ovidiu

20.06.2009 - Maraton Medieval Medias

Recommended Posts

Ar fi bine ca organizatorii sa clarifice aceasta chestiune, ar fi chiar neplacut sa faci drumul pana acolo si sa nu poti concura ... O data ce m-am inscris cu siguranta voi fi acolo sambata dimineata !!!

Mi s-ar părea rezonabil ca preînscrierea pe web să fie valabilă până în dimineaţa concursului, să zicem cu jumătate de oră sau o oră înainte de ora de încheiere a concursului. Locurile rămase neocupate se pot astfel redistribui.

of, of, lene mare ... va plangeti ca babele in loc sa cititi pe site-ul maratonului ...

"Dragos 09.06.2009 23:47:01 Legat de cazare, suntem in discutii cu un camin de liceu. Daca ne intelegem cu ei, o sa afisam un nr. de telefon la care va puteti rezerva un loc. Sper sa o rezolvam cu 20lei patul pe noapte. LEGAT DE NR. DE PARTICIPANTI NU AR TREBUI SA FIE MAI MARE DE 300, AVIND IN VEDERE CRESTEREA DE LA UN AN LA ALTUL . DACA O SA FIE MAI MULT DE 300, NE GINDIM SA MAI FACEM NISTE NR. DE PARTICIPARE , DAR ATIT, FARA SEPCUTE, DIPLOME, PLACHETE, PROFILE, HARTI ETC, ASTA CA SA NU MEARGA OAMENII ACASA DUPA ATITA AMAR DE DRUM. BINEINTELES CA AR FI IDEAL SA CITASCA TOATA LUMEA INFORMATIILE DIN ACEASTA PAGINA, DAR SUNT SIGUR CA MULTI NU O SA AIBA HABAR DE ACEASTA NOUA REGULA. PROBLEMA VA FI CU CLASAMENTUL, CARE IN ACEST FEL NE CAM INTOARCE LA METODA FARA CIPURI. DAR SA REVENIM, NU CRED CA O SA FIE MAI MULT DE 300 DE PARTICIPANTI."

Aha, sa inteleg ca practic sunt doar 300 de cipuri?

AI inteles bine.

De fapt nu este neaparat vorba de cipuri, pentru ca in 24 de ore pot aduce inca 1.000 daca vreau, este vorba despre faptul ca bugetul nu este nelimitat si organizatorul nu vrea sa cheltuiasca inutil niste bani (sa faca 400 de plachete si sa fie 200 de participanti).

Sper ca pana anul viitor sa treaca toti organizatorii la un sistem mai civilizat, cel cu inscrierea pe net si plata prin virament. In acest fel se elimina comentariile legate de faptul ca nu se elibereaza chitanta si cheltuielile pot fi facute mai eficient, raportate la un numar exact de participanti.

Merge cineva cu trenul sau cu masina din Bucuresti ? Eu sunt din Pitesti dar oricum trebuie sa ajung in Bucuresti sa iau trenul.

Intrebare pentru organizatori: Anul acesta vor fi iar cainii ciobanesti la iesirea din padurea de la punctul de alimentare nr.1? ar fi al 3-lea an consecutiv cand ma alearga, se poate face ceva in sensul asta? Prefer o alergare mai linistita nu un sprint fortat cu coltii la picior.

Am si eu o intrebare pt organizatori. Doar o copie dupa un act de identitate e suficienta pt inscriere? Pt ca in original nu am decat certificatul de nastere :) Permisul suspendat, bonlentinul pierdut (il declar nul:D). Am participat si anul trecut, poate mai aveti baza de date pt comparatie :P

Hai cu copia si se rezolva. Nu sunt organizator dar sunt sigur ca Dragos nu se va lega de aceste mici detalii.

Ideea este ca se vrea o legitimare corecta pentru a putea recupera cipurile in caz in care nu sunt returnate si pentru a se face inscrierea in categoria de varsta corecta.

Ia legatura cu organizatorii, anii trecuti au avut cazare asigurata la un camin de elevi la un pret modic, destul de aproape de start (cat sa te incalzesti).

Stie cineva o denumire de strada din zona startului? Pe site nu am gasit !

intrebi pe oricine unde se afla Liceul Roth si ai rezolvat-o, sau si mai simplu intrebi pe oricine unde se tine Maratonul Medieval Medias.

După hartă şi track-ul gps, aş zice că e Johannes Honterus.

Piata Regele Ferdinand ar fi ok zic eu, acolo o sa iti poti lasa masina. Strada unde e startul e J. Honterus, intr-adevar, doar ca o sa fie aglomerat rau acolo.

salut. stie cineva cazare mai ieftina in medias?

Scrie în pagina maratonului.

Acolo Dragos zice aşa:

1. Pentru cei mai pretentiosi ramine VILA FLORA asa cum am anuntat (50lei locul/noapte cu mic dejun inclus, telefon: 0269835665 )

2. Pentru "spartani" caminul liceului AUTOMECANICA, str.Brateiului nr6, telefon: 0269844177 (intre orele 8 si 16)- pret 15lei/pat/noapte. Pentru mai multe detalii sau rezervare, sunati la numarul de mai sus.

