palhazirobert

Concurs maraton de ciclism montan Targul Secuiesc

Recommended Posts

CONCURS MARATON DE CICLISM MONTAN

"KEZDI MARATON"

Invitam toti iubitorii ciclismului montan in data de 23 mai la Sala Sporturilor din Targu Secuiesc,unde se va da starul concorsului.

Mai multe detalii:indexxx

Cu respect Asociatia Sportiva KSE SEKLER BIKERS

Edited by maus

Un maraton nou este o veste buna pentru toata lumea, iar cele din tinutul secuiesc beneficiaza mereu, pe langa peisajul deosebit, si de echipe de organizatori sufletisti. Asa ca sunt convins ca si acest maraton va avea participanti.

Din pacate insa intr-adevar, cel putin momentan, unele informatii nu apar pe site in limba romana. Doua dintre ele sunt esentiale, respectiv distanta/distantele de concurs si taxa de participare.

Sper ca organizatorii sa vada mesajul si sa remedieze problema de informare, urmand sa ne vedem cat mai multi in Tg. Secuiesc pentru o zi de neuitat [-O<

Daca e cineva din Bucuresti care vrea sa mearga la acest maraton si are un loc liber in masina si pentru mine (si pentru bicicleta) sa-mi dea un PM! (bineinteles ca platesc transportul!). Nu de alta, dar din cate am vazut pana acum, nu exista niciun tren pana acolo + mi-e cam urat sa merg singur pana acolo. Deci daca aveti un loc liber si vreti sa faceti o fapta buna (sau doar sa va coste mai putin drumul ;) ) dati-mi un PM. Numa' bine! :)

Taxa e de 40 lei,daca te inscrii acum si 50 de lei la fata locului.De distante nici eu nu stiu nimic,m-am intilnit cu unul dintre organizatori,si zicea de 2 distante,cea lunga apropiinduse de 100 km.

Siteul indexxx este actualizat. Am pus si o harta (de 30 de MB ca sa fie mai clara).

Despre distante putem spune ca va fi una de cca. 90-95 de km, iar una mai mica de 30 de km.

Vor fi 4 puncte de alimentare, mai multe puncte de control.

Pentru mai multe detalii vizitati siteul.

90% voi veni! :))

am insa o intrebare: daca ma inscriu acum, cand trebuie sa platesc taxa? nu de alta, dar am vazut acolo scris un cont bancar. trebuie neaparat sa platesc prin virament bancar?

daca pot sa ma inscriu acum si sa platesc in ziua concursului ar fi minunat. :)

astept un raspuns! multumesc!

Trebuie sa stim si noi sigur,de aia e pus acolo cont bancar,nu e mare treaba sa pui banii la cont,asteptam cu drag,va fi fain

OK atunci... dar mai am o intrebare: unde gasesc o cazare ieftina pe acolo? Cat mai ieftin, nu vreau conditii de lux. Vreau doar un pat si un acoperis deasupra capului. Pe net am cautat, dar imi apare aceeasi pensiune peste tot, unde o camera incepe de la 160 lei/noapte... :-?

Eu plec vineri dimineata spre acest maraton. Voi lua trenul pana in Brasov (A1621, cel cu vagon de biciclete - plecare la 9:42), iar de acolo voi merge pe bicicleta pana in Targu Secuiesc (aprox 60-65km), unde ma voi caza peste noapte. Sambata voi participa la maraton, voi mai sta pana pe la ora 17-18 la zona de finish, dupa care o voi lua usurel spre Brasov (sa ajung pe lumina, si sa prind rapidul de la ora 21 fix). Apoi voi lua trenul inapoi spre Bucuresti. Daca mai sunt doritori (eu sper din suflet sa fie) sa lase aici mesaj sau sa-mi dea PM. Daca nu, eu oricum ma voi duce.

@palhazirobert

Multam de pontul cu cazarea! Ne vedem la start! Numa' bine!

