Zabriskie

Sugestii îmbunătățire forum și site Ciclism.ro!

Recommended Posts

Legat de aria bursei , am si eu o propunere si anume , ca cei ce postaeaza ca cumparari /vanzari mai multe porduse sa o faca intr-un singur topic , iar ''UP-rile'' sau mai bine spus reeditarile sa le faca la o saptamana sau chiar mai mult...

Nu ar fi mai bine ?

Pai teoretic, asa ar tebui sa fie...

Pai atunci teoria nu prea se pune in practica ... asa daca un om vrea sa isi vnda o bicicleta pe piese ce face ? deschide cate un topic pentru fiecare piesa ?

In ridmul asta o sa fie ca bursa ceolr de la computergames unde up=ul este la 24 ore iar daca postezi un anunt in 2 ore este cu trei pagini mai in spate ;)

Alta ideie ar fi obtiunea de valabilitate , i care sa zic ca un post in aria asta are termen de 15 zile , in ziua a cincisprezecea autorului topicului ii se trimite un mesaj privat daca mai vrea sau nu sa pastreze anuntul , daca autorul nu raspunde in 24-48 ore topicul fiind sters , asa nu se incarca nici forumul aiurea , si este si maji multa curatenie :)

Pai din cauza asta am si postat . M'am gandit ca daca postez eu care nu am vreun post pe acolo pot fi mai obiectiv :)

mi-ar placea ca la profil, adica sub poza, sa existe si un camp unde sa isi scrie fiecare ce bicicleta are.

mi-ar placea ca la profil, adica sub poza, sa existe si un camp unde sa isi scrie fiecare ce bicicleta are.

Buna idee , si daca scrii Giant de exemplu sa apara logoul original (cum este pe un forum de mountain bike)

Imagine postată

nu neaparat cu sigla, dar sa fie ceva de genul: cursiera bianchi, hard-tail scott, ssp specialized, etc.

Aoleu Krupp!!! Dar eu am in jur de 10 biciclete. Si le schimb destul de des.

Iti dai seama cata munca as avea? Plus ca majoritatea sunt niste struto-camile facute din zeci de piese diferite.

Pai la tine e cel mai simplu, trebuie doar sa-ti desenezi o sigla "LTO"

Ideea lui LFC am vrut sa o implementez de mult, dar ca si Lucian, m-am gandit la oamenii mai avuti care nu detin o singura bicicleta :)

Eventual, as putea face loc pentru 2 bicle... una de sosea si un MTB :)

Adica preferatele ;;)

pei LTO din 10 bicle are una preferata,si o pune pe aia;)asa si restul cu mai multe troace

Buna ideea lu' Krupp.

Si cu ce ar imbunatati asta forumul?

Ajungem iarasi la discutii de genul - "Eu o am mai mare"

Hai sa punem si numarul de kilometri parcursi.

Unii poate se simt complexati ca altul are o bicla mai tare.

Si oricum, fiecare poate sa scrie ce vrea ca nu ii controleaza nimeni garajul.

de ce sa se simta complexati?omului ii place sa pedaleze sau sa aiba cea mai tare bicla?

nu bre, e pentru cei care ies la ture, sa vaza cel care organizeaza cu ce vine omul interesat dupa el.

Salut,

Va rog ca propunere, nu stiu daca a mai fost pusa intrebarea pana in acest moment de altcineva sau daca a fost realizata deja dar cred ca ar fi de folos un Calendar al competitiilor Nationale si daca se poate Internationale pentru acest an.

Multumesc frumos pentru raspunsul dvs

Deja exista un calerndar pe 2010 completat de organizatorii concursurilor anuntate pana in prezent. Cei care nu au anuntat/completat calendarul vor mai avea timp sa faca acest lucru pana la 31.02.2010.

Forum Ciclism.ro - Calendar

De asemenea, este important de stiut ca, daca o competitie este deja completata in calendar intr-o anume zi si tot in ziua respectiva se va organiza o a doua competitie anuntata ulterior, aceasta din urma nu va aparea in calendar ci doar va fi permisa publicarea anuntului pe forum ca subiect normal. Cele completate in calendar vor aparea pe forum ca "sticky".

Edited by vera

Merci mult, sunt si eu mai nou pe aici ;))

O saptamana faina.

Edited by LucianTheOne
Ortografie

.. vor mai avea timp sa faca acest lucru pana la 25.02.2009.

.

foarte tare data aceasta.. =))

banuiesc ca nu mai vrea nimeni sa isi bata capul cu imbunatatirrea bazarului... =))

mah drysno, tu nu te lasi pana nu te faci moderator, ha?=))=))#-o