Recommended Posts

Ok, eu sunt in.

MariusL nu mai da comanda, i-am dat un PM si lui BLKro.

Am raspuns si pe PM, problema la mine e ca a disparut casca din stoc, ma uit pe dupa amiaza sa vad daca gasesc ceva similar, nu am timp deloc pana atunci.

Ok, bine si asa. Tu aveai mai multe produse, de analizat si daca ai fi ok sa comanzi doar restul sau vrei musai printr-o comanda sa rezolvi tot.

Salut. Eu, dar mi-am pierdut abilitatea de a ghici partile intime. 

Deci, ce marime vrei?

Marimea 42, ma gandeam ca o sa trecem in privat de asta nu am spus si marimea.

Ok. 

M-am grabit vazand ca este doar o o pereche marimea 42, pentru colegu’, asa ca am dat comanda in noi 4. O sa va trimit mesaj privat cu detaliile. 

Daca va retrageti din momentul asta o sa va urmaresc si o sa va indes lucrurile comandate unde s-o putea. 

• Upvote 1

A ajuns si la mine coletul.Era de pe 17.12 in tara.Suntem pe 10.01. Coletul s-a miscat si si-a schimbat livratorul din tara dupa ce am trimis la cei de la Home delivery solution un e-mail pentru a afla ce se mai intampla cu coletul meu.Brusc astazi coletul a fost livrat pana la urma cu fancourier.Am vazut pe site ca au transport si cu DPD. Probabil la turele urmatoare voi alege DPD-ul.

45 minutes ago, Nexus said:

A ajuns si la mine coletul.Era de pe 17.12 in tara.Suntem pe 10.01. Coletul s-a miscat si si-a schimbat livratorul din tara dupa ce am trimis la cei de la Home delivery solution un e-mail pentru a afla ce se mai intampla cu coletul meu.Brusc astazi coletul a fost livrat pana la urma cu fancourier.Am vazut pe site ca au transport si cu DPD. Probabil la turele urmatoare voi alege DPD-ul.

La Bike24 nu ai optiuni de livrare decat Standard la 15euro sau Express Delivery 15 euro + 9 euro DHL, care e DHL Express.

Totusi, din ce ai scris, desi stiu povestea de pe forum, nu am inteles ce s-a intamplat intr-un final. Cred ca se rezolva ceva mai rapid cu un telefon la Bike24, daca produsele pe care le doreai erau inca in stoc sau daca renuntai la comanda. De ajuns, nu prea are cum sa se piarda, desi iti inteleg frustrarea. Cel mai mult am asteptat 24 de zile pentru un colet trimis de BD, venit prin DHL si livrat de Cargus. Aia chiar mi-au zis ca coletul este pierdut...

LE. La comenzile pe care le dau, eu pun mana pe telefon si sun si ii intreb de sanatate daca vad ca nu se misca. Desi la ultimele comenzi, am avut una care ne-a pus on hold pur si simplu, fara motiv specificat, cam 7-9 zile pana sa o trimita comanda.

Edited by Mookyama
LE

Am vrut un rezervor de apa izolat pentru perioada Crăciunului. Cum acel produs nu a mai ajuns pana când eu am plecat în excursie m-am reprofilat. După sărbători am zis(ca oricum nu eram acasă sau la servici) sa sun la curierul nostru. Am văzut ca prima saptamana(cea cu 3 ianuarie) nu a răspuns nimeni. Vineri am trimis un e-mail pentru ca altfel nu aveam cum sa ii contactez. În weekend am întrat din nou pe site-ul cu delivery și din curierul inițial s-a schimbat în fan curier. Nu era ceva super important de luat după concediu și sa zicem ca am mai putut sa stau câteva zile. Ideea era ca pana acum nu am avut probleme cu alocări de curieri de genu asta. Curierul alocat se ocupa cu caratul mobilei si electrocasnice mari. (și pe hârtia de la packeta era chiar acel curier pus. O sa vad dacă am opțiunea sa nu aleg standard ca să nu mai fie alte probleme alta data când chiar o sa conteze mai mult coletul.

