Zabriskie

Sugestii imbunatatire forum si site Ciclism.ro!

Recommended Posts

mersi mult: asta voiam sa stiu.

si la voi se vad emoticonurile in ceata? ^:)^

Cred ca ar fi utila o optiune de a vedea useri din aceasi localitate, daca o au setata normal.

Thanks, foarte util, dar se pare ca prea putini ciclisti baimareni se dau si pe net, prefera pedalele nu tastatura :-??

La Forumul Regional, de ce nu este inclusa si Basarabia aka Republica Moldova ?

Pentru ca Republica Moldova este un stat suveran si independent, nicidecum o regiune. Asa ca nu prea se potriveste :D.

In ciuda formalitatilor administrative este o zona romaneasca locuita preponderent de romani.

Pe considerentul ăsta, se poate adaugă și secțiunea "Italia" la Forumul Regional :D

(Glumesc. Nu ma luați în seamă sau prea în serios azi :) )

Edited by yo6ial
asta -- ăsta ...

Topicul asta cu asta ar trebui unite, zic eu. Subiectul este acelasi doar titulatura de bicicleta "lowrider" sau "chopper" difera. Eventual si topicul asta ar trebui unit cu cele doua de mai sus sub un nume care sa contina toate cele 3 titulaturi "Biciclete lowrider / chopper / cruiser".

Parerea mea!

O sugestie ... mai mult teoretica , ca practic este imposibil de realizat .

Fiecare user sa aiba un numar de posturi disponibil in functie de km parcursi pe bicicleta , stiu ca este imposibil dar ar fi interesant de vazut cum se triaza cei care merg de cei care tasteaza . Imaginati-va cum trag oamenii pe dealuri pentru inca un post ...

Si cum vrei sa controlezi "km parcursi" ?

Pe linga disicutiile despre RPM-uri si viteze medii fantastice ar fi bine venit si o discutie despre "distante fantastice" [-O<.

P.S. Intr-un stat tip Orwell ar fi realizabila propunerea ta.

Ar fi mai posibil dupa numarul de biciclete din posesie. Eu detin 9 biciclete, 5 de drum si 4 de nas :D.

Ma depaseste careva? Atunci scriu numai eu ;)

Ciudat este faptul ca domnul LiveForCycling a postat o sugestie futurista si in mai putin de o ora i-au raspuns 2 moderatori. Eu am postat o sugestie acum o saptamana, si n-am primit nici un raspuns.

Si eu sunt Super-Moderator pe un forum cu numar dublu de useri, insa ii tratez pe toti egal.

@tzunny - sunt sigur ca au luat in considerare propunerea , nu este nevoie sa si posteze neaparat . Eu am facut o propunere "futurista" , normal , din cauza asta a iscat cateva posturi . Esti din Constanta , inca nu stii de forumul nostru ? , il gasesti in semnatura mea , te asteptam la ture .

@tzunny: Probabil ca a fost omisa propunerea ta. Intr-adevar, erau identice subiectele, asa ca le-am fuzionat si a rezultat: http://www.ciclism.ro/forums/f7/biciclete-lowrider-835/

@LiveForCycling: Sa stii ca e foarte interesanta propunerea ta.

Pe cat de interesanta, pe atat de greu de realizat. Caci eu chiar nu am nici o idee cum am putea realiza asaceva.

Ai vreo idee? Una fezabila, bineinteles :P

Sa trimita fiecare user timesheet la sfarsit de saptama cu data, distanta, interval timp, profil (urcare, plat), tip (mtb/road) pentru fiecare tura. B-(Magnumutz va implementa conversia in numar de posturi disponibile.

Cine nu pedaleaza, nu posteaza.

Daca ai sti cat mi-am tocit creierii sa fac asa ceva , si pe forumul nostru din Constanta . Peste tot ma lovesc de faptul ca datele trebuie introduse de cel care profita de pe urma lor ... si aici o sa dea cu "eroare" sigur.

Imaginati-va cum trag oamenii pe dealuri pentru inca un post ...

Imagineaza-ti ca nu se poate verifica daca oamenii aia fac ture sau nu. Poate nu au nici macar bicicleta. Poate se uitau la Turul Frantei, doar sa asculte comentariul celor doi R. Sau poate se inscriu e forum ca fatuca aia de la Constanta, sa se dea importanti pe forum.

Mai bine am "premia" (vezi poza de mai jos) oamenii care aduc o contributie ciclismului (basso, legstrong etc), forumului, fac cicloturism (Frank, Claudiu Moga etc), cei care scriu un articol, oamenii care demonstreaza ca pedaleaza serios, nu se joaca de-a pedalatul pe tastatura.

Imagine postată

Vreau sa vad cine isi asuma rolul de D-zeu pe forum , sa imparta "premiile" .

Cat despre constanteanca tocmai din cauza asta era interesanta ideea (oricum a facut cateva zeci de km , am fost martor) , dar cum stiam si eu este imposibil de implementat .

Sincer sa fiu, mie nu-mi suride aceasta propunere cu premii etc. In primul rind ar fi avantajati vulpile batrine, userii cu vechime, userii care au curaj si scriu mai mult expunindu-si parerile sau impartasind din propriile experiente, userii care dispun de mai mult timp pentru forum si in al doilea rind sint convins ca marea majoritate a forumistilor sint constienti de “valoarea” lor pentru forum (nu au nevoie de o confirmare in forma de premii, respect exagerat, linguseala, batut pe umeri, laude). Am fost si sint de parere ca toti sa fie tratati la fel si premierea pentru merite deosebita din “initiativa privata” in forma de bluzite, fundite sau sapcute intr-un cadru care nu stiu cum sa-l numesc sa nu devina un ritual standard pe acest forum (de asta se ocupa baietii mai calificati, -ati, -ati, … :P). Mai bine ar fi sa incrajam pe cei mai tineri, cu mai putina experienta oferindu-le cu acest forum o platforma unde se pot simt ca acasa si printre „ai lor“ (presupus ca accepta respectarea unori reguli elementare de bun simt).

P.S. Asta este o parere pur privata si accept ori ce critica sau propunere …

Ipotetic vorbind, planul lui LiveForCycling ar avea si gauri...

Cum ar posta cineva care vrea sa primeasca niste sfaturi privind o ponentiala bicicleta de cumparat?

Cum ar posta cineva care pur si simplu nu are timp de pedalat in timpul saptamanii si totusi incearca sa faca o tura in weekend? Trebuie sa se gandeasca la o tura cu multi km ca sa poata posta pe forum toata saptamana, pana la tura urmatoare? :P

Si ar mai fi ;)

Privind cealalta varianta, sunt de acord cu Frank