Recommended Posts

"La fel si aici. Chiar saptamana trecuta. Inca nu au trimis-o totusi"

Treaba cu nu au trimis-o nu-mi place cum suna. Eu am un cadru care trebuie asamblat pe comanda, 1-2 sapt. Vreau totul gata de sarbatori,le-am si zis.

Vre-o metoda de a urmari comanda ? AWB, ceva ?

E clar, poți să începi să te agiți, să le trimiți deja "vre-o" câteva mail-uri de amenințare, altfel "fraiericii" ăia n-or să-ți trimită cadrul nici la Paștele cailor. Fii ferm, apără-ți "drepturile"!

Treaba cu nu au trimis-o nu-mi place cum suna. Eu am un cadru care trebuie asamblat pe comanda, 1-2 sapt. Vreau totul gata de sarbatori,le-am si zis.

Vre-o metoda de a urmari comanda ? AWB, ceva ?

Da,o sa iti dea un AWB cand pleaca de la ei. Dureaza vreo 12 ore pana apare si in sistemul DHL

"E clar, poți să începi să te agiți, să le trimiți deja "vre-o" câteva mail-uri de amenințare, altfel "fraiericii" ăia n-or să-ți trimită cadrul nici la Paștele cailor. Fii ferm, apără-ți "drepturile"!"

N-am de ce sa ma agit, doar nu sunt RCZ. :))

Nu stiu cum sa interpretez postul tau, poate ma iei un pic la misto, si chiar daca nu, back off a little ca nu-mi place cum suna.N-ai decat sa-mi ingnori postul, sau sa-l reportezi daca limbajul te zgarie pe obraz.

Ca o infuzie de orgoliu,pot sa le spun cum vreau eu pe banii mei, ca sa-l citez pe MBZ.

Uite ce spune Kimosabe:

De aia m-am apucat sa le zic asa. Pentru niste nemti care se lauda cu livrare rapida, sa procesezi o comanda timp de o sapt, mi se pare mult, sa ma scuzi.

Daca mesteca la a mea mai mult de 1 sapt, atunci au fix 2 sapt sa si faca cadrul si sa-l si livreze, impreuna cu restul componentelor. Singurul motiv pentru care am comandat de la ei, e ca vreau cadrul ala. Daca cadrul era de altundeva, atunci si restul tot de acolo le luam. That's all. Deci momentan nu ma atrage nimic sa ma intorc la ei, au sa-mi demonstreze ca merita sa-mi cheltui banii la ei, pentru ca preturile sunt mari.

Astazi fac o comanda...sunt dispus sa mai primesc o persoana in comanda...suntem 4 momentan...daca este din Bucuresti si ma cunoaste ( altfel nu ma complic )

• Upvote 1

La comanda despre care vorbea Kimosabe, am primit azi confirmarea ca a plecat de acolo.

Am primit AWB.

Ca fapt divers, a durat de luni (cand au multumit civilizat pentru poza cardului), pana miercuri dimineata (cand am primit AWB-ul).

Asa ca, mai greu dar tot nemteste. O fi ajuns criza si pe acolo.

• Upvote 1

Tot cam 2 zile a durat si la mine de cand le-am trimis poza cardului pana au livrat coletul. In mail-ul in care cer poza ei spun ca banca (sau ce inteleg ei prin "credit card aquirer" ) cere asta. Tu le trimiti lor poza,ei mai departe alora,aia se apuca sa verifice,dupa care le raspund celor de la Bike24 ca totul e in regula. Aici primeste mailul persoana de legatura cu banca (sau care se ocupa de genul asta de probleme) si transmite mai departe (alora care fac efectiv coletul) ca plata e ok si sa dea drumul comenzii. Si uite asa dureaza 2 zile.

Luni, 19 dec, dau o comanda.

Suntem deja 2, daca mai doreste cineva, pot completa lista cu 2, maxim 3 persoane.

Conditii:

- din Bucuresti sau sa aibe pe cineva care sa vina dupa produse (nu expediez);

- produsele sa fie pe stoc sau livrabile in 1-2 zile. Daca status-ul nu e corect, si nu vin in max 7 zile, scoatem produsele respective din comanda;

- preferabil sa primesc banii prin transfer in cont.

1. VladG

2. raducanmihai

3.

Take me, take me! :) Stiu ca vazusem niste lucruri la bike24 care-mi trebuiau, insa n-am timp sa ma uit chiar acuma, sunt la lucru, da' as putea sa ma uit deseara...

Stau in bucale, vaccinat si am si posibilitatea sa fac transfer bancar.

Deci ma pot trece al cincelea? :)

1. VladG

2. raducanmihai

3. myxtreme2012

4. Shauru

5. H3x0r

Vreau o caseta XT M770 11-32.

Virez banii si pot ridica produsul personal undeva intre 27-30 dec. Nu ma grabesc, deci poate ramane in posesia ta pana atunci Vlad, daca nu e deranj.

