Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

Un tip primeste ca imprumut de la cel mai bun prieten 10.000 de euro.

Emotionat si plin de lacrimi, il imbratiseaza, moment in care celalalt, surprins, intreaba:

- Dar ce ai, ma? De ce trebuie sa bocesti? Si tu m-ai ajutat pe mine cand am avut nevoie. Vorba aceea: "prietenul la nevoie se cunoaste"...

- Nu stiu, frate! Da' am un sentiment ca si cum ar fi ultima data cand ne mai vedem...

In avion, un domn si o fetita.

Domnul zice :

- Ce-ar fi sa stam de vorba?, se pare ca timpul trece mai repede conversand

- Bine, zice fetita inchizand cartea pe care abia o deschisese, despre ce ati dori sa vorbim?

- Pai, zice domnul, o tema interesanta ar fi despre fizica atomica nu crezi? si surade superior.

- De acord, dar intai vreau sa va intreb ceva : O vaca, un cal si o oaie mananca acelasi lucru - iarba, dar oaia excreta niste bilute, vaca o placinta iar calul niste mingi uscate. Cum va explicati fenomenul?

- Habar n-am, zice domnul, minunandu-se de inteligenta fetitei.

- Atunci cum vreti sa vorbim de fizica atomica, daca nici despre cacat nu stiti nimic???

Daca-mi permiti, in engleza ar suna mai bine. Bancul e legat de "expresia" : "not to know shit"

- Atunci cum vreti sa vorbim de fizica atomica, daca nici despre cacat nu stiti nimic???

=

Then how can we talk about nuclear physics if you don't know shit???

:DD tare

nu l-am tradus. l-am primit in forma asta.

Intrebare :

-Cum merg manelistii cu masina?

Raspuns :

-Fara numar, fara numar, fara numar...

Inaintea unei operatii, medicul: -Cati ani ati spus ca aveti? La care pacientul, un pic fricos: -Fac 46 peste 2 saptamani. Doctorul, putin amuzat: -Imi place optimismul dumneavoastra.

Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca vreo 10 metri… Soferul scoate capul pe fereastra si tipa: - Fii ba atent!!!

Pietonul se ridica repede, speriat, impleticindu-se si intreaba: - De ce, dai inapoi?

• Upvote 1

Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca vreo 10 metri… Soferul scoate capul pe fereastra si tipa: - Fii ba atent!!!

Pietonul se ridica repede, speriat, impleticindu-se si intreaba: - De ce, dai inapoi?

Deci asta chiar e bancul zilei =))

Am ras copios citind-ul :))

O doamna, singura acasa, statea relaxata in living urmarind un film... cand, deodata, suna cineva la usa. Se ridica, se duce la usa, deshide.....nimeni. Se aseaza din nou in fotoliu, isi reia activitatea...cand, din nou suna soneria...Se duce din nou la usa, deschide....din nou nimeni, dar....cand se uita mai jos, ce vede....era moartea, neagra si cu coasa in mana, dar mica, cam de vreo 10 cm inaltime....Cand o vede, femeia se pune pe tipat, dar moartea o intrerupe:

-Taci, fai nebuno....ca nu am nimic cu tine....Dupa hamster am venit....

• Upvote 1

Banc nemisogin, dar pentru baieti. Sa ma ierte fetele.

I: De ce seamana femeile cu uraganele?

R: Pentru ca ambele vin calde si umede, dar cand pleaca ti-au luat si casa si masina.

Inca o data scuze fetelor. Eu casa n-am si masina desi am, nu am avut niciodata permis, asa ca n-as avea de ce sa o pastrez in caz ca pleaca uraganul.

Aici suntem la sectiunea bancuri, voi deschide alt subiect "realiatatea cruda", acolo sa pui asemenea comentarii ! :D

• Upvote 2

Doar aici scap nebatut mar pentru ce am scris. La "realitatea cruda" imi dadeati post-mortem medalie pentru curaj si sacrificiu cu ceremonie oficiala.

