Sign in to follow this  
mosu cu plete

Au trecut 8 luni

Recommended Posts

De la promisiunea lui mecisor dan

https://www.gandul.ro/actualitate/capitala-va-avea-un-nou-marcaj-rutier-cu-rolul-de-a-i-proteja-pe-biciclisti-19672235

in maxim 3 luni gata 

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/un-nou-tip-de-marcaj-rutier-in-capitala-ce-vor-fi-obligati-soferii-sa-faca.html

Imi aduc aminte cum se vaitau soferi 

Cica anul asta gata o sa faca niste sute de km de pista=))

Cum ar fi sa fie ca aia de pe giurgiului, 10m pe carosabil, 10m pe trotuar iar 10 pe carosabil, iar 10m pe trotuar si tot asa

P.S sa nu ziceti ca nu faceti politica ca la bancuri ati dat-o in politica nitel.

Imi cer scuze! Dar nu au murit oameni din cauza lui Dan.

• Confused 1

Și a fost nevoie de un topic nou pentru a ne arăta a n-a oară că ești un intelectual fin? știindu-se că doar oamenii cu o educație elevată pun porecle/stâlcesc numele celor care nu le plac din varii motive. 

• Upvote 1

Lasa-l, atat poate. Aparent s-au plictisit colegii lui de ture bucuresteni de povestile lui, asa ca ne delecteaza si pe noi, cei din alte parti ale tarii (sau lumii).

• Upvote 3

aici discutam de mucusor si de bucuresti.

aia din baia mare si cluj sa-si vada de primari lor.

Acest pletos ne-a promis maxim 3 luni apar bike boxurile alea

Si uite ca au trecut nu 3 luni ci 8 luni de la minciunile slobozite pe gura de primar si nu a aparut nici o dunga de bike box

• Like 1

în urmă cu 13 ore, pedale said:

Imi cer scuze! Dar nu au murit oameni din cauza lui Dan.

Eu discutasem cu Mookyama despre razboaiele ruso-n, n, n la bancuri bune/vechi, la mine se referea cand a zis ca am dat-o in politica. 

2 hours ago, mosu cu plete said:

aia din baia mare si cluj sa-si vada de primari lor.

Iar tu poate îți (re)vezi lecțiile de limbă românească, cine știe...

Poate și pe alea de bun simț în comunicarea cu niște colegi de pedală?

Nu știu dacă realizezi cîte probleme și lipsuri are orașul ăsta, încît cred că nu exagerez dacă zic că pistele de biciclete vin pe locul... Ț.

După trotuarele pentru pietoni, pline de mașini.

După lipsa de linii de tramvai, tramvaie și troleibuze noi.

După conductele de apă caldă, vechi și sparte. alea multe.

Și lista e mai lungă.

Da, știu, l-a luat gura pe dinainte. Nu e nevoie să-l faci în toate felurile. E suficient să-l sancționezi la vot.

Sau să te muți, poate găsești altundeva alți urîcioși ca tine, îi dați porecle împreună, cine știe... 

• Upvote 2

Si nici nu o sa apara vreo dunga de bikebox.

Eu chiar ma mir ca inca mai sunteti atit de naivi sa credeti ca se va face vreodata ceva in interesul vostru al cetatenilor de actuala clasa politica, indiferent de unde sunteti, Bucuresti, din Romania si chiar si de afara. Daca vreodata se va face ceva, va fi doar pentru ca e spre binele unor interese financiare nu publice. 

De exemplu, in jumatate de cartier Drumul Taberei nu a fost deloc apa calda 12 zile. A revenit doar de 5 zile. Dar locuitorii cartierului au acceptat asta ca oile, nu am auzit pe niciunul sa ia vreo atitudine. Mda, au mai comentat unii pe retele sociale, sub protectia anonimatului, haha. In 2024, 2028, etc veti vota tot "din astia", ca nu conteaza apartenenta politica, asa cum faceti de 30 de ani. Si apoi unii dintre voi va certati ca fraierii pentru niste persoane care chiar nu dau doi bani pe voi. 

• Upvote 1

48 minutes ago, Traveller said:

Da, știu, l-a luat gura pe dinainte. Nu e nevoie să-l faci în toate felurile.

Nu trebuia sa promita.

A promis sa le faca, sa i-a o bidinea, vopsea si sa se apuce de trasat dungile

46 minutes ago, Trevizes said:

De exemplu, in jumatate de cartier Drumul Taberei nu a fost deloc apa calda 12 zile. 

12 zile pai e boierie

Eu apa calda asa cum trebuie am vazut ultima data ieri la tv in MASH cand faceau aia dus 

Eu acasa la robinet apa fierbinte cum trebuie sa fie am avut fix inaite de deschiderea scoli in septembrie

Acum cu cresterea pretului de 140% nici nu iondraznesc sa mai las sa curga aiurea sa verific poate, poate o veni.

Am impovizat un butoi de 30L cu robinet si furtun si incalzesc apa la aragaz umplu butoiul si fac baie.

E mai ieftin asa decat sa dau drumul la apa calda sa astept in speranta ca va curge calduta un pic.

1 hour ago, mosu cu plete said:

Am impovizat un butoi de 30L cu robinet si furtun si incalzesc apa la aragaz umplu butoiul si fac baie. 

Fa si tu ca  Ludovic al XIV-lea, care se spala de 2 ori pe viață. 

Baia, dusul sunt proceduri barbare, nefiresti, iar apa calda chiar contraindicata. 

Transpirația ajută la multiplicarea bacteriilor sănătoase și menține pielea hidratată, iar cand e proaspătă nu miroase!

Doar atunci când bacteriile mirositoare se descompun sunt probleme ... 

un jet de apa rece in fiecare dimineata prelungeste viata

• Upvote 1
  • Haha 1

„a băgat apa caldă” !

aveam un vecin, un boșorog, se spăla des, mai ales iarna, scotea apa caldă din instalația de calorifer ! ăia de la RTADET  se văitau că le dispare lunar tone de apă din circuit !

• Haha 1

Lasă ca 2000 t/ ora cât se pierd in retea (din cauza lui N. Dan) nu i-a consumat vecinul tau.