Monsiu h3x0r, consider că ai „călcat” două persoane (xemas și pinarelu) când de fapt trebuia să aștepți răspunsul lui Vlad la întrebările acestor domni ;) erau totuși înaintea ta... !
  • Upvote 1

1. VladG

2. raducanmihai

3. myxtreme2012

4. Shauru

5. H3x0r

6. Trevizes

Trimit lista pe PM.

"Monsiu h3x0r, consider că ai „călcat” două persoane (xemas și pinarelu) când de fapt trebuia să aștepți răspunsul lui Vlad la întrebările acestor domni ;) erau totuși înaintea ta... !

"

1) Cu tot respectul, Myextreme, daca tu te-ai adaugat pe lista fara sa zici nimic de vreo permisiune, inseamna ca o pot face si eu. Sau e comanda intre prieteni?

2) Unul din baietii dinaintea mea zicea ca e nehotarat. Ce sa inteleg eu de aici si din faptul ca nu te treci pe lista? Ca vrei sau nu vrei ? E treaba mea sa te fac hotarat, sau sa te astept? Fara probleme te pui pe lista dupa mine, ca din cate stiu omul n-a zis ca e vreo limita de oameni, iar faptul ca esti locul 5 sau 8 nu conteaza anyway.

Ii drept ca io fiind din Ardeal is mai mototol, insa la momentul in care mi-am anuntat intentia de a participa la comanda se anuntasera 4 persoane, iar VladG scria initial:

Suntem deja 2, daca mai doreste cineva, pot completa lista cu 2, maxim 3 persoane.

Ei io as fi fost exact ala... "maxim 3 persoane", motiv pentru care mi s-a parut firesc sa cer acceptul initiatorului comenzii, lucru pe care l-a facut si pinarelu. Pentru ca e stiut faptul ca per total cel care face comanda iese in pierdere, poate nu neaparat la bani, da' in mod sigur isi pierde o gramada de timp, din care cauza m-am gandit sa cer acceptul inainte de a ma inscrie pe lista.

Ca sa nu se supere nimeni, fac un efort si trag linie aici. Adica toti care s-au inscris PANA ACUM, pot sa trimita listele pe PM, musai cu link si optiuni de culoare, marime, etc scrise in clar, ca nu se transmit prin link.

Nu se mai accepta alte suplimentari.

Atentie, produsele sa fie in stoc sau maxim 1-2 zile livrare.

1. VladG

2. raducanmihai

3. myxtreme2012

4. Shauru

5. xemax

6. pinarelu

7. H3x0r

8. heineken11

9. Trevizes

vyk, nu te-am inclus ptr ca nu am nicio garantie ca va veni pana pe 26.

Esti mult prea amabil Vlad, am trimis PM cu produsele mele. Multumesc! :)

1) Cu tot respectul, Myextreme, daca tu te-ai adaugat pe lista fara sa zici nimic de vreo permisiune, inseamna ca o pot face si eu. Sau e comanda intre prieteni?

Nu te ambala prea tare că-ți crește tensiunea. Ce scrie aici?

„Luni, 19 dec, dau o comanda.

Now...

Cam ce permisiune trebuia să cer din moment ce m-am pus al treilea?

Nu, este o comandă pentru oricare de pe forumul acesta, inclusiv pentru tine, cu condiția să-i respecți și pe ceilalți... e atât de greu?

La semafor dai peste ăla din fața ta de cum s-a pus verde?

2) Unul din baietii dinaintea mea zicea ca e nehotarat. Ce sa inteleg eu de aici si din faptul ca nu te treci pe lista? Ca vrei sau nu vrei ? E treaba mea sa te fac hotarat, sau sa te astept?

Unde scrie că persoana dinaintea ta e nehotărâtă? Da, trebuia să aștepți un pic sau te doare?

M-a deranjat atitudinea ta dar asta nu înseamnă că am ceva cu tine, nici gând!

în fine acum că lucrurile s-au clarificat thanks to Vlad, lets move on...

Tin sa va anunt ca pentru (4,5 EUR ) 20 lei/persoana pot sa dau si eu comanda pe bike24

Conditii de participare la comanda

1 - sa fie doar din Bucuresti sau daca sunt din tara sa vina dupa ele( nu ma complic cu expedierea coletelor prin posta sau firme de curierat )

2- maxim 5-6 produse de persoana ( daca se doreste ceva gen cadru bicicleta,trainer sau ceva voluminos ori greu transp va fii de 10 EUR - 44 LEI )

3- sa se adune minim 7-8 persoane ,maxim 10

Nu fac munca voluntara ( cei care au dat comenziu stiu despre ce este vorba ) si nici timp aiurea de pierdut nu am,cine considera ca e ok bine,cine nu sa se abtina de la orice tip de comentarii.

Detalii prin PM

• Upvote 2