Recommended Posts

Sunt mici abateri caci ochiul nu e ca o masina. Si nu am vazut pana acum decat centrat cu ochiometrul :) Si apropo, niciodata nu am avut roata perfect centrata desi am facut si roata de la 0.

Ma bucur ca pana la urma toata lumea e multumita de produse. Cred ca a fost o strategie nemteasca pana la urma, ca sa primim produsele de Craciun ca sa ne bucuram de 3 ori mai mult. Odata ca ne vin produsele, de 2 ori ca dupa 1 luna de asteptat e si mai mare bucuria si a 3-a oara ca au venit de Craciun :D

Daca roata se misca in gol incercati sa mai ridicati cilindrul trainerului astfel incat sa apese un pic mai mult pe cauciuc. Aderenta cauciucului va mai creste si dupa ce acesta se va roda.

stie cineva daca magazinul bike24 face reduceri in perioada asta, sau eventual in ianuarie-februarie? poate in vreo alta perioada?

Salutare, maine fac o comanda in Targu Mures. Daca vrea cineva sa comande ceva sa-mi trimita un mesaj acum :)

Mâine după-masă fac și eu o comandă la Bike24, o furcă și ceva mărunțișuri. Livrarea va fi în București. Dacă mai aveți vreunul produse pe wishlist și vreți să vă băgați, dați mesaj cu link (sau Item Code + varianta, acolo unde e cazul) până mâine pe la amiază, însă cu rugămintea să fie numai produse disponibile imediat („usually ships in 1-2 days”).

AMR 2 ore până la trimiterea comenzii, rugăm pe cei din spate să nu se mai îmbrâncească. ;)

Inca nu am facut comanda asa ca daca sunt doritori sa ma anunte :)

Eu ma bag pentru 2 roti, le trimiti tu ulterior la Braila sau astepti musterii numai din Tg Mures? Asta numai daca mai este cel putin o persoana cu obiect voluminos in comanda.

Eu ma bag pentru 2 roti, le trimiti tu ulterior la Braila sau astepti musterii numai din Tg Mures? Asta numai daca mai este cel putin o persoana cu obiect voluminos in comanda.

Nu trebuie sa fii neaparat din mures ;) Deocamdata suntem numai noi doi, dar sper sa se mai adune lunea :)

Ma bag si eu la comanda cu niste maruntisuri de 21 de euro (niste senzori de ciclocomputer). Sa zici si tu cam pe cand vrei sa faci comanda, respectiv cand ai nevoie de bani si cat o sa iasa transportul. La mine nu e mare graba.

Ma bag si eu la comanda cu niste maruntisuri de 21 de euro (niste senzori de ciclocomputer). Sa zici si tu cam pe cand vrei sa faci comanda, respectiv cand ai nevoie de bani si cat o sa iasa transportul. La mine nu e mare graba.

Deocamdata suntem 4, daca nu e o urgenta pentru cineva mai asteptam cateva zile poate se mai aduna lumea. Transportul teoretic e 15 euro asa ca daca suntem mai multi iesim mai ieftin. Transportul in tara rezolvam cumva sa iasa cat mai ieftin sau poate chiar gratis :)

Lecție de diferență culturală: nemții nu prea reacționează la mailuri așa cum ne așteptăm noi să o facă, da' dacă pui mâna pe telefon și-i suni, rezolvi orice nelămurire în 4 minute (da, m-am cronometrat).

Comanda mea la Bike24 va fi expediată azi, și nu mai poate fi modificată :( M-am trezit prea târziu că îmi lipsește un adaptor Magura #6 pentru fixarea frânei cu disc de 180mm pe furca cu prindere postmount. Vă rog să mă includeți în comanda următoare cu o bucată, produsul e ăsta.

Lecție de diferență culturală: nemții nu prea reacționează la mailuri așa cum ne așteptăm noi să o facă, da' dacă pui mâna pe telefon și-i suni, rezolvi orice nelămurire în 4 minute (da, m-am cronometrat).