3. Pentru cei foarte pretentiosi, exista hoteluri de 4 stele atit in Medias cit si in Bazna .

4. Pentru cei care vor sa vina cu cortul trebuie sa stie ca nu exista champing.

N.B. am corectat numărul de telefon de la AUTOMECANICA, conform informaţiei din aceeaşi pagină

of, of, lene mare ... va plangeti ca babele in loc sa cititi pe site-ul maratonului ...

"Dragos 09.06.2009 23:47:01 Legat de cazare, suntem in discutii cu un camin de liceu. Daca ne intelegem cu ei, o sa afisam un nr. de telefon la care va puteti rezerva un loc. Sper sa o rezolvam cu 20lei patul pe noapte. LEGAT DE NR. DE PARTICIPANTI NU AR TREBUI SA FIE MAI MARE DE 300, AVIND IN VEDERE CRESTEREA DE LA UN AN LA ALTUL . DACA O SA FIE MAI MULT DE 300, NE GINDIM SA MAI FACEM NISTE NR. DE PARTICIPARE , DAR ATIT, FARA SEPCUTE, DIPLOME, PLACHETE, PROFILE, HARTI ETC, ASTA CA SA NU MEARGA OAMENII ACASA DUPA ATITA AMAR DE DRUM. BINEINTELES CA AR FI IDEAL SA CITASCA TOATA LUMEA INFORMATIILE DIN ACEASTA PAGINA, DAR SUNT SIGUR CA MULTI NU O SA AIBA HABAR DE ACEASTA NOUA REGULA. PROBLEMA VA FI CU CLASAMENTUL, CARE IN ACEST FEL NE CAM INTOARCE LA METODA FARA CIPURI. DAR SA REVENIM, NU CRED CA O SA FIE MAI MULT DE 300 DE PARTICIPANTI."

In acest moment sunt 235 de inscrisi pe site-ul maratonului, cred ca o sa fie mai multi de 300 !!!;))

In continuare nu raspunde nimeni la camin, nici pe numarul corectat. Totusi sper sa nu fie probleme cu cazarea.

In continuare nu raspunde nimeni la camin, nici pe numarul corectat. Totusi sper sa nu fie probleme cu cazarea.

Daca am inteles eu bine se recomanda chiar si pt cei ce au completat formularul de pe site sa achite taxa vineri seara nu sambata dimineata. Daca nu am inteles bine imi cer scuze de bruiaj. Daca in schimb e adevarat, am o intrebare...inca una :) Poate un participant sa achite taxa vineri seara pt mai multi doritori care au completat in prealabil formularul pe net sau taxa se poate plati doar personal de fiecare participant?

Daca am inteles eu bine se recomanda chiar si pt cei ce au completat formularul de pe site sa achite taxa vineri seara nu sambata dimineata. Daca nu am inteles bine imi cer scuze de bruiaj. Daca in schimb e adevarat, am o intrebare...inca una :) Poate un participant sa achite taxa vineri seara pt mai multi doritori care au completat in prealabil formularul pe net sau taxa se poate plati doar personal de fiecare participant?

am doua locuri In masina,si doua pe masina pt bicle,dar...

plec vineri cu escala in Cartisoara,sambata dimineata decolare spre Medias iar apoi Intoarcere In Cartisoara,unde povestim la un gratar cu bere ce si cum fuse maratonul,duminica un Trans mic,o plaja la parau iar pe urma Bucuresti

@FaithRaven,te pot 'pescui' din Pitesti,barfim pe PM daca te Incanta 'programul';)

Citat din regulamentu de inscriere la MMM 2009 "Participarea la MMM 2009 este limitata la un numar de maxim de 300 participanti. Daca vreti sa fiti sigur ca veti fi inscrisi pentru a participa oficial la MMM 2009, trebuie sa completati FORMULARUL si sa veniti pentru inscriere (semnarea acestui formular plata taxei de inscriere si a garantiei pentru cipul de cronometrare) in data de 19.06.09 la linia de start, conform programului . Pentru cei care vin la inscriere in ziua concursului, inscrierea se va face in limita locurilor ramase, indiferent daca au completat formularul sau nu. Ne cerem scuze pentru aceasta metoda putin mai complicata , dar nu putem sa facem pregatiri pentru 500 de concurenti si sa avem 200 de ciclisti la start."

Am pus o intrebare mai sus in thread si nu mi s-a raspuns. Am facut reclama si am incurajat pe multi sa vina la acest maraton. Nu ai nici o sansa sa te ratacesti, de pe dealuri poti admira Ardealul in toata splendoarea lui, coborarile noroioase si tehnice, urcari abrupte, bisericile fortificate merita si ele, si nu in ultimul rand Mediasul. Dar daca atitudinea organizatorilor de a ignora forumul ciclism.ro (un mod de altfel foarte eficace si pe deasupra si gratuita de a face reclama pt un concurs) continua probabil ca multi doritori o sa si-o ia in barba (de inscriere e vorba) si vor renunta la MMM pt anii urmatori, ceea ce chiar ar fi pacat. Cum fac cu inscrierea cei care nu pot fi vineri 19.06.2009 la linia de start? Poate sa-i inscrie/sa le plateasca taxa altcineva?

Raspuns:

DA!

Vine altcineva cu formularul semnat si stampilat+copie dupa buletinul participantului, plateste taxa de inscriere si garantia si rezolva problema.

Sarrmana si la mai mare. Ne vedem vineri la linia de start! Vin cu mapa :-bd

Guest
This topic is now closed to further replies.