Recommended Posts

Cu placute incapi costin, no problem.Ne mai scad costurile. Da-mi pe PM produsul si calculea-ti costul, la care adaugi transportul. Suntem 3 oameni momentan. Sa vedem ce zice baiatul cu tija de sa.

Ti-am dat pm

Boon, atunci am ramas eu, enderb,addrian si costin ch. 4 oameni.

Tohan ti-am dat contul aseara, dar daca zici ca mai astepti, nu mai vira banii ca ne incurcam. Multumesc.

Cam in cat timp vine o comanda de la astia mai nou? La mine e a 2-a comanda la ei si am emotii, pt ca prima a venit in peste 1 luna :( Cred si sper totusi ca a fost o exceptie nefericita la mine

se misca cu talent nemtii astia:

25 Mai - 11:02 = We confirm the receipt of your order with this e-mail.

25 Mai - 13:49 = The items you ordered have been dispatched from Bike24 today. The shipment is performed by Deutsche Post / DHL.

29 Mai - 10:40 = Buna ziua, avem un colet pentru dumneavoastra. Din Germania.

In caz ca sunt unii care nu stiu pana acum, TVA este 19%, cat e afisat pe site si inclus deja in pretul produselor, taxe vamale ZERO (UE). Deci nu mai platiti nimic in plus fata de pretul de pe site + livrare.

CostinCH, nu e nici o problema, ii f*t pe 2 orificii daca intarzie ceva mai mult de 6-7 zile lucratoare. Am comandat la ei de 2k euro in ultimele 6 luni, si vorbesc cu ei pe mail de zici ca lucrez cu ei la job.

No worries, nu sunt luxemburghezi, e destul pt mine. :)

Vezi cu aia 10e, ca ai calculat gresit. Ii astept azi. Multumesc.

Sa vina cat mai repede. Daca se poate Joi-Vineri [-O< [-O< [-O<

Am comandat pe 23.05, sunt in posesia articolelor astazi, dupa mai putin de o saptamana.

Comanda efectuata aseara la Bike 24, validare nereusita a datelor de pe card, fara a se procesa vre-o comanda.

Acest lucru a fost urmat de blocare bani in contul meu. Suma maricica.

Am patit si la Bikecomponents sa nu valideze din cauza 3D Secure, dar nu s-au blocat bani fara a oferi numar de comanda.

Se misca cu talent nemtii astia cum zice dr_psht, astept o deblocare maine sau cel tz la sfarsitul saptamanii.

Comandati cu grija si pozati orice eroare pe care o intampinati.

O sa incerc eu maine o comanda daca ma lamuresc cu ei in anumite privinte. Daca mai vrea cineva sa se alature la comanda anunt de pe acum ca doar Duminica 10 Iunie (nu voi fi in tara in perioada 4-9 Iunie) voi fi in Bucuresti sa le predau celor care s-ar alatura la comanda.

Vreai eu niste maruntisuri. Pe 11 iunie esti sa ne intalnim?

Neata.

Saptamana viitoare sunt in Bulgaria de Marti pana Vineri. Daca nu reusesc sa negociez sa lucrez "remote" in saptamana 11-15 voi fi tot in Bulgaria (cu plecare la prima ora dimineata). Pe 10 o sa fiu sigur in Bucuresti.

Comanda efectuata aseara la Bike 24, validare nereusita a datelor de pe card, fara a se procesa vre-o comanda.

Acest lucru a fost urmat de blocare bani in contul meu. Suma maricica.

Am patit si la Bikecomponents sa nu valideze din cauza 3D Secure, dar nu s-au blocat bani fara a oferi numar de comanda.

Flow-ul la Bike24, ca niciunde altundeva, e ca rezervarea sa se faca chiar daca nu s-a oferit numar de comanda.

Chiar daca comanda se proceseaza, banii pleaca din cont cu totul cand fac ei expedierea prin DHL.

In cazul blocarii unor bani, Bike24 nu poate anula rezervarea, zice o duduie de la support de la ei. Mail cu pozitia oficial nu am primit inca. Raiffeisen o sa proceseze contestatia mea in 2 saptamani, si cu asta am incheiat cu toate comenzile la Bike24 sau oricare alt site care nu are contract cu PayPal. Bagami-as in tot sistemul lor de plata retardat, ca sunt ditamai magazinul online.

Imi pare rau ca ti-a cauzat probleme. Oare au mai patit si altii asa? Pana la urma cine e "vinovat" ? Banca/ magazinul?

Vinovati sunt Bike 24 ca fac rezervare fara comanda.

Doar cand o aud pe duduia aia de la Bike24, ca nu mi-au raspuns la mail ca au prea multe si ca la iau pe rand....imi vine s-o iau la vale. Ca mai apoi sa-mi zica ca bike24 nu poate face nimic ca sa ridice rezervarea, desi tot ei au facut-o. Raiffeisen se ocupa de problema, merge ca mortul treaba, dar e unica mea pista. Dra m-a pus sa strang comanda de 1000+ ron cand eu aveam produse de 2 mil in cos. Fuck this shit.....

O situatie urata pe care sper sa o depasesti mai curand decat te astepti.

In alta ordine de idei , asa cum am transmis si celor care ma contactasera pe privat, eu , pentru moment renunt la a mai da comanda; o sa fiu plecat din tara si nu vreau sa incurc lumea.

Salut, mai da cineva vreo comanda? Rog sa-mi dea un semn ca as vrea ceva.

Salutare,

As dori si eu produsul asta daca da cineva comanda:

https://www.bike24.n...8;product=22839

Eu nu ma mai bag ca ultima a iesit prost, si pt o banda ce am de comandat, chiar nu are rost.

Guys, fac eu comanda, fiecare mesaje pe privat cu produsul optiunile produsului si un calcul estimativ, o sa va dau contul de depus/transfer ING . Incepem lista si cand e gata, bagam comanda :)