maus

Cum putem lansa(relansa) ciclismul pe malul Dunarii

Recommended Posts

Putem face ceva ca o aglomeratie urbana cum e Galati-Braila, limitrofa frumoaselor locuri din judetul Tulcea, sai scoata pe ciclisti (sosea sau mtb)din anonimat si sa-i adune sub acelas steag:mersul pe 2 roti.

Solutiile pot fi utile noua tuturor.

Edited by maus

Concursuri Marius...asta trebuie sa faceti.

Asa cum vorbeam si cu Win WIn din Iasi la ora actuala exista in fiecare oras mare din tara fonduri pe ntru asa ceva.

Daca infiintati un club o sa aveti acces la fonduri de la Consiliul Judetean si de la Directia pentru Sport.

Cand ma refer la finantari nu spun ca o sa luati 200 RON.

Cu un proiect bun se poate lua de la fiecare dintre cele doua institutii cate 1.000 de euro, nerambursabili.

Daca aveti banii astia automat va puteti promova si sponsorii pe care ii aveti la club fara sa le mai cereti bani in plus.

parerea mea este ca discutiile pe forum pot duce la cunoasterea anumitor lucruri dar fara aplicarea informatiei ramanem la final doar cu vorbe goale.

In concluzie pune mana pe telefon si trezeste mortul din casa Maftei, mai aduna 2 oameni si puneti de un club pe malul dunarii.

ma bag in chestia asta astept de 3 ani sa se faca ceva ptr ciclismu din galati hai marius sa facem ceva ca stam ca niste fraeri ca asta suntem si ne irosim degeaba :oops:

Lasa un mesaj si zimi ce ee de facut si hai odata sa nu mai batem pasu pe loc pe mine si miinr ma bg daca incepem astept sa arat ca noi astia mari de virsta inca mai putem

Salutare

Si eu vreau un club de ciclism la galati

Sunt destui care ar vrea, care ar fi activi si in functionarea clubului, administrare... , nu numai pe bicicleta la concursuri

In concluzie pune mana pe telefon si trezeste mortul din casa Maftei, mai aduna 2 oameni si puneti de un club pe malul dunarii.

Ca sa-l dai afara din casa pe Ovidiu trebuie sa fie de acord si Maria, NU?

Salut! Sunt incepator in ciclism, nu prea m-am mai plimbat cu bicicleta de vreo 15 ani.. Recent mi-am luat o bicicleta DHS (nu trageti, stiu ca nu sunt grozave, dar s-a incadrat in buget). Tipul de la magazin mi-a spus ca trebuie reglata(frane, spite, etc.). Imi poate spune cineva un centru in Galati care sa se ocupe cu asa ceva?

Inca ceva: schimbatoarele sunt Shimano, din acelea cu maneta. Cel de la foi face ceva probleme la schimbare(zgomote ciudate, merge mai greu). Presupun ca nu e reglat, eu nu prea ma pricep la partea tehnica.

Multumesc!

Mausica...ajuta omul.

Mausica...ajuta omul.

... si du-te la magazin sa-l scuturi pe ala; cind pleci agata-l in cuier :wink: .

Iar a venit iarna ,iar facem club...(mia aia de euro trebuie data la femei ca sa se uite la la ciclisti ,ca baietii astia sufera de ginism - adica trebuie sa se uite cineva la ei cat sunt de buni :D )

salutare tuturor

eu sunt din macin si sunt interesat de natura si sport(pe 2 roti bineinteles)

pai ce sa zic m-am nimerit pe malul dunarii asa ca ma bag si eu intr-o adunare deasta

asta daca nu va deranjeaza si ma fac si ghid al rezervatiei naturale a muntilor macin ce ziceti e k?

Pai e ok ca daca nu e MAUS cu noi cu stiinta si gps-ul lui ne cam ratacim de fiecare data.

Pai e ok ca daca nu e MAUS cu noi cu stiinta si gps-ul lui ne cam ratacim de fiecare data.

Aşa fraţilor , uniţivă eforturile(Brăila-Galaţi) ,căutaţi trasee în munţii Dobrogei că poate o să apuc şi eu în viaţa asta să alerg la un maraton

prin munţii noştri.

Acum parcă îmi pare rău că în urmă cu 30 de ani am renunţat la oraşul natal(GL) şi am venit în CT.unde parcurg 20km ca să ajung la cel mai apropiat traseu de mtb-nivel slab(lacul Taşaul).

Aşa fraţilor , uniţivă eforturile(Brăila-Galaţi) ,căutaţi trasee în munţii Dobrogei că poate o să apuc şi eu în viaţa asta să alerg la un maraton

prin munţii noştri.

Acum parcă îmi pare rău că în urmă cu 30 de ani am renunţat la oraşul natal(GL) şi am venit în CT.unde parcurg 20km ca să ajung la cel mai apropiat traseu de mtb-nivel slab(lacul Taşaul).

Dacă se întâmplă ceva până la urmă acolo, pot încerca și eu să dau o mână de ajutor... Un sponsor, ceva reclamă... cred că pot aduce în GL. Țineți-mă la curent dacă mișcă ceva :D

Dacă se întâmplă ceva până la urmă acolo, pot încerca și eu să dau o mână de ajutor... Un sponsor, ceva reclamă... cred că pot aduce în GL. Țineți-mă la curent dacă mișcă ceva :D

Cand ma uit in jur si vad, zic ca slabe sanse.Nu exista miscare deloc.Ca sa fiu indulgent sa zicem ca se aduna 10 oameni din Galati si Braila.

Cand ma uit in jur si vad, zic ca slabe sanse.Nu exista miscare deloc.Ca sa fiu indulgent sa zicem ca se aduna 10 oameni din Galati si Braila.

eu zic sa ne intalnim intr-o sambata sau duminica nu neaparat cu bicicletele, sau cu ele, nu conteaza sa discutam cat de cat ptr ca o sa trebuiasca si ceva sponsori poate discut si cu cei de la primarie sau cu rangerii din parcul national m-tii macinului ca baietii sunt foarte deschisi si organizam ceva.

oricum as vrea sa fac ceva in macin cu sportul asta pe 2 roti ori un club ori ceva legat cu scolile de aici pe la casa de cultura adica vreun club de ciclism oricum simt ca e loc de ceva.as fi vrut sa ma sustineti si voi daca ar fi ceva .ce ziceti?

Sunt din Tulcea, bunicul este din Greci, langa Macin, chiar la poalele Tutuiatului. daca planuiti ceva, anuntati! Muncesc si studiez in buc, de preferat sa anuntati cu ceva timp inainte sa imi fac un plan.

Faptul ca o sa merg in weekend-ul asta sa biciclesc un pic prin Dobrogea (de sud) nu cred ca se poate numi relansare, insa scotocind pe ici pe colo am descoperit ceva grav - se pare ca niste slovaci au furat una alta de la malul marii!

Route: 2007 Arkolonaut's tour I | Bikemap.net

Io zic ca trebuie luata atitudine! :))