Sotia, suparata ca sotul e plecat cu zilele de acasa la vanatoare, ii cere insistent acestuia sa o ia si pe ea sa vada ce pasiuni poate naste acest sport sangeros. Sotul o aseaza la locul de panda si-i face instructajul:

-Cand vezi vanatul, ridici pusca, iei linia de ochire si tragi. Atentie insa, sa fugi repede la vanat sa nu ti-o ia alt vanator inainte si sa-ti fure trofeul.

Zis si facut. Se pune femeia la panda. Nu dupa mult timp sotul aude o impuscatura si apoi zgomot mare si cearta. Fuge repede in directia respectiva si o vede pe sotie certandu-se aprig cu un domn:

-Ho, ho doamna. Am inteles! Cerbul e al tau, dar macar lasa-ma sa-i scot saua...

• Upvote 1

Mare concurs international de pictura!Tematica era ca, din pictura sa reiasa titlul tabloului.

Candidate la marele premiu au fost selectate 4 tari: America, Franta, Rusia si Romania!

Tabloul Americii o reprezenta pe Louise in pielea goala pe un iaht!

Titlul tabloului era: "O boarfa la uscat!"

Tobloul Frantei era cu doua tipe goale intr-un copac.

Titlul tabloului era: "Doua poame!"

Tabloul Rusiei o avea pe Natasha in pielea goala cu o secera in mana, iar titlul tobloului era :"In asteptarea ciocanului!"

Iar in tabloul Romaniei era reprezentata Ileana, goala intr-un lan de grau iar in spatele ei o ceata de tarani fugind.

Titlul tabloului era: "Iobagi in fuga!"

Edited by creizi
bold

Ion pleca de la carciuma mort de beat balansanuse pe strada in porta la Maria il trece pisarea... O scote afara si incepe a uda gardul babei...Baba Maria il vede / geam si...Bate in gem si striga la Ion sa NU se mai pise / gardul ei...Ion zice "Lasama fa, ce vrei sa se verse urina-n sange?"...Maria iese in curte si ii zice ca gardul este vechi si putred si n-are cine sa-l mai repare ca Badea al ei a crapat demult si nu are cine s-o ajute la reparata gardului...Ion vine cu aceeiasi replica "Lasama fa, ce vrei sa se verse urina-n sange?"...Maria iese afara din curte langa EL si zice:..Ioane da si mie sa pun mana / oo-le tale...Ion "Ce ai fa ai inebunit la varsta asta?"...Maria Mai ioane, da ma sa pun si io mana pe ele , pe oo-le tale sa-mi mai aduc si io aminte de Badea al meu...Ion se gandea si zice: " Haide fa pune mana pe oo-le mele" ...Maria il ia de OO si incepe a le ciocni intre ele zicand: NA MAH, TE MAI PISI PE GARDUL MEU !!!

- De ce e bine ca într-un avion să stai pe locurile din faţă?

- În cazul unei prăbuşiri, căruciorul cu băuturi mai trece încă odată pe lângă tine.

• Upvote 1

- De ce e bine ca într-un avion să stai pe locurile din faţă?

- În cazul unei prăbuşiri, căruciorul cu băuturi mai trece încă odată pe lângă tine.

:)) ;)

S-ar putea chiar sa intri in coma alcoolica pentru ca posibilitatea de trecere a caruciorului prin tine e destul de mare...

:) =))

S-ar putea chiar sa intri in coma alcoolica pentru ca posibilitatea de trecere a caruciorului prin tine e destul de mare...

Desi, daca ne uitam de ex. la tragedia cu avionul Air FRance... au gasit bucataria si mancarurile la locul lor.... inseamna ca au baut insotitoarele de bord tot... ca bautura nu mai era acolo... si nici rechinii nu au cantat prin zona beti... Sau rechinii tim mai bine la bautura?:))

Well, it rained today, but as a whole it's been warmer than it was last week.

Why does it seem like every time you join this channel, you end up talking about the weather?

Is your life so unimaginably dull that you can't think of any events in your life to describe that might be more interesting than the weather?

Let's think of something for you to talk about other than the weather.

I mean, we barely even know anything about you, other than where you live.

Let's start there. What do you do for a living?

I'm a meteorologist.

Pentru cei familiari cu IRC-ul.

Omul de pe targa catre infirmieri :

- Unde ma duceti ?

- La morga..

- Dar inca n-am murit.

- Pai, inca n-am ajuns...