Recommended Posts

Am "construit" o bicicleta mai speciala ( http://www.ciclism.ro/forums/f13/ce-bicicleta-ar-fi-potrivita-3954/ ). Am o problema destul de urata. Dupa vreo 10 - 20 de km mers pe aceasta bicicleta se simt niste dureri incomode in zona dorsala. Bicicleta este echipata cu sa-ua ei originala (care e foarte tare). As dori sa cumpar o sa mai moale, mai comoda care sa mai atenueze din denivelarile drumului. Ce as putea monta pe ea? Eventual un link catre un magazin on line. Sa-ua originala asa arata:

Imagine postată

Dacă ai bani, o şa Brooks cu arcuri. Pe buget mai redus, ceva şa lătăreaţă cu arcuri:

Sa BBB SoftComfort-Sei , Preturi Sa BBB SoftComfort , Magazin online Sei

Sa BBB BodyComfort-Sei , Preturi Sa BBB BodyComfort , Magazin online Sei

Atenţie, astea sunt şei comode de stat cuminte pe ele! La PEDALAT timp mai îndelungat sunt îngrozitoare, din cauza formei lătăreţe.

n-are rost brooks pentru banii omului,alea sunt pentru bicle clasice

incearca o sa cu gel peste care sa mai pui o husa cu gel

de asemenea durerile de la sa pot sa fie provocate si de prea multa greutate pe cur,incearca sa orientezi saua mai in fata dar nu atat de mult incat sa te doara incheieturile mainilor,sau sa pedalezi mai tare ca sa sustina si pedalele mai multa greutate.

Radu vadan - multumesc pentru raspuns. De acolo am sa imi iau. Am sunat azi la magazin - mi s-a spus ca cea mai confortabila ar fi asta : Sa BBB SuperComfort-Sei , Preturi Sa BBB SuperComfort , Magazin online Sei ! Si cred ca pe asta am sa o cumpar.

Agro romantic ... pe bune ca nu am inteles ce ai vrut sa spui in prima parte a mesajului tau...

Am văzut la Obor (Bucureşti) o şa rusească nouă de piele (talpă) adevărată, cu arcuri, după moda Ukraina dinainte de 1989. Minunată. Cerea 30 lei. Mergea pe orice tijă de şa. Dimensiunea o ştii de la Ukraina. Bărbătească, dar foarte comodă. Eu folosesc aşa ceva pe MTB, dar e din 1982.

Ştiu că, locuind acolo, nu-ţi pot recomanda Oborul, dar, fiind mai aproape de frontiera cu ei, cred că ai putea găsi mai uşor.