On 1/11/2022 at 7:14 AM, Nexus said:

Am vrut un rezervor de apa izolat pentru perioada Crăciunului. Cum acel produs nu a mai ajuns pana când eu am plecat în excursie m-am reprofilat. După sărbători am zis(ca oricum nu eram acasă sau la servici) sa sun la curierul nostru. Am văzut ca prima saptamana(cea cu 3 ianuarie) nu a răspuns nimeni. Vineri am trimis un e-mail pentru ca altfel nu aveam cum sa ii contactez. În weekend am întrat din nou pe site-ul cu delivery și din curierul inițial s-a schimbat în fan curier. Nu era ceva super important de luat după concediu și sa zicem ca am mai putut sa stau câteva zile. Ideea era ca pana acum nu am avut probleme cu alocări de curieri de genu asta. Curierul alocat se ocupa cu caratul mobilei si electrocasnice mari. (și pe hârtia de la packeta era chiar acel curier pus. O sa vad dacă am opțiunea sa nu aleg standard ca să nu mai fie alte probleme alta data când chiar o sa conteze mai mult coletul.

Despre ce curier este vorba? Cel cu mobila zic. 

Dacă nu ați dat încă comanda, astăzi e ultima zi de reducere.

Se pare că majoritatea închid astăzi reducerile. 

Cam ce s-a intamplat la ultima comanda. 
Coletul a ajuns sambata in Bucuresti. 

Luni nimic. Marti sun la ei, o domnisoara imi zice ca a venit cu camionul (ca asta ma interesa?!) si maine pleaca la livrare. 

Miercuri apare un mare “X”. Sun. 

Am un colet care tot nu a iesit din depozit desi ieri vorbisem cu o colega care a specificat ca azi o sa iasa. 
- Pai nu aveti adresa completa si nici numar de la telefon. 
- Poftim?! Colega de ieri a zis ca astazi iese la livrare. 
- Nu stiu cu cine ati vorbit, dar eu va zic ca nu are toata adresa, (verificand expeditorul) si este un lucru obisnuit pentru cei de la Bike24 sa lase campuri necompletate.

Idioti. Si de o parte si de alta. 

Tot miercuri putin mai tarziu, m-au sunat de la DHL. E clar ca e haos la ei, ce se intampla intrece orice. 

Voiau informatii legate de ceea ce se afla in colet pentru ca au fost probleme si exista sansa sa se fi pierdut ceva din el. 

La recapitulare parea ca recunoaste lucrurile, ori le avea in fata, ori nu stiu. 

Coletul este livrat joi. Deschis, adresa originala nu era completa, numar de telefon absent. 

5-C767-F00-613-D-4406-9-ACE-DF177-D145-D

72-B8-E2-A7-41-E9-45-FF-967-F-5-EABB3540

899-D0940-C536-4-C32-B412-E5197429-B1-FB

Oh well, welcome to my world! Aș putea face un topic doar al meu despre poveștile astea :) 

Una peste alta, dacă te va face să te simți mai confortabil, dă-le un email la Bike24.

Ca o paranteză, ieri am primit un colet de la Wiggle cam in aceeași situație. Iar un produs înlocuit cu o altă mărime și altă culoare. Nici nu mă mai obosesc să le scriu pentru cum a ajuns coletul (prin GLS) inclusiv legat de unul din produsele primite aiurea, descris mai sus; pleacă la vânzare. 

Omg aflu și eu de site-ul asta.

Am comparat cu ce am cumpărat recent din Ro și concluzia e că mi-am luat țeapă rromaneasca.

Ok vad că sunt ceva probleme pe parte de transport că sa mai echilibreze balanta. :D

Multumim Pandy pentru logistica si mai ales livrarea personala, foarte apreciata!

Pana la urma important e ca a venit cu toate produsele ok pachetul. Imi vine bine bluza si este chiar mai grosuta (cu un pic de fleece), fata de ce aveam eu care era ca un tricou de vara, insa cu maneci.

• Upvote 1

On 3/19/2022 at 3:00 PM, greaper said:

Salut, cineva interesat de o comanda? 

Eu as vrea niste nimicuri.

Salutare,

Daca mai e cineva amator pentru o comanda la bike24 (transport 14,99 E), dati un semn aici si apoi dati si lista de componente aici sau cu un mesaj direct.

As vrea s-o dau cam pe 7 iunie.

Salut! As putea organiza o comanda pt Bucuresti sau pot sa ma alatur unei comenzi cu maruntisuri! E cineva interesat?