Recommended Posts

Eu mi-am luat trainer si un cauciuc pentru el. La primvara nu mai am ce face cu el.

considera ca esti peste de sapt de acum. rezultatul e acelasi, oricum nu il vei folosi. :)

cam atat dureaza

Daca nu-l voi folosi inseamna ca am aruncat niste bani pe fereastra aiurea. Dar as vrea sa ma conving singura de asta nu sa-mi fie impus de altcineva.

iti dai seama ca glumeam, sa il folosesti cu placere. cand vine probabil ca o sa faci un iron bike ceva, de pofta dupa atata timp de asteptate.

Si daca se rataceste cumva de tot, ti-l poata da corrado pe al lui, ca se pune praful pe el degeaba :P

Coletul meu stă de alaltăieri dimineață în Feucht, Germania, așteptând să fie expediat internațional. Grrrrrr. Cel de la Bike-Components e pe drum de 3 zile și nu mai ajunge odată...

Le-am scris al 2-lea mail (mail nou nu reply la cele vechi) poate or sa raspunda :( Le-am mai scris un email luni (inainte sa stiu ca banii au fost trasi) si nu mi-au raspuns nici acum. Nici eu nu am mai insistat ca la ei pe site scrie ca trag banii numai cand expediaza coletul. O fi din cauza lunii decembrie ca am mai cumparat de la ei (vladg a dat comenzile) si nu a durat atat. Eu inca mai sper ca de Craciun sa avem produsele

Am vorbit azi cu Costin si am sunat eu la Bike24, ca am linie gratuita de la servici.

Rotitele de schimbator KCNC nu sunt pe stoc si nici nu se stie cand ajung.

Am anulat rotitele. Imi pare rau pentru cine le-a comandat, dar nu puteam sta toti fara ca macar sa avem un termen de livrare.

Restul comenzii o sa plece catre Romania luni, toate celelalte produse fiind pe stoc.

Rotitele eu le-am comandat.

Si nu puteai fi inlocuite cu altceva similar?

Eu zic ca da.

Imagine postatăImagine postatăImagine postată

FSA Jockey Wheels

Era atat de greu sa raspunda la mail sau sa dea un mesaj pe ID celui care a initiat comanda?

Nu puteau fi inlocuite cu ceva care costa de 2 ori mai mult si in plus e si mai urat (cand chestiile astea ajuta doar la aspect) :P

Imi pare rau, dar nu mai aveam cand sa ii mai sun, ca li se termina programul (si mie de altfel). Iar saptamana viitoare nu prea sunt pe la birou.

Si nici n-am stat prea mult sa ma gandesc. Scuze, chiar imi pare rau.

MBZ ii injura pe cei de la bike24, nu pe tine. Eu cel putin asa inteleg. Si eu ii injur rau, pentru ca puteau sa zica in tot timpul asta care e problema si sa alegem noi din timp daca sa inlocuim produsul cu altceva, daca sa-l stergem din comanda sau daca preferam sa ne facem sarbatorile gandindu-ne daca mai primim vreodata comanda.

MBZ nu injura.

Cu ioioccc n-am de impartit nimic.

Dar ma umple lehamitea de nemtii. Nemtsimtiti...

Spun ca toate produsele sunt pe stoc, apoi dupa n zile ca lipseste unul care vine marti, si de fapt lipsea altul(sau si altul).

Nu-i raspund lui Costin la doua mailuri dar dau prin telefon altuia decat initiatorul comenzii informatii si dreptul de a schimba comanda.

Incalificabil. D-aia se si spune ca si nemtii fac rebuturi numai elvetienii nu...

Ca sa nu mai zic ca un astfel de comportament este strict interzis in regulile comerciale catre un client nou.

Produsul sugerat mai sus nu-i de doua ori mai scump, este o diferenta de cca 15 Euro. Si Nu era o achizitie strict estetica. Incercam sa imbin utilul cu placutul

Cum bine ati zis, nemtii astia nu mai sunt ce au fost:( Ca o paranteza pacat ca numai noua (romanilor) ni se duce vestea proasta. Va dati seama ce suparat am fost si inca sunt, cand am aflat ca mai era un produs care nu era in stoc iar ei n-aveau nici o intentie sa ma anunte in vreun fel. Aveau si nr meu de telefon si le-am scris si 2 email-uri la care nu s-au sinchisit sa raspunda. ioioccc mi-a zis ca i s-a spus ca rotitele ar veni cam in 2-3 sapt!!! Cred ca "baietii destepti" aveau de gand sa ma tina inca 2-3 sapt in ceata :(

MBZ te inteleg si pe tine ca esti suparat dar ioioccc era pus in situatia de a lua o decizie rapida. Si in plus noi toti ne-am saturat de asteptat in prag de sarbatori (comanda deja treneaza de 3 saptamani). Eu zic ca a luat o decizie inteleapta. Rotitele alea (si eu am unele identice luate de curand de la bike-components) le poti lua de la altii poate mai seriosi. Parca la bike-comp cel care a dat comanda a anuntat pe parcurs care produse nu sunt in stoc, deci astialalti te informeaza.

Cum bine ati zis, nemtii astia nu mai sunt ce au fost:(

Costin, s-au tinut nemtii de cuvant si au trimis azi pachetul? Adica, ti-au dat un numar de expeditie?

Da Ana, uite nr pt coletul cu trainere

The shipment is performed by Deutsche Post / DHL.

The tracking number for your package is: 124022532376.

Si nr pt restul de produse: 124022532354

Status-ul e la 60% la fiecare.

DHL-ul și-a dat drumul, cele două colete ce le aștept de săptămâna trecută (bike-components și bike24) au reapărut azi în sistem ca fiind primite în țară și în curs de livrare :) Teoretic în seara asta o să am niște kile de piese de biclă de cărat acasă...

Nu apar intotdeauna imediat. Poate dura chiar si 24 de ore.

LE

Eu nu am cautat dupa AWB-urile alea.