Recommended Posts

Eu personal n-am avut probleme cu ei, desi dupa comanda initiala i-am rugat sa mai adauge inca un produs. S-au miscat rapid, dupa 2 ore mi-au raspuns la mail, si dupa 2 zile de la plasare comenzii mi-au trimis si coletul. Oricum le-am scris in germana, poate si asta a contat ;)

Multumim de informatii @mc27. Poate apelam la tine sa ne formulezi un mail daca apar probleme, astia sunt partioti rau. :P

Astept pana luni si apoi plasez comanda.

Pana acum suntem :

-nemo_sps

-manudmg

Cum i-am explicat pe PM @manudmg eu vreau sa iau roti si o sa fie bulky (30euro). Voi plati eu cei 15 euro in plus iar cei 15 care erau normal pentru transportul obiectelor de mici dimensiuni se vor imparti la numarul participantilor la comanda. Este ok asa?Cum s-a procedat pana acum in situatia asta?

ma alatur voua la o noua comanda...cu un produs.......si apropo nu exista bulky (30 de euro) pe bike 24.....exista doat taxa de expediere in valoare de 15 euro..

Ok, s-au alaturat comenzii:

-nemo_sps

-manudmg

-pecMojo

-costin.ch

Pe @cesafacmah il asteptam cu confirmarea ca vrea sa plaseze comanda si link cu produsele lui.

Daca nu e mare graba eu personal as astepta pana maine sa vad daca imi raspund cei de la bike24 in legatura cu taxa bulky.

A rămas logată la mine. :) Dar cum spuneam, aș dori și eu ceva produse dacă nu ai făcut comanda încă.

Vreau sa dau eu o comanda marti, daca este cineva interesat..

Salutare, eu am o probelma cu Bike24 si sunt curios cum o sa se rezolve mai ales ca este prima comanda data la ei.

Am luat un set de frane fata spate Shimano Slx m675 si la specificatii scrie clar ca vin cu placutr Ice tec gata montate.Ei bine ale mele au venit cu placute Reisin(asa scrie si pe cutie).

Le-am trimis mail si poze si acum astept.Credeti ca am vreo sansa de rezolvare sau e teapa mea?

http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=32881;page=1;menu=1000,2,15,117;mid=2;pgc=60:204

@luci1606

Iti vor raspunde dar greu si ineficient...

Sunt multi la customer service si de fiecare data iti va raspunde altcineva, care nu are habar de necazul tau.

O sa rezolvi pana la urma, nu-ti face griji de teapa.

Am vorbit cu ei si am convenit sa trimit franele inapoi si sa-mi trimita cele bune in loc. Au fost foarte ok la telefon si mi-au trimis pe mail tot ce trebuie sa pot trimite coletul gratuit inapoi.

Problema a fost cu angajatii incompetenti de la posta care m-au tinut vreo 30 minute ca nu stiau procedurile !!! Au venit 6 oameni sa se dumireasca ce trebuie sa faca si o tot tineau sus su tare ca trebuie sa platesc eu transportul.

Pana la urma s-a rezolvat cu trimiterea dar trebuie sa mai astept pana o sa am frane la bicicleta :)

Sunt si eu interesat de o sa Brooks. Problema e ca eu plec in concediu in Bulgaria sambata noaptea si nu voi avea acces la online bancking pentru a face transferul de bani.

Asa ca ori mergem pe incredere si ramane sa platesc cand ma intorc ori ne organizam mai repede :)

http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=11816;page=1;menu=1000,4,37;mid=163;pgc=46:161

69,90 €

usually ships in 1-2 working days**

Vineri, 31 august, o sa dau o comanda pe bike24.

Maxim 4 participanti, 5 cu mine (3E transport de pers).

Prefer transfer in cont si fara produse voluminoase, doar produse pe stoc (1-2 zile livrare). Nu expediez in tara.

Va rog sa-mi dati lista pe mesageria privata, ca sa am un singur punct de centralizare.

Completati in lista de mai jos, la numarul 5 se inchide.

Voi da oricum comanda vineri, chiar daca nu suntem 5.

1. VladG

2. ...

Merci.