinteles daca mai este produsul meu pe stoc

Salut!Din pacate pentru voi si din fericire pentru mine eu ies din comanda...m-am uitat mai atent si nu am pierdut piesa cu pricina...era doar ratacita prin cob.Spor la comanda!Merci oricum!

Mă uit și eu în seara asta încă o data sa văd dacă pot sa îl înlocuiesc pe colegul. Răspund foarte greu pe email cei de la b24.

sent from tapatalk

Da: COBÚR, coburi, s. m. (Pop.) Toc de piele atârnat de șa, pentru pistol și hrana călărețului. – Din tc. kubur, ucr.bg. kobur.