hilea1

Dambovita

Recommended Posts

Salut Daktery,

Eu sunt din Gaesti aproape de voi si suntem mai multi, nu mai astepta sa se duca zapada si vino la Arges Winter Race MTB Maraton - Powered by WARP SOFT pe 20 feb vin multi din dambovita si chiar din Targoviste ne putem cunoaste si planifica mai multe acolo.

o zi faina

suntem oricand deschisi la offroad :) si gata oricand cum zic cercetasii :D

man pare foarte interesant,dar nu am bicla echipata cu cauciucuri de iarna...sunt mai intermediare...

restu din targoviste nu mai intrea pe forum,chiar asha de pustiu e?

man, este destul de urat..pt ca sunt in sesiune atunci si chiar nu pot sa merg,dar incepand cu 1 martie incerc sa ma bag la cat mai multe trasee de mtb

mai e cineva din targoviste care viziteaza forumu aasta?? macar sa stragem si noi vreo cateva persoane pt ceva drumetii asha de incalzire

prezent la datorie:) mai sunt din tgv dar care nu intra pe forum :( bine, oamenii au servici , familii ,dau pedale de placere , ma intelegi :-> Sunt din tgv si am o cursiera vecheeeeeee dar are 2 roti si merge :-p . zilee astea a fost frumos , am iesit cu inca un prieten , kiev(cunoscut pe forum) si mi-am scos plamanii afara pe o singura urcare la manastire.:D la meteo spun astia ca sapt viitoare incep ploile de primavara, daca e cu bucurie iesim mai multi ca e naspa cand esti singur.:P ne mai auzim pe forum (ne mai scriem) numai bn Edi

@john_doe: nu ai cumva un cube aim negru?

@daktery:nu credeam ca o sa mai scrie cineva pe topicul inceput de minbe anul trecut. Ma bucur! Ne vedem pe 20 la pitesti.Intre timp incerc sa mi revin dupa un genunchi buclucas!:P

Sa nu uit :cine imi poate imprumuta pt 20 feb un suport de bicla pt plafonul unui logan?

din pacate week asta nu sunt pe bike sunt in Buc la o nunta la un prieten, dar de luni incep reglajele fini la frane si restu>

Tin sa multumesc baietilor din Pitesti pt ajutorul dat la bike cu noua schimbare de pe V pe Disc, merci Seba, Remus, dau si o brere mare pe 20 feb

Jhon, kiev da pedale nu se joaca tin cu el pe 20 in pitesti sa faca o faza buna.

Sa ne vdm cu bine pe 20 si dupa la cat mai multe ture prin imrejurimiile dambovitei :)

cube , eu :( as vrea :D adevarul e ca am o cursiera veche cilo. gri. Imagine postată ceva asemanator.

Am si eu ceva mai antic,dar de incredere

Fratilor azi a fost criminal pe bicla...am plecat pe la 14.00 de acasa cu bicla in masina ca nu o bag pe sosea pe sarea asta.Am urcat cu bicla pe valea Sasului si dupa vreo 2 km s-a terminat zapada batatorita si am dat de zapada pana la butucul rotii,apoi push pana sus pe deal unde imi venea sa mi trag palme cand am vazut ce zapezi erau.[ATTACH=CONFIG]15924[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15923[/ATTACH]Nici nu puteai sa pleci de pe loc indiferent in ce viteza...Dar una peste alta a fost frumos,soare puternic.Am facut 8.72 km care m-au stors de vlaga,nu pot sa nu ma gandesc la faptul ca in Arges vor fii 20 km poate cu zapada la fel!!Dar sper sa fie batatorita ca tot se lauda baietii din zona ca ies in recunoastere.Sper sa nu ninga inaintea concursului.

frumos , bine ca ai avut curaj pe vremea asta. nu ai avut probleme cu respiratu? mie mi se pare aeru tare rau.. pe bicla mi se pare ca ma innec cu aer :-J

Fratilor azi a fost criminal pe bicla...am plecat pe la 14.00 de acasa cu bicla in masina ca nu o bag pe sosea pe sarea asta.Am urcat cu bicla pe valea Sasului si dupa vreo 2 km s-a terminat zapada batatorita si am dat de zapada pana la butucul rotii,apoi push pana sus pe deal unde imi venea sa mi trag palme cand am vazut ce zapezi erau.[ATTACH=CONFIG]15924[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15923[/ATTACH]Nici nu puteai sa pleci de pe loc indiferent in ce viteza...Dar una peste alta a fost frumos,soare puternic.Am facut 8.72 km care m-au stors de vlaga,nu pot sa nu ma gandesc la faptul ca in Arges vor fii 20 km poate cu zapada la fel!!Dar sper sa fie batatorita ca tot se lauda baietii din zona ca ies in recunoastere.Sper sa nu ninga inaintea concursului.

Hilea, :-J suntem care ne dam pe traseu , si cand spun ca ne dam sa stii ca o facem puternic. poti sa-l intrebi pe marinika daca nu crezi chiar si pe zapada mare. nu conteaza cum este vremea si ca-i sare pe jos, dam la pedale . nu ne speriem sa stii !!!!!

eu zic ca daca o tine asa cu zapada asta trebuie sa facem munca voluntara si sa batatorim traseul altfel mai mult alergam decat pedalam>

Da traseul din trivale este unul deosebit si sustinut asta daca dai tot timpul din pedate, nu o sa fie ca pe valea sasului cunoscand bine zona am facut un proiect cu cercetasi prin 2008 dar vor fi alte elemente interesante.

sa vina odata ziua aia de 20 :)

seara faina domnilor

prieteni,ce trasee sunt in jurul targovistei pt MB,cam care ar fi cele mai fregventate,spuneti-mi si mie.

bine astea le iau in calcul dupa ce se mai incalzeste vremea ca acuma oricat asi vrea nu am cum sa ies,cica dupa 19 feb se mai inzdraveneste vremea,asha se aude.

frumos , bine ca ai avut curaj pe vremea asta. nu ai avut probleme cu respiratu? mie mi se pare aeru tare rau.. pe bicla mi se pare ca ma innec cu aer :P

N-am probleme cu aerul rece,am avut si cagula,nu stiu cat conteaza...

frumos , bine ca ai avut curaj pe vremea asta. nu ai avut probleme cu respiratu? mie mi se pare aeru tare rau.. pe bicla mi se pare ca ma innec cu aer :P

N-am probleme cu aerul rece,am avut si cagula,nu stiu cat conteaza...