Zabriskie

Sugestii imbunatatire forum si site Ciclism.ro!

Recommended Posts

Ar trebui sa existe "sticky" un topic de "sugestii" pt imbunatatirea sitului/forumului.

La sondajul vostru "Ce bicicleta folositi?" lipseste cred varianta cursiera/mtb pt ca sunt sigur ca multa lume le foloseste pe amandoua.

Un alt Sticky care ar fi bine daca s-ar introduce ar fi cel intitulat : "Mici intrebari care nu necesita un topic separat" , unde fiecare poate posta diverse intrebari legate de rubrica din care face parte topicul respectiv. ;)

Pentru ca topicul referitor la tricoul ciclism.ro e inchis, imi permit sa scriu aici o sugestie. Dupa ce se stabileste formatul final, ar fi util daca undeva pe piept sau pe brat ar aparea si user-ul. Bineteles cu acordul celui care isi comanda tricoul. Asa ne putem cunoaste mai bine.

Treaba cu userul, asta ar insemna ca nu se poate face in serie... deci va costa mai mult.

Cu fermoarul... da, de ce nu :-bd

Desi nu eu sunt cel care hotaraste.

faceti-l frumos pentru ca tricoul va reprezenta romania aici la roma. cand le zic astora ca sunt roman imi spun: da' voi mergeti cu bicicleta? :-bd

Topicul "Ciclismul in programele TV la ce ora si unde" a fost creat pt a semnala si a se putea citi cu usurinta orele si locul transmisiilor televizate.

Sugerez crearea unui topic "Ciclismul la tv" in care sa fie mutate si postate toate comentariile care nu contin data, ora si programul curselor viitoare.

As avea si eu o sugestie pentru sectiunea de bursa:

sa se precizeze clar la echipamente daca sunt: purtate, noi, nepurtate dar noi, importate la sac din italia... etc.

As avea si eu o sugestie pentru sectiunea de bursa:

sa se precizeze clar la echipamente daca sunt: purtate, noi, nepurtate dar noi, importate la sac din italia... etc.

Salut !

Nu am utilizat inca portiunea de vanzari/cumparari a forumului, dar am vazut ca apar tot felul de controverse, incalcari ale bunelor relatii etc (care nu fac obiectul pasiunii noastre comune, adica bicicleta).

Nu ma pricep la chestiunile IT legate de forum, dar ii intreb pe cei care se pricep : daca portiunea de comert ar fi separata si ar necesita intrari de acest tip (atasat), cu campuri obligatorii, n-ar fi mai usor de intretinut (inclusiv dpdv "social") ?

Am folosit exemplul clasic al inregistrarii pe yahoo.

Pai si cine se baga sa implementeze asa ceva in vbulletin?

Pai si cine se baga sa implementeze asa ceva in vbulletin?

E posibil sa existe prin pachetele vbculletin ceva hackuri pentru asta... stiu ca era pe vremuri o posibilitate de a adauga captcha si/sau campuri custom...

69 de dolarei nu sunt un capat de tara. Oare ne rezolva problema?

Hai sa analizam pe forumul de admini sa vedem daca merita sa implementam asa ceva.

Vbclassified nu este functional la aceasta ora si nu se comercializeaza

Am cumparat alt soft si de saptamana viitoare o sa aveti ceva surprize placute.

Propun sa se implementeze un chat (ca cel de pe situl de mai jos) in felul asta poate scapam de discuti si topicuri inutile. De gen " Ce va trece acum prin cap ?" " Pisica neagra", sau poate pe viitor vom avea si treadh-uri de genul " Ce visati noaptea ?" sau mai stiu eu ce. Cine vrea sa discute si "sa se bage in seama cu fetele de pe forum" sa o faca pe chat.

Imagine postată

Imagine postată

Cine vrea sa discute si "sa se bage in seama cu fetele de pe forum" sa o faca pe chat.

... un forum este pentru discutii (schimbat ideei , etc.) , deci discutam . Daca tot se face chat de ce nu si o sectiune cu matrimoniale . #:-S

aide bre sa nu exageram.

in zona cafenea sunt discutii mai generale. acum facem chaturi, semichaturi, etcchaturi.

nu va merge ym-u?

Da' ce s-a intamplat? Chiar asa rau a distras atentia, acel topic, de la monoblocuri si ghidoane lungi? :))

Pentru Chat si eu zic ca xIM sunt destule si destul de populare ;)

As zice ca NE face bine cate o discutie complet detasata de ciclism.

Nu de alta da' ne tacanim de tot altfel :)

aide bre sa nu exageram.

in zona cafenea sunt discutii mai generale. acum facem chaturi, semichaturi, etcchaturi.

nu va merge ym-u?

pei topicul CE-TI MAI TRECE PRIN CAP nu e un fel de chat?:))

Paraciosilor!!! Heinz, cred ca ai putea imprumuta avatarul tau, cel cu casca, si inca catorva alti useri tot asa militarosi...

Nu inteleg, ce aveti cu topicele mai glumetze de la cafenea?? :))

ba da. Asta nu inseamna ca cine scrie acolo n-o sa mai scrie la metode eficiente de abordare a unei catarari, pre-lasat plaman

Paraciosilor!!! Heinz, cred ca ai putea imprumuta avatarul tau, cel cu casca, si inca catorva alti useri tot asa militarosi...

Nu inteleg, ce aveti cu topicele mai glumetze de la cafenea?? :))

eu nu vad nimic amuzant sau util in faptul ca fiecare isi zice cate un gand.

parca am fi la gradinitza si ca sa ne ia somnul mai usor incepem sa povestim

inainte userul ramunc a facut un topic intitulat RECENSAMANTUL BICICLETELOR unde doar cativa membrii au scris cate biciclete au.acel topic era mult mai interesant decat acesta pe care il considerati atat de amuzant si util

nu vreau sa jignesc pe nimeni ci doar sa imi exprim punctul de vedere

Asfalt uscat%%-

O buna sugestie ar fi mentinerea si promovarea topicurilor care au macar o farama de legatura cu bicicleta ca sa nu zic cu ciclismul ;) , nu cele pt copii de 3 ani . Cel mai rau m-a intristat ca si unul dintre admini incuraja aceste topicuri ;) .

As fi zis ceva ce mi-o zis bunica mea, demult, detot... "Daca nu-ti place, mergi si te joaca in curte. O sa te intorci cand ti-o fi foame." dar nici eu nu voi sa insult pe nimeni.

Dai "unsubscribe" si ai scapat de topicul ofensator. Nu?

Si mie mi se par inutili unii oameni, pe lumea asra, si le zic adesea, in fata si personal, ca fac umbra degeaba pamantului, dar nu merg cu jalba in protap la director. ;)