Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

On 8/7/2017 at 8:47 PM, myxtreme2012 said:

La un moment dat Lucifer (îngerul căzut, prințul întunericului) a venit în vizită în România. Obosit fiind, a poposit într-o șatră de țigani și a dormit acolo.

Când s-a trezit, portofel pula, telefon pula, țiganii nu mai erau și pe el îl chema doar Luci.

Sau l-au convertit de la Luci-Fer la  Luci-Tuci

Ion era la bar și își plângea de milă. Barmanul îl întreabă:
– De ce plângi Ioane, ce s-a întâmplat?
– Nu am noroc în dragoste! Eu sunt mai micuț și nu mă pot impune deloc! Am divorțat de trei neveste până acum.
– De ce?
Ion îi explică:
– Prima soție era activistă de partid, în timp ce făceam dragoste ea îmi spunea mereu: ”Hai Ioane, mai mult și mai bine!”.
– Nasol, spune barmanul.
– A doua soție era profesoară și când făceam dragoste îmi spunea: ”Repetă până reușești, Repetă!”.
– Și mai nasol, spune barmanul.
– A treia soție era farmacistă și nimfomană, mereu spunea: ”Ioane, de trei ori pe zi, dimineața, la prânz și seara!”
– Și nu era bine? întreabă barmanul.
– La început da, dar cu timpul obosești. Acum nici nu m-am însurat bine și vreau să divorțez.
– De ce?
– M-am însurat cu o femeie care este inginer agronom. Ea este foarte înțelegătoare, mereu îmi spune:
”Ioane, faci ce poți și cât poți! Pentru ce rămâne neterminat, chem soldații și studenții!”

• Upvote 4
  • Haha 3

In padure se deschide un nou magazin. Toata lumea sta la coada; in afara de iepuras, care da sa ajunga in fata. Cand il vede, vulpea il ia de urechi si il arunca la coada: 
- La rand cu tine, derbedeule! 
A doua zi, toata lumea sta la coada; in afara de iepuras, care da sa ajunga in fata. Cand il vede, ursul se enerveaza, il ia de urechi si-i spune: 
- Daca te mai prind ca te bagi in fata, iti rup coada! 
Atunci, iepurasul se ridica de pe jos, scuturandu-si blanita si spune imbufnat: 
- Daca e asa, atunci nici azi nu va deschid magazinul!...

• Upvote 3
  • Haha 1

Intră un balaur într-o pădure și începe să se plimbe tacticos, la un moment dat se întâlnește cu ursul și îi spune "băi, ursule, vezi că io mâine iau prânzul la ora 13, să vii să te mănânc", începe ursul să plângă dar balaurul își vede de plimbare mai departe, netulburat, peste o vreme se întâlnește și cu vulpea și-i zice "măi, vulpe, vezi că io mâine iau cina la ora 19, să vii să te mănânc", vulpea dă și ea în plâns, dar balaurul o ignoră și pleacă mai departe, în sfârșit se întâlnește cu iepurașul și-l anunță și pe el "băi, iepure, io mâine la 10 dimineața îmi iau micul dejun, să vii să te mănânc", "am voie să pun o întrebare?" zice repede iepurașul, "sigur că da", "pot să nu vin?" întreabă iepurașul, "bineînțeles, te tai de pe listă" răspunde politicos balaurul...

• Upvote 3
  • Haha 2

Il stiam :)

La mine aparea doar: Intră un balaur într-o pădure și începe să se plimbe tacticos, la un moment dat se întâlnește cu ursul și îi spune "băi, ursule, vezi că io mâine iau prânzul la ora 13, să vii să te mănânc", începe ursul să plângă dar balaurul își vede de plimbare mai departe, netulburat, peste o vreme se întâlnește și cu vulpea și-i zice "măi, vulpe, vezi că io mâine iau cina la ora 19, să vii să te mănânc", vulp

Acum e ok.

deci era de la tine :))
(browser sau smartphone sau...)

• Haha 1

Smartfone...dar nu am mai patit asa ceva cu telu asta.

Acum apare si pe tel, dar continuarea e innegrita rau. Dar se vede.

Cica ursul mergea el agale prin padure si deodata vede pe melc alergand….. sa rupa pamantul, nu alta.
– Ce faci melcule? Unde fugi asa?
– Ce sa fac, raspunde melcul, vine D.N.A.-ul sa ma aresteze.
– Pai de ce?
– Pai : … eu – casa, tata- casa, mama- casa, sor’ mea casa…. De asta.
Sta ursul, se gandeste putin si o rupe si el la fuga. Si fuge, si fuge …….
Se intalneste cu costarcul. Cocostarcul il intreaba:
– Ce faci ursule? De ce fugi asa?
– Ce sa fac, raspunde ursul, fug, ca s-ar putea sa ma cerceteze D.N.A.-ul.
– Pai de ce?
– Pai: eu- blana, tata- blana, mama- blana, sor’ mea – blana……. De asta.
Sta cocostarcul, se gandeste putin si o rupe si el la fuga.
Si fuge, si fuge, si fuge… Se intalneste cu maimuta. Maimuta il intreaba:
-Ce faci cocostarcule? Unde fugi asa?
– Ce sa fac, raspunde cocostarcul, fug, ca s-ar putea sa vina D.N.A.-ul sa ma cerceteze.
– Pai de ce?
– Pai: eu- pe picior mare, tata- pe picior mare, mama -pe picior mare, sor-mea -pe picior mare……..
O rupe si maimuta la fuga.
Si fuge, si fuge si fuge…….. se opreste deodata brusc si exclama:
DA EU DE CE DRACU’ SA FUG?
EU – CU CURUL GOL, TATA CU CURUL GOL, MAMA CU CURUL GOL,
SOR’ MEA CU CURUL GOL!