Eu plec vineri dimineata spre acest maraton. Voi lua trenul pana in Brasov (A1621, cel cu vagon de biciclete - plecare la 9:42), iar de acolo voi merge pe bicicleta pana in Targu Secuiesc (aprox 60-65km), unde ma voi caza peste noapte. Sambata voi participa la maraton, voi mai sta pana pe la ora 17-18 la zona de finish, dupa care o voi lua usurel spre Brasov (sa ajung pe lumina, si sa prind rapidul de la ora 21 fix). Apoi voi lua trenul inapoi spre Bucuresti. Daca mai sunt doritori (eu sper din suflet sa fie) sa lase aici mesaj sau sa-mi dea PM. Daca nu, eu oricum ma voi duce.

@palhazirobert

Multam de pontul cu cazarea! Ne vedem la start! Numa' bine!

Maratonul asta are un nume cel putin bizar : "maratonul kezdi", pot participa si baieti ?:-T

Oricum , doresc mult succes tuturor si sa veniti cu cat mai multe poze ! :-J

Maratonul asta are un nume cel putin bizar : "maratonul kezdi", pot participa si baieti ?:-T

Oricum , doresc mult succes tuturor si sa veniti cu cat mai multe poze ! :-J

@ axe

e ce ti se pare bizar?:-T Kezdi vine de la kezdivasarhely-adica targul secuiesc.Tadaaaa!

on topic:daca vin cu cortul,am unde sa il pun prin apropiere?E vreun loc de campare?

@ axe

e ce ti se pare bizar?:-T Kezdi vine de la kezdivasarhely-adica targul secuiesc.Tadaaaa!

on topic:daca vin cu cortul,am unde sa il pun prin apropiere?E vreun loc de campare?

Maratonul asta are un nume cel putin bizar : "maratonul kezdi" ...

La fel de bizar e si numele acestui event:

http://www.ciclism.ro/forums/f44/hermannstadt-bike-2009-14-06-2009-a-3899/#

sau a acestuia:

http://www.ciclism.ro/forums/f44/geiger-mtb-challenge-2009-30-08-2009-a-3897/

O fi ceva pentru obscurantisti ? "Extraterestriiii" ? Dupa nume da :-T...

Maratonul asta are un nume cel putin bizar : "maratonul kezdi" ...

La fel de bizar e si numele acestui event:

http://www.ciclism.ro/forums/f44/hermannstadt-bike-2009-14-06-2009-a-3899/#

sau a acestuia:

http://www.ciclism.ro/forums/f44/geiger-mtb-challenge-2009-30-08-2009-a-3897/

O fi ceva pentru obscurantisti ? "Extraterestriiii" ? Dupa nume da :-T...

Am fost contactat de organizator si am pus deja un banner pe prima pagina.

Cred ca este un eveniment la care merita sa mergeti. Oamenii se pregatesc intens de oaspeti si TG Secuiesc este o localitate frumoasa.

Am fost contactat de organizator si am pus deja un banner pe prima pagina.

Cred ca este un eveniment la care merita sa mergeti. Oamenii se pregatesc intens de oaspeti si TG Secuiesc este o localitate frumoasa.

In concluzie: daca mai sunt bucuresteni sau brasoveni care vor sa vina cu mine la acest maraton (am scris mai sus programul meu) ii astept sa-mi dea un mesaj! :D

Ultima strigare... chiar nu e nimeni din Bucuresti care vine la acest maraton?!? :D

stie careva diferente de nivel???la tura scurta daca se poate:P ca nu pot sa ma bag la cea lunga.Ma intereseaza mai mult daca sunt coborari faine:D...din poza de pe site greu iti poti da seama...Ma intereseaza sa vad daca merita sa vin sau nu la concurs:D

La tura scurta nu stiu dar la aia lunga este in jur de 2700 m dif de nivel.

Lung si greu.Urcari grele si coborari imposibile.100 de km pe care ii simti unul cate unul .

Marcajele in anumite puncte destul de rare ,iar in punctele cheie ar fi trebuit sa fie mai vizibile.Nu cred ca a scapat cineva neratacit ....

Cu peste 3000 de m diferenta de nivel,si mult impins la bike,traseul a fost facut special sa ne iasa mtbeul din cap :).

Guest
This topic is now closed to further replies.