Sabin^_^

Single Speed 1500 lei

Recommended Posts

Buna ziua! De cand ma dau pe bicicleta am luat bicicleta de munte ca solutia universala pentru orice iesire, indiferent de distanta sau conditii de drum. In ultima perioada, am simtit ca pentru mersul prin oras, o bicicleta single speed ar fi o idee superba. Am mers pe un Drag  al unui prieten si pur si simplu m-am indragostit de simplitatea de a avea o singura viteza. Daca se poate sa ma ajutati cu o recomandare de o bicicleta single speed, pana in 1500 lei, de preferat cu drop bar as fi foarte recunoscator. Multumesc.

Găsești o cursieră mai veche, cu drop-out orizontal, și o faci SS.

Sincer sa fiu, nu prea ma pricep la mecanica si mi-e frica ca o conversie de genul asta sa nu fie prea dificila. Exista vreun tutorial sau ceva? De altfel, variante noi nu exista intr-un buget mai restrans ca asta? Poate reusesc sa evit complicarea situatiei cu conversia la ss.

chiar daca nu gasesti cu drop orizontal, poti modifica butucul rotii spate, ii pui ax care are strangere cu piulita (renunti la quick, release) 

Sau ii pui intinzator ssp, adica asa: https://stonefeet.ro/intinzator-lant-force-pentru-single-speed?gclid=CjwKCAjw64eJBhAGEiwABr9o2LWAk63WlmW-tcojNPc5GbsOYf-Bhzvh_XM5WUBwOuX0v5M_mlepkBoCiV0QAvD_BwE 

Se vede după geometria cadrului totodata. Dar e la modă acum, atât la băieți, cât și la băieți. 

Un oțel Aelle sau pe acolo, ii scoți schimbătorul spate, fata, o foaie sau pui alta, montezi un adaptor și un ssp reversibil, oare nu te-ar coafa? Și asta până in bugetul pe care îl ai. Și ai și de unde alege, mărimi, culori, fără număr. 

Posted (edited)