fremen

Baia Mare si imprejurimi

Recommended Posts

Îţi las mesaj privat.

Azi mă duc la coada lacului Firiza, dacă nu dă codu ăla galben peste noi :P

Posibil să mă duc cu fremen şi virusul.

Cine a fost duminica pe traseul Blidar - Dumitru - Plesca ?

Vai ce ploaie! Vai vai vai !!!!!!

Oricum cu atâta "poftă" nu am mai băgat de mult în pedale :o3

Vai ce ploaie! Vai vai vai !!!!!!

Oricum cu atâta "poftă" nu am mai băgat de mult în pedale :-bd

Ma bucur ca ti-a placut, Paulica;)). Ne-a udat pina la piele, da' n-a fost rau pt. o prima tura impreuna, toti 3. Sa ne vedem sanatosi...pe soare!

Ne-a cam udat si racorit ploaia, dar pe uni mai putin :-bd , sper ca data viitoare sa o ducem pina la capat si sa fie ceva mai lunga.

fremen: dacă mai era şi vânt din faţă, legam bicicleta de un copac şi mă urcat la tine pe port-bagaj :-bd

virusul: da, da ! Tu ai fost cel mai bine echipat ! Oricum, te-am pedepsit, că ai stat în spatele meu :P

Daca tine vremea pe duminica as face o tura mai lunga, urcare pina in Mara pe urma de acolo in sus la Barajul Runcu - Cheile Tatarului si coborare pe la Plesca - Izvoare sau Poiana lui Dumitru - Blidari, in jur de 90-100 km sau mai mult cu foarte multa catarare, asteptam inscrieri.

Aş veni eu dar:

Nu ştiu dacă rezist la aşa drum.

Duminica nu mă duc ;)

Cam asta ar fi traseul în principiu, dar poate suferi modificări pe traseu. Imagine postată

Caut partener/i de ture:D

Pot ieşi aproape oricând, duminica nu!

nu suna rau traseuu..deloc chiar. Ramane deschis pt o simbata sau duminica, ca si pregatire pt. maraton Clj.

Trebuie făcut, chiar și în sens invers se poate, urcarea din Mara la Runcu are cam 9 Km cu panta mare dar o mare parte e beton deci merge bine și pe bicicleta de trek, de acolo se mai strica dar nu e foarte sălbatic, face bine la sănătate și mai este și un peisaj superb.

Am făcut azi tura care o tot amînam de ceva vreme,am prins o vreme perfecta , am plecat pe la 9 și am ajuns pe la 4 în oraș au fost 5 ore de pedalat efectiv și 90 de km, traseul este super fain cu foarte puține porțiuni grele, este de urcat dar nu ceva criminal, o singura data am făcut push bike chiar la urcarea pe platoul Tătaru, la Pleșca am făcut o pauza mai mare de mîncare și povesti cu un cioban la care i-am arătat pe GPS cît mai e de mers pînă la Tăul lui Dumitru, vroia si el sa duca oile da zicea ca e tare departe, de fapt mai erau 15 km, asa ca nici eu nu m-am mai dus și am mers spre Izvoare, traseul este marcat foarte bine pînă la Pleșca, de acolo spre Izvoare ai șanse sa o iei aiurea dacă nu știi drumul.

Cu ocazia asta am testat și noile cauciucuri Conti Race King 2.2 şi nu cred ca mai pun repede alt model, de la început și pe asfalt am urcat foarte bine Gutinul iar la coborîre accelerează foarte repede dar și frînează la fel nu le-am simțit niciodată ca le pierd nici în curbe și pe pietriș urca de minune, deci astea rămîn și la maraton, le-am umflat doar la 40 de psi și a fost perfect, poate de asfalt ar merge ceva peste 50.

Aveți linkul cu poze aici:

Picasa Web Albums - Marcel - Mara- Runcu -...

Singur de data asta, doar eu "amanta" şi rucsacul.

L.E. mai pregătesc un traseu pe weekendul asta poate ceva de 2 zile pînă pe Vaser.

Edited by virusul

F faina tura ta, brava...deja ai un oareshce antrenament pt maraton Cluj...imi pare rau ca nu am putut sa te insotesc, am fost la Cluj ( si nu sa biciclesc pe la Gilau...doar tenis :-bd...keep in touch!

Veneam şi eu dar nu am găsit baterii Duracell :) :-bd