hcampian

Concurs XC in Bucuresti?

Recommended Posts

Horatiu, cand mergi la antrenamente in Carol? Daca sunt dupa ora 18.00 as putea veni si eu.

Eu mai ies seara sa ma mai antrenez pe acolo in vederea concursului, dar m-am cam dus singur. Daca suntem mai multi poate mergem impreuna la un "antrenament in grup"...

Intre timp, inscrieti-va la Prima Evadare sa va puteti alege marimea tricoului :))

sunt interesat si eu de "antrenamentele in grup" :))

1. Daca faceti cinste, va spun unde este ingropata o sarma ghimpata care face pene la baietii ce trec cu biclele pe acolo. >:))

2. Aveti grija cam cum va antrenati ca poate interzic astia accesul si concursul ! Este de preferat sa nu faceti o gasca mare , galagioasa si care merge cu 40km/h prin parc !

Tura Baneasa - Snagov prin padure si retur Bucuresti pe sosea pare o tura interesanta. Cine stie traseul propus de primaevadare.ro?

Pai am putea iesi cativa la antrenamente in Carol, numa sa se faca mai frumos afara, ca daca e umed traseul e imposibil. Adica oricum e aproape imposibil si pe uscat http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/24.gif Asa ca sa asteptam sa se faca mai frumos si pe maine-poimaine pe la 18.00 se poate face o mica intalnire.

Are cineva chef de un antrenament in Carol azi sau maine pe la 18:30 - 19:00?

eu as veni maine, azi nu pot 8-|

mai devreme.. de ex 17:30-18 este ok?

Pai maine la 18:00 ar fi ok si pt. mine, si o sa stau pana pe la 20.00. Hai sa fixam doua intalniri, una la 18:00 si una la 19:00, la intrarea in Muzeul Tehnic din Parcul Carol (langa intrarea principala). Poate ne adunam cativa. Daca cei cu cursiere fac antrenamente impreuna, de ce nu ar face si MTB-istii.

Atunci astazi incepand cu ora 18:00 se face un mic antrenament in Carol, cu intalnire la 18:00 si 19:00 la intrarea principala langa Muzeul Tehnic, pentru cine vrea sa vada cam pe unde ar fi traseul de concurs (acuma sigur 100% stie numai organizatorul, mai ales care bucati se urca si care se coboara). Eu o sa fiu cu o bicicleta alba Carraro in haine de ciclism, dar nu cred ca o sa fie o problema sa ne gasim pe acolo.

De fapt, hai sa mutam discutia la intalniri in Bucuresti, ca parca ocupa spatiu destinat informatiilor despre concurs aici. O sa deschid acolo un topic nou.

Chiar asa, o noutate, ceva???

E secret, de ce va intereseaza?

Am citit si eu thread-ul acesta. Observ ca se tot discuta de un concurs XC in parcul Carol din Bucuresti. Problema e ca nu am vazut nimic oficial. Nici macar o data de desfasurare...

Despre celalat concurs "Prima Evadare" pare interesant dar cred ca e o pb cu faptul ca incepe intr-un punct si termina in altul la 30 km distanta. Unde va avea loc premierea, pasta party? Este destul de aiurea pt cei care vin cu masina si nu au sofer sa duca masina in pc de sosire. Poate ar fi fost mai bun un circuit chiar daca ar avea 70-80km. Pe plat nu e chiar asa de mult si doar e maraton...

Pai si ce, 30 km de sosea la intoarcere sunt o problema pentru cineva care se baga la concurs??? In mod normal ar trebui sa-i rada intr-o ora jumate maxim doua. Mai ales ca nici concursul nu o sa fie o rupere de 100 km si cateva mii de m diferenta de nivel...

#hcampian

Corect. Nu e o pb sa faci inca 30 de km dupa concurs, e chiar binevenit pentru recuperare, dar daca mai aduci pe cineva care nu concureaza va sta la start pana termini si apoi pana te intorci, evident nu va fi nimic spectaculos de vazut (nici macar sosiera), apoi iei masina mergi din nou la sosire... Pentru mine pare un pic cam aiurea...

S-au inscris deja 126 de participanti online m/

Unde va avea loc premierea, pasta party?

citez de pe site: "finishul este in Snagov-Complex Astoria" si "Participantii vor trece din Baneasa (start) - Padurea Baneasa - Padurea Tunari - prin spatele aeroportului Otopeni - Padurea Balotesti - Padurea Snagov - Snagov (finish si premiere)"

Deci ai aflat unde va fi premierea si pasta party... scria pe site :D

dar daca mai aduci pe cineva care nu concureaza va sta la start pana termini si apoi pana te intorci, evident nu va fi nimic spectaculos de vazut (nici macar sosiera), apoi iei masina mergi din nou la sosire... Pentru mine pare un pic cam aiurea...

Nu e deloc aiurea. In primul rand de ce trebuie sa mai aduci pe cineva? Asta e alegerea ta... ori chemi pe cineva cu masina sa vina cu tine la start, iar apoi sa e astepte la finish, ori nu chemi pe nimeni. Eu zic ca iti faci prea multe probleme. O sa fie totul frumos, ai sa vezi :(

#hcampian

Corect. Nu e o pb sa faci inca 30 de km dupa concurs, e chiar binevenit pentru recuperare, dar daca mai aduci pe cineva care nu concureaza va sta la start pana termini si apoi pana te intorci, evident nu va fi nimic spectaculos de vazut (nici macar sosiera), apoi iei masina mergi din nou la sosire... Pentru mine pare un pic cam aiurea...

Asa e, e cam aiurea..

Nici pt spectatori nu e chiar asa frumos ca nu pot sa se aseze decat la plecare sau la sosire. Era frumos sa fie un circuit, chiar daca era mai lung.

Asa e, e cam aiurea..

Nici pt spectatori nu e chiar asa frumos ca nu pot sa se aseze decat la plecare sau la sosire. Era frumos sa fie un circuit, chiar daca era mai lung.

Aici fiecare cu parerea lui. Eu zic ca era mult mai aiurea sa fie circuit. Prefer sa merg pe un traseu cap-coada decat sa ma invart in "cerc".

Eu cred ca e mult mai important ca un concurs sa placa celor care participa, nu celor de pe margine care privesc. Asa ca argumentul asta cum ca va fi neinteresant pentru spectatori pica din punctul meu de vedere... :D

Cred ca zicea de o singura tura de 70-80 km, nu de mai multe mai mici. Nu vad ce diferenta este ca participant sa parcurgi un circuit care se inchide si unul care nu, in afara de recuperarea ulterioara a masinii. Oricum nu treci de 2 ori prin acelasi loc.

exact!

Nici mie nu imi place sa trec prin acelasi loc de mai multe ori..

Pana la urma important este ca se organizeaza un concurs de mountain bike si in zona capitalei si este de apreciat nr mare de persoane inscrise pana in acest moment pe situl competitiei.

Succes organizatorilor si concurentilor!

Guest
This topic is now closed to further replies.