petker

Berlin-Brasov

Recommended Posts

Buna seara,

pentru anul 2022 mi-am propus sa fac o cursa de la Berlin pana la Brasov. Ideea pentru traseu mi-a venit dupa ce anul trecut (2021) am facut o cursa Bad Nauheim -Berlin – Bad Nauheim https://www.strava.com/activities/5602285852.

După ce am terminat traseul m-am gândit ce pot sa fac 2022. In felul acesta mi-am adus aminte, ca bunicul meu a mers după război pe jos de la Berlin (unde a fost luat prizonier) pana acasă lângă Brașov. Cu trasul meu încerc sa refac pe bicicleta trasul parcurs 1945 de bunicul meu pe jos (cel puțin pana la Oradea a mers pe jos).

Traseul meu la-am pregătit folosind aplicația Komoot. Berlin - Kronstadt | Rennrad-Tour | Komoot

Daca cineva are sugestii cum sa mai îmbunătățesc parcursul, m-as bucura sa primesc sfaturi in acest sens.

Despre proiectul meu scriu in limba germana pe blog-ul meu https://farcycling.com/projekt-berlin-kronstadt-2022

Toate cele bune,

Peter

• Like 4

Buna ziua, programeaza-ți plecarea in iulie sau august, in iunie mai mereu ploua. Daca pâna atunci nu se detensioneaza situatia cu Ucraina, intereseaza-te daca s-au instituit stari de urgenta in țarile prin care treci. Ma gândesc ca poti intampina neplaceri.

Sa auzim de bine!

Buna seara,

planific sa plec pe 29. iunie din Berlin. O sa postez link-ul cu LiveTrack de la Garmin astfel incat sa pot fi urmarit in cursa.

Atata timp cat nu e furtuna, o ploaie nu e o mare probleme.

Toate cele bune,

Peter