hilea1

Dambovita

Recommended Posts

Stii cum stau lucrurile. E bine sa iti pui idealuri inalte, nu de alta dar sa ai de unde taia, daca vezi ca nu le poti indeplini.

Apropo de ploaie. Daca va cadea un strop sa stii de ce sughiti :)

Cum se prezinta drumul intre Pietrari - Vulcana Bai - Vulcana Pandele (DJ 712B)? L-au asfaltat?

Din cate stiu este ca NU. Stiu insa ca cunt anumite drumuri ce s-au asfaltat din Pietrari spre dealurile din apropiere.

Insa am aflat ca s-a asfaltat drumul dintre Raul Alb - Runcu.

Voi verifica sambata starea drumului.

Apropo daca sunt doritori dau o tura sambata pe traseul Targoviste- Raul Alb- Runcu - Diaconesti - Moreni - Targoviste

• Upvote 1

Din discutiile cu lolalnici a reiesit ca s-a asfaltat drumul dintre Raul Alb - Brebu si de acolo spre Runcu.

In schimb confirm ca drumul judetean Raul Alb - Runcu este tot la nivel de drum de carute (6 km).

Salutare!

Aveti idee care drum ar mai bun din punct de vedere carosabil, aglomeratie, tir-uri, alte aspecte de luat in seama, la un traseu Targoviste-Bucuresti?

DN71 sau DJ711+DN1A.

Multumesc anticipat.

Primul este mai bun dar plin de tiruri, destul de ingust si plictisitor (este linie dreapta). Al doilea mai liber dar ceva mai prost mai ales pe DJ711 si ceva mai lung. Personal as merge pe al doilea

• Upvote 1

Personal l-aș alege pe al doilea. DN 7 + DN 71 e îngust și plin de nebuni care se cred în NFS.

Acum mai depinde și în ce zi a săptămânii vrei să mergi, eventual la ce ore...

PS: Mai există și varianta mai lungă, DN 72 + DJ 101A + DC 109B + DN 1A (drumul e f bun, atât că mai sunt ceva tiruri pe primul și ultimul sector, în rest e pustiu)