ovidiu

20.06.2009 - Maraton Medieval Medias

Recommended Posts

misto filmul,mai ales intro cu coloana sonora,bestial !

flacaii de la puncete de alimentare,mari boieri^^:)^^

tipam ca apucatul sa desfaca dopul sticlei Inainte sa ajung:)),deh,ma urmareau 'dusmanii';)

misto filmul,mai ales intro cu coloana sonora,bestial !

flacaii de la puncete de alimentare,mari boieri^=))^

tipam ca apucatul sa desfaca dopul sticlei Inainte sa ajung:)),deh,ma urmareau 'dusmanii';)

Ce "dusmani"... ^:)^ la concursuri toti iti sunt "prieteni" :D

Te cunosc de la intamplarea cu lantul. Am oprit, te-am intrebat ce se intampla si mi-ai raspuns "nu imi iese sa pun lantul la deraior" "Uita-te la bicla mea" "Am vazut, acum pleaca, nu pierde timpul cu mine!"(de apreciat grija pt timpul meu). Am stat sa fie pus lantul bine, presa aveai deja (am mai primit inca 2 indemnuri "grabeste-te! nu pierde timpul cu mine"). Eu nu ma grabeam, graba strica treaba cand ai o bicla rigida, cu saua mai inalta cu 10 cm decat ghidonul (ai de incasat destul la tura de 80)

M-am intalnit si cu Elena, m-a refuzat cu camera de rezerva - a ramas sa se chinuie cu cea noua care era sparta. Ar fi trebuit sa nu ma refuze, eu am cauciucuri grele, rezistente la pene (nici nu ma ajuta sa ajung mai devreme dar nici mai tarziu din cauza unei pene). Deci n-aveam mare nevoie de camera de rezerva pt mine...

Numai bine.

Foarte frumos concursul, am fost prezent doar ca sa fac poze si sa-l sustin pe basso si pe ceilalti ciclisti pe care-i cunosc.

La un moment dat chiar imi parea rau ca nu m-am inscris si eu.

Din poze si din spusele concurentilor traseul a fost superb si am vazut la locul de start/sosire o foarte buna organizare si multi participanti.

Mi-a facut placere sa ma revad cu multe persoane.

Felicitari tuturor concurentilor si in special castigatorilor. De asemea, felicitari organizatorilor si colaboratorilor pentru buna desfasurare a concursului.

Lui basso nu i-a fost de ajuns locul II pe podium, si in lipsa lui maus, ne-a alergat pe toti a doua zi pe Balea (Transfagarasan), cu MTB-ul, noi fiind pe cursiere.=D>

"Şi ce dacă nu mai prind premierea! Mă bronzez şi eu puţin, mai mânânc ceva... Hei, cine mi-a ascuns BERICA!!!"

[ATTACH]8058[/ATTACH]

"Şi ce dacă nu mai prind premierea! Mă bronzez şi eu puţin, mai mânânc ceva... Hei, cine mi-a ascuns BERICA!!!"

[ATTACH]8058[/ATTACH]

iata in sfarsit pe cineva care a surprins partea frumoasa a maratonului =D>

Cu ocazia asta tin sa inscriu si eu felicitarile mele organizatorilor. Pacat ca a trecut asa repede, abia astept urmatoarea editie.

Te cunosc de la intamplarea cu lantul. Am oprit, te-am intrebat ce se intampla si mi-ai raspuns "nu imi iese sa pun lantul la deraior" "Uita-te la bicla mea" "Am vazut, acum pleaca, nu pierde timpul cu mine!"(de apreciat grija pt timpul meu). Am stat sa fie pus lantul bine, presa aveai deja (am mai primit inca 2 indemnuri "grabeste-te! nu pierde timpul cu mine"). Eu nu ma grabeam, graba strica treaba cand ai o bicla rigida, cu saua mai inalta cu 10 cm decat ghidonul (ai de incasat destul la tura de 80)

M-am intalnit si cu Elena, m-a refuzat cu camera de rezerva - a ramas sa se chinuie cu cea noua care era sparta. Ar fi trebuit sa nu ma refuze, eu am cauciucuri grele, rezistente la pene (nici nu ma ajuta sa ajung mai devreme dar nici mai tarziu din cauza unei pene). Deci n-aveam mare nevoie de camera de rezerva pt mine...

Numai bine.

Merci fain...au fost 2 persoane care m-au rugat cu camera, dar eu credeam ca ma descurc cu a mea, deci dupa mintea mea nu avea rost sa iau camera oamenilor.

Dupa ce mi-am dat seama ca de fapt camera mea e inutila, nu a mai intrebat nimeni...

:~(....asa ca mi-am luat bicileta in spate si ma indereptam tacticos catre CP unde aveam apa sa gasesc spartura. Pe drum m-a salvat Alex. :D

Multumesc de ajutor...data viitoare o sa ma gandesc de doua ori cand refuz o camera buna. :-J

Elena

Am dormit de nevoie@-), ca nu puteam pedala de nicio culoare!

O sa fiu mai atent la ce, cat si cand mananc inainte de concurs!

PS: Mai oameni buni, alt eveniment in afara de cel de pe podium (devine interminabila discutia legata de subiect[-(!), nu a mai avut loc la acest maraton?

Si ministresa Monica Iacob Ridzi a furat neste bani de la buget si vad ca, in ciuda tam tamului mediatic legat de anchetarea acesteia, nu se intampla nimic concret! In Romania se fura la alte cote si voi va bateti capul cu un mic podium acolo!

Hai sa mai vedem poze, sa mai auzim povesti!

Uite spre exemplu pe coborarea de dupa al doilea punct de alimentare, pe drumul acela virajat prin padure cu mult pietris a cazut un baiat din Bucuresti rau de tot( era intr-un grup intarzaiat la tura de 80 km). Am asteptat Suzuki-ul Vitara alb cu o trusa medicala, care a sosit destul de repede (VITARA RULEZB-)!!!!)

Avea julituri serioase pe cotul mainii stangi si pe genunchiul stang! A fost pansat pe loc si am coborat impreuna pana in sat la prima biserica medievala!

Sper ca a ramas doar cu juliturile de rigoare si cu o lectie invatata despre coborarea pantelor pe pietris!!!

Stie careva daca e bine respectivul?

Salutare omule! ce-ti mai face burtica ? :(( eu sunt unu dintre amicii lui Robert, tipu' accidentat si vroiam sa-ti zic ca e totul ok. A mai continuat el cat a mai putut iar la pct de control de la km50 a zis Gata!..i-a fost frica sa nu faca alte complicatii la ranile pe care le avea si a decis sa faca o plimbare cu ambulanta pana la spital :D oricum toate bune si frumoase acum. Apropo super urcare ce ai putut face la sfarsit...mai ales in felul in care te simteai. Am stat un pic in coada ta...dar pe urma am luat'o catinel-catinel :D BAfta mare la urmatorul maraton. Sa ne auzim cu bine

Felicitari Elisei pentru filmul facut la Medias si nu numai pentru acesta,toate filmele,pozele de la concursuri sunt super,BRAVO.Nu in ultimul rand tin sa ii felicit si pe organizatori pentru aceasta frumoasa cursa.

Guest
This topic is now closed to further replies.