Zabriskie

Sugestii îmbunătățire forum și site Ciclism.ro!

Recommended Posts

Tare!

Ai strans 1744 de postari (1745 in curand), asta mi se pare "tare"...

• Upvote 2

Salutam acest succes :)) ! Era intr-adevar o chestie care mergea slab de tot.

Deci, daca va mai luati de Madalin96 o sa aveti de a face cu mine, am zis.

pai ce facem aici, eu ma lupt din greu sa am dreptul asta si acum vine oricine sa se ia de el. ia la munca, mah "pushlamalelor".

• Upvote 2

Se poate implementa concatenarea automata a mesajelor succesive de la acelasi user? 

Se poate activa, însă trebuie să specific un număr de minute în care un post consecutiv să fie lipit la primul. Nu cred că pot pune un număr uriaș, gen cineva care își răspunde singur după 3 săptămâni.

Asta nu-i o problema, le fuzionam noi cand le vedem. Nu se intampla de asa multe ori, deci nu depaseste capacitatea de interventie a staffului uman :)

ok, atunci ce spuneti de generarea automata a unui avatar pentru userii care nu au unul. Un model cu forme geometrice, culori diferite. Am fazut pe un forum tehnic avatare cu elemente chimice (Fe, Al, Pb, N etc) orice. E mai usor de urmarit o discutie cand fiecare are o poza, desen, culoare etc.  Bineinteles, si-l poate scoate daca doreste, dar probabil nu-l intereaza ce avatar are, ca daca-l interesa isi punea singur unul.

Asta mi se pare o idee frumoasa :) . Sa vedem ce spune "tehnicul".

Interesant... Mă uit dacă nu cumva pot folosi adresa de e-mail a contului pentru identificarea unui Gravatar și folosirea lui.

Nu se poate face vreo regula pt. noii veniti sa nu mai deschida topicuri cu subiecte care sunt discutate deja in zeci de pagini? In ultima vreme cine vrea sa isi cumpere cursiera isi face repede cont pe ciclism si deschide topic: "Vreau sa imi iau cursiera. Ce imi recomandati?", sau: " Vreau sa imi pun lant Kmc, voi ce ziceti?". O fi chiar asa greu sa cauti prin forum? Acum gasesti raspuns la aproape orice problema, atat de departe s-a ajuns cu informatiile pe forum.

Bine ai venit in lumea noastra, a moderatorilor.

Stai sa vezi mesaje dupa ce le stergi genul asta de topic. Am frigiderul plin!

E greu cu cautare pe Googule...  #:-S

E si mai greu sa ai rabdare sa cauti pe forum si sa citesti, sa te informezi. 

Nu-i mai simplu sa-ti dea ailanti informatii la botu calului ? Eventual sa ghiceasca si ce-ti doresti  ;;) , ca sa adapteze recomandarile.

Ca atare toate aceste topice se alipesc/comaseaza cu altele asemanatoare, prin contributia manuala a staffului :rolleyes: . 

• Upvote 1

Salutare,

Observ ca s-a facut un nou subforum in care competitiile nationale au fost separate in munte, sosea, triatlon si arhiva. (Daca e chestie mai veche, eu acum am observat-o).

E bine ca s-au separat dar inca un nivel e inoportun IMHO. Se putea pune direct in "Competitii si asociatii de Ciclism": Competitii Interne de MTB, Competitii Interne de Sosea, Competitii Interne de Triatlon si Duatlon, Competitii Interne din anii trecuti, Competitii Internationale, Asociatii.

Exista un precedent la Tehnica/Piese si Componente unde sunt multe categorii.

Zic asta pentru ca eu mi-s lenes si de fiecare data intru direct din forumul principal si acum am de dat un clic in plus si de asteptat inca 3-4 secunde. ;)

Multumesc,

Imbunatatire forum: ridicarea privilegilor userului Mladen, ca in doua trei zile ne inchide si sectiunea  FFF.

• Upvote 3

Imbunatatire forum: ridicarea privilegilor userului Mladen, ca in doua trei zile ne inchide si sectiunea  FFF.

Problema e că închide FFF,  nu că închide altele :) **==

La apăsarea butonului "Post", forumul ar trebui să-ți dea o palmă peste ochi dacă ultima propoziție din mesaj începe cu "Aștept".

• Upvote 2

Ar fi de folos un fisier separat in care sa se poata pune threadurile cu : Ce bicicleta sa imi cumpar,  intr-un singur loc, sa nu polueze forumul. Se poate numi sugestiv: Ce bicicleta sa imi cumpar :)

Propun reintroducerea posibilitatii de a vota un post si cu "-" nu numai cu "+".

Multumesc

• Upvote 8

Nu se poate face/există (plugin) astfel încât cine dorește să posteze o imagine să aibe obțiunea Add from Web, unde să pună URL cu poza, ca până acum și Add from Computer, opțiune care să uploadeze poza utilizatorului nu pe serverul ciclism.ro ci pe un serviciu de hostat imagini. 

Ca exemplu, stackoverflow.com uploadează imaginile pe  stack.imgur.com/ și inserează direct url-ul pozei în post.