Recommended Posts

Da, nu vazusem ca exista si la Decathlon acest model. Am vrut sa cumpar de la Craimont  Bucuresti, pret 190 de lei, dar baiatul din magazin nu m-a lasat sa vad lanterna spunandu-mi ca "nu avem desfacute pentru clienti". I-am multumit frumos si am iesit asa cum am intrat. Tot raman pentru comanda pentru ca vreau sa iau si una pentru sotie, probabil Cosmo. Si chiar daca iau doar Spot, mi se pare fair sa merg mai departe cu voi.

53 minutes ago, catalinm said:

Black Diamond Spot se găsește la Decathlon la 150 RON. Ca idee.

Da, are dreptate, de acolo am luat-o pe cea gri si doar gri au avut. Au cel mai bun pret pe care l-am gasit in tara, asta dupa ce am sapat intre Spot si Tikka. Eu insa vreau pe rosu...Hmm, sunt cam ciudat. 

@Tatui Pot sa ti-o dau pe a mea de test, mai ales daca vii prin Victoriei, pot sa o aduc si te poti juca cu ea.

@crk Cu siguranta! Unde-s multi puterea creste, iar P_ _ -ul nu sporeste :D #jk

Prin Victoriei am drum atat ziua, acolo fiind biroul firmei pentru care lucrez, cat si seara, la schimbul 2 ;)

• Upvote 2

Pana la urma cine da comanda si cand?

Sa stim si noi clar cui dam mesaj cu produsele si restul procedurilor.

14 hours ago, Heinz 28 said:

Pana la urma cine da comanda si cand?

Sa stim si noi clar cui dam mesaj cu produsele si restul procedurilor.

Comada o voi da-o eu, daca nu deranjeaza; o vom lansa-o cand ne adunam cativa ca sa ne fie mai usor la buzunar cu transportul, anticipez cat mai curand.

Am raspuns celor care mi-au trimis pm. All good. De asemenea, un numar de telefon e foarte important sa il lasati in mesajul cu detaliile, linkurile, etc, pentru comanda. Multumesc!

- Daca doriti sa obtin un "pret garantat" pentru un produs anume, ne auzim prin pm/telefon, de obicei dureaza o zi sau doua, uneori sun.

- Daca e cineva din alta localitate il primim fara probleme, transportul il pot asigura si prin posta; nu ne deranjeaza o vizita la oficiul postal, deja ne cunosc bine (pe mine si pe Mookyama) 

Se inchide comanda cat mai curand pentru a prinde unele reduceri aferente perioadei. Daca mai sunt doritori, rog pm cu produsele dorite, nume si nr de telefon (neaparat).

@Tatui @crk @Heinz 28 @niculae @Mookyama

Ne auzim in curand, d-lor! 

* s-a intamplat sa returnati vreo şa la Bike24, stiti in ce conditii se poate face asta? M-ar tenta sa iau o şa, insa daca nu este ok, nu as vrea sa ajung sa o pun la vanzare. As putea sa o testez pe trainer, in casa.

Nu era sa, era un adaptor DT SWISS de vreo 20 si ceva de euroi..ca idei. Returnul a fost gratis prin posta romana si s-a intamplat anul asta pe 12 ianurie.

======================cut here ===========

Si ei au raspuns:

Dear Mr. xxxxx,

Thank you for announcing your shipment back to Bike24. Please include the invoice or order number in your return.

We will reimburse you just for the value of the item as you do not return the whole order.

Please use the following return address:

Bike24 GmbH
Retourenabteilung
Breitscheidstr. 40
01237 Dresden
Germany

We will send you a DHL return label by e-mail. Please print it and attach it to return. With this return label, shipping back to us is free of charge for you. Please remove the original shipment label from the parcel or make it unreadable by blacking it out or similar. Our return department will send you a notice of receipt and keep you informed about further steps.

Yours sincerely

Thomas Scholze
Bike24 - Service Team

Bike24 GmbH
Breitscheidstraße 40
01237 Dresden

Io am scris:

I hereby declare the wish to cancel the buying contract of the following products from order xxxx
   DT Swiss Conversion Kit Disc Brake RW to   Quick Release - HWYXXX0001528S

- Ordered on (23 December 2016)/received on 04 January 2017
- Name of customer – NUMELE
- Address of customer – xxx

Date 11 January 2017

@tzunoi S-a intamplat sa returnez si eu una alta, insa nu am comandat niciodata o sa de bicicleta de la un store online si nu stiu care sunt conditiile de return. Si intreb asta datorita faptului ca ar trebui sa o testez cumva inainte de returnare.

ps: vezi daca poti edita postul tau ca sa pui Spoiler la inceputul si la sfarsitul textului din email, nu prea e indicat sa apara textul online, cu nume, etc. Uite aici un exemplu.

Nu apare numele. Sau cel putin asa am intentionat. Il vezi undeva?

