Recommended Posts

Pai pe vremuri lista o deschidea cel care vrea sa dea comanda sau lista se incepea numai dupa ce era cineva care confirma ca va da comanda. Daca pina miercuri nu se gaseste organizatorul, eu ma retrag.

Cel care da comanda trebuie sa fie o persoana prea putin ocupata si cu un caracter super frumos sa mai stea sa faca si colete pentru cei care nu-s din Bucuresti

Eu am facut acum 2-3 sapt pe CRC si acum fac iar pe RCZ (unde am niste probleme cu comanda de numa numa... - de 2 zile ma chinui si inca nu am finalizat-o). si sapt. viitoare iar dau pe CRC.

Adevarul e ca comanda trecuta am preferat sa fie numa` oameni din Bucuresti sau care au drum/ cunostinte/ prieteni, ptr ca e mai usor. La mine la posta, sub 1 ora nu am asteptat niciodata sa iau sau sa las vreun pachet... in conditiile in care trebuie sa plec un pic mai devreme de la serviciu ca sa prind deschis la posta. Asta e motivul ptr care se prefera oamenii din Bucuresti. Ca e unul care nu e din oras, e ca si cum ar fi 4 din alte localitati, ca tot tre` sa stai la coada la pachete. De-asta zic ca e cel mai bine sa treci prin Buc sau sa dai de cineva care sa vrea...

In alta ordine de idei, e iar bataie de cap, ptr ca daca ceva merge prost, toata lumea va da vina pe tine. Ex: daca nu se mai da comanda (prea multe item-uri, unele nu sunt pe stoc, eu tre sa returnez banii ptr 12 oameni. Comision bancar cel putin 4 lei ptr fiecare, din start eu ies pe minus cu 50 de lei :D Asta asa, ca sa stiti cum e cu comenzile... :)

Eu ma retrag de la comanda.

1. Ionut Florin

2. Basso

3. Shine

4. eugenus

5. ScorpionRider

6. geaca&fermoar

7. wender

8. HAN

9. RaduB

10. silviu2403

11. Trevizes

12.

ma retrag din lipsa de bani :(

1. Ionut Florin

2. Basso

3. Shine

4. eugenus

5. ScorpionRider

6. geaca&fermoar

7. wender

8.

9. RaduB

10. silviu2403

11. Trevizes

12.

de cohones! :)

de ceva timp liber in fiecare zi timp de 2 saptamani

de un cont curent cu card atasat si internet banking ca sa urmaresti platile

de spirit civic.

cam atat. sper ca nu imi scapa nimic...

ptr o taxa modica de 20 de lei de la fiecare om, m-am hotarat sa dau eu comanda!

• Upvote 3

Bun! Deci se va da o comanda pe bike24? Pot si eu sa dau comanda daca mai e cineva interesat sa imparta costurile de transport puteti sa-mi ziceti! Nu percep nici un comision :rolleyes:, dar in momentul in care dau comanda vreau 1/2 din banii de pe comanda in lei si cealalta 1/2 cand va predau produsul. Ne intalnim si vorbim! Cat mai multi cu atat mai bine!

Dau eu comanda. Toata lumea sa apeleze la mine ( bineinteles cu bani ) si dupa va pup :))

Salut! S-a mai anuntat Wender pentru comanda bike24. Comanda va fi lansata undeva in 7-10 zile. Deocamdata suntem 2, daca mai vrea cineva sa participe putem sta de vorba. Wender mi-a recomandat (si are dreptate) sa cer celor care vor sa cumpere plata in avans pentru ca intradevar sumele pot fi destul de mari. Dar asta se poate discuta la fata locului. Locatia este Bucuresti!

@rapsohigh83: te duce gandu la prostii vad! :rolleyes:

Eu am cam definitivat lista de cumparaturi de pe bike24! Daca nu intervine nimic cred ca marti seara 1.11.2011 dau comanda. As vrea pana luni seara sa stiu cine se mai alatura acestei comenzi si marti seara sa ne intalnim pentru bani. Se va folosi cursul ING.

Lista: greaper, wender, basso.

1. greaper

2. wender

3. basso

4. silviu2403

5. shine

1. greaper

2. wender

3. basso

4. silviu2403

5. shine

6. Radub

Ioi maica! Se mareste lista.

Avand in vedere ca plata se va face prin ING banii trebuie sa ii aveti in lei la cursul ING din ziua in care dau comanda, o sa ne intalnim la ora H in fata unui ING Y (astea se discuta pe PM), banii se vor depune in cont si comanda se va da in aceeasi zi.

Totusi vreau o lista clara pana luni seara ca sa fac o simulare. Daca cineva vrea obiecte mari: cadru, roti, bicle complete situatia se va complica pentru ca va creste pretul de transport si implicit cei care cumpara obiecte mici vor fi dezavantajati.

Concluzia: cei interesati va rog sa va treceti pe lista si ne auzim luni seara pe PM/mail cu lista de cumparaturi pentru simulare de pret de transport. Cine nu se hotaraste luni seara nu va fi luat in calcul.:rolleyes:

Multumesc de intelegere!

Dacă plata se face cu card în RON, cursul va fi cel din ziua decontării, nu cel din ziua comenzii, deci oricum rămân niște ajustări de făcut.

Dacă se face cu card în EUR, scuze că m-am băgat în seamă.

inca o chestie. cum vrei sa fie produsele ? disponibile in 1-2 zile sau merg si produse de 4-7 zile? multam.

Sper ca nu va incurc prea tare, dar astazi de dimineata stocul Bike24 pentru produsele pe care le vroiam eu s-a transformat din 3 dungi verzi in nimic. Deci eu trebuie sa ma reorientez spre alt site, ma cam zgarii ca erau niste produse cu 50% reducere... asta-i viata, astept alta oferta.

Nu voi mai da comanda marti pentru ca nu mai am pentru ce! :(