• Upvote 1
  • Like 1

M-am trezit din cauza unei dureri cumplite in intreg corpul. 
Am deschis ochii si am vazut o sora medicala care statea alaturi de patul meu...
- Domnule Fujima – a spus ea – aveti noroc, ati supravietuit bombardamentului din Hiroshima de acum doua zile! 
Acum sunteti in spital, in afara oricarui pericol.
Foarte slabit, am intrebat:
- Unde sunt?
- In Nagasaki, a raspuns ea.

• Upvote 1

Morbid.

Da na, umor negru.

Morbid.

Da na, umor negru.
Bunicul meu obisnuia deseori sa spuna:
"Nu urma calea altor oameni, creeaza-ti propria ta cale".
A murit in Al Doilea Razboi Mondial, ucis intr-un camp minat.

S7 Edge by Tapatalk

• Upvote 4
  • Like 2

15 hours ago, BodoC said:

M-am trezit din cauza unei dureri cumplite in intreg corpul. 
Am deschis ochii si am vazut o sora medicala care statea alaturi de patul meu...
- Domnule Fujima – a spus ea – aveti noroc, ati supravietuit bombardamentului din Hiroshima de acum doua zile! 
Acum sunteti in spital, in afara oricarui pericol.
Foarte slabit, am intrebat:
- Unde sunt?
- In Nagasaki, a raspuns ea.

Gluma gluma dar domnu acesta nu stia de gluma

"Tsutomu Yamaguchi (山口 彊 Yamaguchi Tsutomu) (March 16, 1916 – January 4, 2010) was a survivor of both the Hiroshima and Nagasaki atomic bombings during World War II. Although at least 69 people are known to have been affected by both bombings,[1] he is the only person to have been officially recognized by the government of Japan as surviving both explosions.[2]"

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tsutomu_Yamaguchi

• Upvote 3
  • Like 1

Eram la facultate, deja începuse ora de vreo 15 minute, când intră o colegă de grupă, un pic ciufulită, cu ochii semi-închiși și un mers nu prea sigur, se vedea că avusese o noapte furtunoasă, săraca.
Desigur, profesorul indignat de o asemenea apariție, apropo, era destul de dur și avea în jur de 40 de ani, i se adresează:

– Domnișoară, de ce ai întârziat?
Și în loc de binecunoscutele răspunsuri ”Mă scuzați, am venit de la țară” sau ”Mi-a murit bunica” ori alt răspuns banal folosit de studenți, ea îl țintuiește cu o privire puțin tulbure, zâmbește dulce și trântește:
– Dragule, de ce nu m-ai trezit și pe mine când ai plecat?

• Upvote 1
  • Like 2
  • Haha 4

Nu va suparăți, morcovii aceștia sunt modificați genetic?
Vânzătorul: Nu, de ce intrebati?
Morcovii: Chiar așa, de ce întrebați?

Ce sarbatoreste un barbat la 18 ani?
Majoratul.

Dar la 60 de ani? (+/- 10 ani)
Micsoratul.

La un priveghi, în șoapta:
-Îmi puteți da și mie parola la wifi?
-Respecta mortul!
-Cu litere mari?

• Upvote 4
  • Haha 1

On 9/30/2017 at 4:56 PM, tzunoi said:

Gluma gluma dar domnu acesta nu stia de gluma

"Tsutomu Yamaguchi (山口 彊 Yamaguchi Tsutomu) (March 16, 1916 – January 4, 2010) was a survivor of both the Hiroshima and Nagasaki atomic bombings during World War II. Although at least 69 people are known to have been affected by both bombings,[1] he is the only person to have been officially recognized by the government of Japan as surviving both explosions.[2]"

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tsutomu_Yamaguchi

Și a murit alunecând pe săpun în baie...

Avertizare emisă de Institutul Român de Seismologie Aplicată:
Foarte important, în caz de cutremur! După noile instrucţiuni fiecare cetăţean trebuie să aibă în casă un cârnat cabanos sau o bucată de kaizer. În caz de cutremur, trebuie scos repede din frigider şi ţinut strâns în mână. Acest lucru poate ajuta câinilor dresaţi să vă găsească mai uşor pentru a putea apoi să fiţi îngropat creştineşte.

• Upvote 2

Intra un tip intr-un magazin de articole foto:

-Buna ziua, as dori sa cumpar un aparat foto pentru prietena mea, este pasionata de fotografie si nu are unul performant, asa ca am venit sa ii cumpar ca sa poata sa-si dezvolte pasiunea aceasta..

-Sigur ca da, dar cum sa fie, compact, mirrorless, DSLR?

-Aaaa...as vrea ceva nu compact, dar nici DSLR, ceva mai micut, sa il tina ok in mana, sa nu ii fie greu..

-Sigur ca da, si cu ce obiectiv?

-Cu obiectivul sa o fut, binenteles...

• Upvote 2
  • Like 1
  • Haha 3

Copilul, de 4 ani:

- Mami, stii? Cand am sa fiu mare o sa am 5 neveste. Una va gati, una va spala, una va canta si una va spala.

Mama:

- Si una va dormi cu tine?

- Nu!! Tu ai sa dormi cu mine si ai sa-mi citesti povesti.

Mama (cu lacrimi in ochi):

- Ce dulce esti. Sunt asa mandra de tine! Dar.... cu cine vor dormi toate nevestele tale?

- Cu tati !!

Tata (cu lacrimi in ochi):

- Ce dulce esti. Sunt atat de mandru de tine!

• Like 2
  • Haha 5