maus

Thassos Mtb race

Recommended Posts

Se anunta prezenta romaneasca dolofana la concursul de mtb din insula Thassos .Initial o sa credem ca o sa fim mai multi romani decat 'elani'.Sau enervat 'elanii' si ne-au coplesit numeric. (De aceai ii vom numi generic reni.):-H

Este si o cursa pe sosea ,un fel de tur al insulei,unde se pare ca nu prea se ingramadesc elanii .:)

Site-ul maratonului era pe ciclism .ro mai demult.Eu cand m-am trezit Bucurestenii deja dadeau navala.Plaja ,soare ,munti, ape si un maraton pe deasupra.Oferta irezistibila:-H.

Guest am44

am fost anul trecut pe insula, la plaja...o sa fie greu.

Greu ce?Concursul sau plaja?;)

Concursul doar ce s-a terminat de vreo 2 ore. Va asteptam sa aduceti cupa:O)ca nu cred ca veniti cu mana goala.

In fond insula asta nu e decat un Macin mai mare ;)

Imagine postată

Cat despre plaja nu-mi fac eu griji pentru voi, poate doar pentru partea cu...micii.:))

E adevarat ca am fost fermecat de peisaje.La tot locul faceam asemanarea cu Macinul 'natal' .Reteaua de drumuri offroad diversificata ,deajuns ptr toate gusturile.Am ajuns frant de oboseala ,dar cred ca fiecare pedala a meritat efortul.Gasca a fost de calitate ,si le multumesc pe aceasta cale ca m-au suportat.:-?

Traseul de mtb a fost greu dar frumos,(pietroaie mai mari si mai multe ca la Sibiu anul trecut):)) ,si chiar daca am ratacit traseul la un moment dat am reusit sa revin si sa-l termin.

Ce e cert ,in alte parti se pedaleaza la un alt nivel....:>

Raiul ciclistilor l-am regasit aici ptr ca au copaci mov,bere brumata,peisaje superbe,varfuri peste 1000 de mm/

Imagine postatăImagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Frumooooos, mai multe poze daca se poate. Coane Maus, ia zi ce puls aveai cand sorbeai din blonda aia brumata?

parca e drumul spre babele noastre, numai ca la noi nu e apa :)). Felicitari participantilor - toti ati fost campioni.:-?

Cateva poze de la concurs sunt pe site-ul organizatorilor:

5TH MTB-THASSOS CUP 2009

favoritele mele sunt a doua si a patra :-/ eu am avut nr. de concurs 26 (imbracat in negru) :)

Mausule, faci urit la betie ?!? De ce te-or fi legat aia de spatarul scaunului inainte de a-ti da o halba de bere ?

Aprecierile mele :|

Astia de la Ploiesti e clar ca isi baga in vena8->(a fost o gluma rosiorule...sa nu te scandalizezi daca citesti).

Felicitari tuturor celor care au participat!

:| ce tare e poza 7 , vedeti doamna aceea ce energizante le dadea la ciclisti.. pai eu abandonam la faza asta :) la maraton cluj nu mai puteam sa ma opresc de la afine ..

oricum, super cursa si felicitari pt rezultate

Aaa da ,in asezarea pe care am crezut-o decimata de o molima cu cateva zile inainte (ptr ca era pustie) ,am fost 'improscat' cu petale de trandafir (mov)[-O<.

Hait! Trebuie sa-mi explicati si mie! Nu a fost numai maraton de MTB?

Ce cautati cu cursierele cu numere de concurs?

Chiar sunt suparat!*-:) Ce...nu puteam sa-mi vand si eu casa si sa merg cu voi?:D Mama ei de criza...

Edited by BigMig

@Frank: Maus a meritat berea aia, a tras tare *-:)

Nici nu ma-ndoiesc.

P.S. Dar ce si-a montat pe palarie ? E radar ? Ventilator ? Ciclocomputer optic ? :D

Astia de la Ploiesti e clar ca isi baga in vena8->(a fost o gluma rosiorule...sa nu te scandalizezi daca citesti).

Felicitari tuturor celor care au participat!

Chiar nu cred ca e cazul sa ma scandalizez, din moment ca pana sa gresesc traseul era in fata mea castigatorul de la +35 (un nene de 44 de ani), deci se poate... a si mai trage-l de limba pe conasul Maus sa zica cine le-a mai dat rusinica la cursa de sosea^*-:)^

Una peste alta, au fost doua curse memorabile care merita tot chinul drumului pana acolo.

@Frank - taica Maus avea o camera de filmat sa aiba ce sa arate la nepoti peste multi ani :D

si mai trage-l de limba pe conasul Maus sa zica cine le-a mai dat rusinica la cursa de sosea^:D^

Phil Sixsmith - 1 englez de 56 de ani care daca n-ar fi spart ar fi batut lejer categoria +35 si in acelasi timp ar fi intrat in top 5 la elite, considerand timpul obtinut. A doua zi am dat o tura cu el prin munti, impreuna cu americanul Kyle Kimble, locul 3 de la +35 si cu inca un grec, pot sa va asigur ca urca intr-adevar tare. Si avea si timp sa ne tina doar in bancuri si glume. *-:)

Si Gizmo ar fi luat un loc pe podium daca linia de sosire ar fi fost mai bine scoasa in evidenta.Eu am crezut ca este capatul urcarii de unde mai aveam cam 1 km pana la final,care speram eu sa fie in coborare.

Poate ca un banner la sosire ar fi rezolvat neplacerea.

De filmat l-am filmat pe 'Pantani' (Gizmo) in actiune cum mi-a 'parlit' plamanii cu placa mare pe catararea de dupa manastire.