Recommended Posts

3 hours ago, LucianLS said:

Eu as putea de-abia marti cand imi intra banii.

E ok, da pm cu ce doresti

Vreau sa dau o comanda cat mai curand,cel tarziu vineri. Daca vrea cineva ceva,sa ma anunte

Am avut de returnat ceva si inca functioneaza metoda gratuita. Daca nu ai vreo eticheta in coletul primit, da-le mail cu numarul comenzii si mentioneaza retur si primesti o eticheta pe care doar trebuie sa o printezi, pui pe colet si lasi coletul la posta.

Confirm ceea ce a scris @Danyutz.

Luna aceasta am returnat un smart home trainer Tacx Neo. Am depus coletul pe data de 07 la O.P. si astazi (17 ian.) a ajuns la Bike24 (Dresda) cu DHL. Coletul poate fi urmarit la inceput pe site-ul Postei Romane, apoi pe DHL.

O mica precizare. Formularul care trebuie printat si apoi lipit pe colet este trimis de DeutschePost. In continutul email-ului se preciza ca pachetul nu trebuie sa depaseasca dimensiunile de 100x60x60 cm si greutatea de 20 kg., ceea ce mi-a creat o stare de emotie. In cazul meu, coletul avea 26,890 kg. Cei de la oficiul postal mi-au spus ca la returul extern (pe baza acordului bilateral) poate fi pana in 30 kg.  

• Upvote 1

On 1/26/2019 at 7:02 PM, MariusL said:

offtopic: daca sunt doritori si pentru bike-discount, astept in threadul dedicat :)

Spam! :))

-

Comanda deschisa. Caut un rucsac de munte :)

ps: oare avem vreun topic despre rucsaci de munte, non-bicla? Caut ceva de tura de 2 nopti, 30-35L, loc de prins betele de trekking, husa, 2 compartimente, nimic fancy...sper.

Alegeti un brand ,cele consacrate au zeci de modele . Dau comanda maine,daca te hotarasti,anunta-ma

56 minutes ago, rapsohigh83 said:

Alegeti un brand ,cele consacrate au zeci de modele . Dau comanda maine,daca te hotarasti,anunta-ma

Sambata? In 2 oameni?

LE. Au zeci, asta e problema :) fiecare are câte o chestie in plus, in minus, nr de litri, etc. In principiu am cam ales câteva, trebuie doar sa rămân la un model, doua, vedem care rămâne. 

On 18.01.2019 at 12:14, Invitat special said:

Ce mi se pare ciudat in legatura cu costul de expediere este urmatoarea situatie care mi s-a intamplat : anul trecut am cumparat un home trainer cu o greutate totala a coletului de vreo 26-27 kg si pentru care am platit doar 15 euro transportul, iar in urma cu cateva zile am cumparat un set de roti de mtb pentru care am platit pe langa cei 15 inca 40 euro <<surcharge bulky goods>. Si ca dimensiuni primul a fost mai mare.  

A mai patit cineva ceva asemanator ? Oare cum naiba vine asta ?

On 2/10/2019 at 10:23 AM, rapsohigh83 said:

Vreau si eu ceva ...care sunt cei 3 ?

Sunt doar eu momentan. Am primit un pm astazi. Posibil cu tine sa fim 3 in total. As merge pe 3 persoane in comanda, nu as astepta pentru o diferenta de 2.5-5 lei inca 1-2 persoane sincer sa fiu, daca e ok si pentru voi.

20 minutes ago, danygrama said:

Ce mi se pare ciudat in legatura cu costul de expediere este urmatoarea situatie care mi s-a intamplat : anul trecut am cumparat un home trainer cu o greutate totala a coletului de vreo 26-27 kg si pentru care am platit doar 15 euro transportul, iar in urma cu cateva zile am cumparat un set de roti de mtb pentru care am platit pe langa cei 15 inca 40 euro <<surcharge bulky goods>. Si ca dimensiuni primul a fost mai mare.  

A mai patit cineva ceva asemanator ? Oare cum naiba vine asta ?

Da. Si nu doar la ei. De exemplu, pune o bicicleta in cos si simuleaza o comanda. Dar ia ceva de inima inainte ca sa fi sigur...

Ceva asemanator ar fi de la Bike Discount, aproape 9 euro transport :D pentru un trainer de nu stiu cate Kg. Apoi au schimbat si ei. De fapt, cred ca dupa comanda aceea au schimbat si pretul transportului standard la 15euro.

1 hour ago, Mookyama said:

Momentan doi in stoc, @BodoC si @Mookyama. Hai inca unul. Free up! ^^

in standby pana maine cand ma duc la Veloteca sa ii vad fizic.

As avea nevoie si de o parere, e vorba de pantofi "casual", Northwave 66E sau sa fac un efort consistent renuntand la pedale noi pt cursiera pentru niste Sidi, 159E.  Designul, prinderea si materialele clar in favoarea Sidi dar oare merita asa diferenta...Ii voi folosi foarte des la naveta, practic zilnic plus ture.

2 hours ago, Invitat special said:

"casual", Northwave 66E

pt cursieră în niciun caz, îs prea grei.

2 hours ago, Invitat special said:

Sidi, 159E

Nici ăștia nu mi se par potriviți, îs prea de trail. La banii ăștia poți lua ceva mai mișto de MTB, cât mai rigizi (că bănuiesc că nu faci pushbike pe cursieră).

Edit:

https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=149137;menu=1000,18,58;mid[33]=1;page=4;orderby=2

https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=245782;menu=1000,18,58;mid[33]=1;page=5;orderby=2

https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=302339;menu=1000,18,58;mid[33]=1;page=6;orderby=2

Scorpius, ca si alti Northwave sau Sidi, au crampoanele de plastic, nepotrivite pentru uz intens.