48 minutes ago, tzunoi said:

Nu apare numele. Sau cel putin asa am intentionat. Il vezi undeva?

Nu al tau, al lor :) In principiu, "spoiler", e folosit sa "ascunda" anumite informatii, totodata ca sa nu strice topicul si sa nu lase cumva direct anumite informatii cumva private. Era o sugestie, nu mi-o lua in nume de rau, pretty please. Iti multumesc pentru intentie. Cred ca o sa le dau un email direct, sa vedem ce zic, dar as fi vrut niste info directe, e mai sigur asa, as zice.

On 10.02.2017 at 11:29 PM, Mookyama said:

Da, are dreptate, de acolo am luat-o pe cea gri si doar gri au avut. Au cel mai bun pret pe care l-am gasit in tara, asta dupa ce am sapat intre Spot si Tikka. Eu insa vreau pe rosu...Hmm, sunt cam ciudat. 

@Tatui Pot sa ti-o dau pe a mea de test, mai ales daca vii prin Victoriei, pot sa o aduc si te poti juca cu ea.

@crk Cu siguranta! Unde-s multi puterea creste, iar P_ _ -ul nu sporeste :D #jk

Daca tot dati un ban mai bine va luati B D Storm , e diferenta mica de pret si macar stiti o treaba.

Este cea mai puternica din seria cu baterii incluse , nu atatsate

Eu am un model mai vechi de 100 de lumeni si bate 70 m si pe cea noua de 250 lumeni care bate 80 m :)), dar raspandeste lumina pe o raza mai mare

@montal Acum zici si tu, dupa ce am dat comanda? :P Pai asa e la aproape orice produs, gen Apple, din 300 in 300. In cazul asta, la BD (in actiune), la 25e gasesti Cosmo, la 33e Spot si la 40e Storm :)

Hmm, am dat de Moji, o jucarie interesanta de 100lm, 122gr (nu stiu daca cu sau fara baterii). Cred ca o sa scriu despre cand o sa fie timp.

Sunteti simpatici, zau... de duminica tot primesc linkuri. I-am promis femei azi noapte ca nu ii mai trimit alte linkuri si alte produse astfel incat sa poata inchide si sa trimita comanda. Si asta cam pe la 5 dimineata, astfel incat sa ajunga emailul de dimineata si prinda produsele primite de la voi in comanda asta.

Le-am rezolvat pe toate, btw. Suntem 7 sau 8 in comanda, nici eu nu mai stiu :)

Totusi, va recomand cu incredere butonul subscribe/following cu notificare imediata pe email (preferabil) :) astfel incat sa puteti trimite produsele cat mai curand cand se face comanda in grup.

@h3x0r te-as fi ajutat cu placere, insa imi pare rau. Daca il primeam ieri linkul de la tine, cel tarziu, intrai in comanda cu noi.

6 minutes ago, BogdanTimisoara said:

Oooof, ce v-ati grabit asa, ca voiam si eu sa comand ceva!

S-a inceput discutia pe 7 februarie, deci ati avut o saptamana sa va hotarati :) Totusi, dati pm rapid cu ce doriti poate reusesc sa rezolv ceva, desi nu promit nimic. Parca vad ca ma strange tipa de gat...

12 hours ago, Mookyama said:

@montal Acum zici si tu, dupa ce am dat comanda? :P Pai asa e la aproape orice produs, gen Apple, din 300 in 300. In cazul asta, la BD (in actiune), la 25e gasesti Cosmo, la 33e Spot si la 40e Storm :)

Hmm, am dat de Moji, o jucarie interesanta de 100lm, 122gr (nu stiu daca cu sau fara baterii). Cred ca o sa scriu despre cand o sa fie timp.

Cred ca poti sa schimbi produsul pana nu se trimite

Depide pt ce o vrei , ca model pe distanta mare cu baterii incluse asta este de top din ce stiu eu : Led Lenser SEO7R   http://www.easylight.ro/lanterna-frontala-led-lenser-seo-7r

Si asta pentru bicla   :  http://www.fenixtactical.com/fenix-bc30.html   , ma refer raport calitate pret . (o iei de pe aliexpress la un pret mai bun)

B D Moji

• Upvote 1

Fara mesaj, fara update pe DHL, fara telefon, fara nimic...foarte rar ajunge oricum curierul si la usa, din 100 de incarcari cam de 3 ori, trebuie sa il pandesc/vanez de obicei. Cu toate astea, ma suna cineva ca ar vrea curierul sa darame usa :))  Say what?! Dlor, "verzisorii" la lumina :P (imediat incep sa trimit pmuri, iar de maine apeluri)

• Upvote 2

Daca ne adunam minim 4-5 reincepem joaca. Momentan suntem 2.

ma bag si eu daca se da in curand comanda, un produs este la reducere.