Zabriskie

Sugestii îmbunătățire forum și site Ciclism.ro!

Recommended Posts

Si dupa parerea mea era mai bun vechiul format al Bazarului. Oricum, Bazar era, nu "Comert si Afaceri"!

Daca tot se face o reforma, mai utila mi s-ar parea stergerea din oficiu a anunturilor necorespunzatoare: fara descriere, fara poze (mari!!!), fara pret.

In timp se vor regla toate. Bazarul pe care il aveam pana acum era plin de bug-uri. Am dat bani pe un gunoi. O sa cautam o alta formula care sa functioneze. Rabdare!

Au disparut toate anunturile da la vanzari atat ale mele cat si ale celorlalti sau nu le mai vad eu ?!

Eu cred ca voi sunteti cu capul:) Nu se mai posteaza la vanzari pana cand nu va fi gata noul bazar.

E clar acum?:)

Ăăă... salutare. Am dat acuma de o bubă şi zic că poate-i bine să o semnalez:

”Motorul de cenzură” sau filtrul de cuvinte obscene merge bine spre prea bine. Cenzurează cuvinte ca ”po****r, po****ră”.

Motivul e evident dar parcă nu era cazul :)

Am trimis un reply la un pm mai devreme şi am observat asta in outbox. Poate că acel simptom se manifestă şi în alte părţi.

Pagina 23 , #445

http://www.ciclism.ro/forums/showthread.php/7237-%E2%80%9CCu-bicicleta-la-mare%E2%80%9D-1-2-mai-2010/page23

''Sper ca astfel de evenimente sa reusesca sa puna niste accente, sa schimbe atitudinea po****tiei fata de biciclisti, sa schimbe in general ceva in gindirea mioritica si sa-i trezeasca pe cei care spun ca fac politica tarii.''

La asta se referea Yo6ial .. anumite grupuri de litere .... :|

Mda, am inteles mai bine acum... din pacate nu se poate face nimic. Mai bine asa, decat sa gaseasca lumea metode de a ocoli aceste filtre.

Iubesc acest forum la nebunie, este locul unde am invatat sa iubesc biciclitul si am invatat ce trebuie sa cer de la o bicicleta. Din pacate, pe zi ce trece observ cate o problema care ma face sa disper langa calculator.

Dupa ce m-am impacat cu gandul ca nu pot atasa poze direct din calculator, am descoperit ca trebuie sa fac mult mai multi pasi si se rezolva. Dupa ce am descoperit ca pot atasa dupa ce apas pe go advanced, ati restrictionat dimensiunile pozelor. Dupa ce am invatat sa lucrez cu picasa, am descoperit ca iconitele de atasare de pe web sunt degeaba (ctrl+c si ctrl+v si atasarea link-ului este gata). Dupa ce mi-am luat cate ceva din bazar si incepuse sa imi placa ideea de a face economii pentru a pastra banii pentru ture, a disparut si ala.

Am o mare rugamninte: "Va rog sa faceti ceva cu ciclism.ro ca sa il iubim ca la inceput !!!

Bun, acum a revenit bazarul iar pozele le poti incarca pe un site de imagini, dupa care copiezi linkul pe forum: ex de site http://imageshack.us/

Daca pozele sunt foarte mari, ai tot acolo si optiune de redimensionat si nu e f greu, doar selectezi "640X480" for message boards sau chiar mai putin, depinde cate vrei sa pui.

Crede-ma, nu e deloc dificil, este doar vorba de puuutin mai mult efort. Atat!

pot fi incarcate si direct in bazar dar nu pot fi vazute prea mari !

mare pacat ca nu mai poti posta comentarii la anunturi, asa orice vanzator poate pacali un incepator ca de ex. un cadru de 64 e numa' bun pt inaltimea lui de 1.65 !

daca discutiile la bazar se poarta doar pe privat, are si puncte bune dar si multe neajunsuri ! :(

E nasol dacă nu se pot purta discuţii publice în bazar. Erau destul de mulţi oameni serioşi pe aici care spuneau dacă un preţ nu este corect, dacă produsu vândut are o defecţiune, etc, iar pe mine m-a ajutat chestia asta :(

Dupa notificare pe mail, ma duce pe subiect la prima pagina in loc sa imi arate ultima postare, se poate remedia ?

De ce nu puneti la fiecare topic sa apara cine citeste topicul

De exemplu: x utilizatori citesc acest subiect (x utilizatori neautentificaţi şi x anonimi), iar dedesubt sa apara nick-ul.

Nu cred ca este necesar ca utilizatorii sa beneficieze de aceasta informatie!

Dar search-ul dintr-un topic se poate introduce? Este util cand cauti ceva anume in topicuri de zeci de pagini.

Eu il cautam in stanga jos, sub ultimul post, dar se pare ca la versiunea asta de IPB l-au mutat sus, impreuna cu search-ul general.

Sunt topicuri cu multe poze, ai ceva de stat până se încarcă toate, iar când vrei să urmăreşti ultimele discuţii din topic, pagina tot urcă odată cu încărcarea imaginilor. Nu se poate introduce tagul

[spoiler][/spoiler]
? Pui pozele în spoiler şi le vezi doar când dai click pe buton ...

De ce nu puneti la fiecare topic sa apara cine citeste topicul

De exemplu: x utilizatori citesc acest subiect (x utilizatori neautentificaţi şi x anonimi), iar dedesubt sa apara nick-ul.

La ce te ajuta asta? Sa dormi mai bine?

Imi cer scuze, poate nu am vazut eu, dar nu gasesc unde se poate trece locatia la profil. Am sucit setarile pe toate partile si... nimic.

Merci mult

Singura posibilitate in acest moment ar fi sa te duci la profil, de acolo, ai in stanga sus "edit profile" si apoi in dreapta vei vedea mai multe casute printre care si "pagina despre mine". Acolo ai putea sa scrii locatia si ce mai vrei tu dar nu va aparea sub avatar ci doar daca cineva acceseaza pagina ta personala.

Altfel, un camp special pt specificarea locatiei nu exista deocamdata.

Softpedia are o armata de programatori care asigura customizarile forumului ;). Cu toate astea, o sa vad ce se poate face.

LE: s-a putut :)