Comanda mea la Bike24 va fi expediată azi, și nu mai poate fi modificată :( M-am trezit prea târziu că îmi lipsește un adaptor Magura #6 pentru fixarea frânei cu disc de 180mm pe furca cu prindere postmount. Vă rog să mă includeți în comanda următoare cu o bucată, produsul e ăsta.

Te includem si pe tine ;)

Ca si bonus ai de la Iouman shipping gratuit in Bucuresti ;)

PS: nemti reactioneza la mailuri numai ziua urmatoare ;)

Salut,

Sa inteleg ca este cineva care vine in Bucuresti cu produsele? As vrea si eu cateva maruntisuri.

PS: nemti reactioneza la mailuri numai ziua urmatoare

Mie mi-au raspuns azi dupa 20 min de la trimiterea mail-ului.

Mai e cineva cu obiect voluminos? Din cate mi-am dat seama ar fi un cost suplimentar de shipping de 20euro. Nu?

Tovarasi, ma intereseaza sa particip si eu la o cumparatura de pe bike . Ce conditii sunt??? CU multumiri

@Tatui Este cineva care poate sa va duca produsele in Bucuresti.

@BigMig Nu stiu daca este un cost suplimentar pentru rotile tale, trimite un email si intreaba.

@pinarelu Conditii nu prea sunt, facem un calcul cat o sa coste produsele cu transport, imi trimiteti banii in cont, fac comanda, platesc cu cardul si dupa aceea astept curierul. Dupa ce vine coletul o va trimit ce ati comandat. Daca are cineva sugestii...

Probabil ca o sa fac comanda saptamana viitoare, sper ca nu are nimeni o urgenta pe vremea asta :)

Nu am văzut vreun cost suplimentar la produse voluminoase pe bike24. Cel puțin pe mine m-a costat tot €15 transportul indiferent dacă a fost o șa sau o furcă. La bike-components și ChainReactionCycles sunt costuri suplimentare pentru colete voluminoase.

Recomandarea mea ar fi să faci plata cu cardul și să calculezi de pe extrasul de cont cursul valutar la care a făcut banca tranzacția. Apoi poți determina cât îți datorează fiecare în lei în funcție de ce-a cumpărat și cota parte din cheltuielile de transport. Ne dai IBAN-ul și numele prin PM și ăștia care folosim eBanking îți facem virament, confirmarea ți-o putem trimite pe loc iar banii intră cel târziu a doua zi.

este o taxa suplimentara. Stiu ca AnaP si CostinCh au comandat trainere si au platit suplimentar.

Big Mig, eu la ultima comanda mi-am comandat o janta si n-am platit suplimentar.

Mie mi-au raspuns azi dupa 20 min de la trimiterea mail-ului.

Mai e cineva cu obiect voluminos? Din cate mi-am dat seama ar fi un cost suplimentar de shipping de 20euro. Nu?

Astfel am fost taxat eu pentru marfa voluminoasa :

Shipping and Handling 15,00 EUR

Surcharge bulky goods 5,95 EUR

Am facut o simulare de comanda pentru roti si mi-a dat: Surcharge bulky goods:20€, pe langa shippingul obisnuit de 15€. Aceleasi costuri imi da si pentru o singura janta. Or fi marit pretul dupa 1 ian?

Eu ma gandesc ca e nevoie totusi de bani inainte, ca n-o fi Jiji sa aiba bani pe card sa ne comande tuturor si apoi sa-i punem banii. Eu prefer sa pun o suma rotunjita in sus un pic care sa acopere eventualele suplimente de curs valutar. Daca sunt prea multi, asta e, raman compensatie pentru munca cu facutul comenzii, daca mai trebuie, ii dam cand luam produsele http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Nu stiu daca ar fi o sansa sa ajunga coletul pana in 17 ianuarie, dar atunci o sa vin din Cluj spre Bucuresti cu masina si ma pot opri sa iau din produse si sa le aduc la Bucuresti sau sa le las in drum (Brasov, Ploiesti). Dar probabil nu o sa se rezolve pana atunci...

Pana una alta da-ne si tu un mail sa-ti scriem ce vrem si sa ne dai un cont sa punem valuta...

Intru si eu. Cum mai am un prieten care doreste cate ceva, considera ca sunt doua comezi distincte - ma refer la transport.