Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

O femeie frumoasă merge la ginecolog...

Când o vede, tot profesionalismul doctorului zboară pe fereastră.

Imediat, îi spune să se dezbrace. După ce femeia se dezbracă, doctorul începe să o mângâie pe coapsă.

În timp ce o mângâia, o întreabă: "Ştiţi de ce fac asta?". "Da,"îi răspunde ea,"Căutaţi zgârieturi sau anomalii dermatologice. "Corect,"a spus doctorul. Apoi, a început să-i mângâie sânii. "Ştiţi ce fac acum?"întreabă el. "Da,"spune ea,"Căutaţi noduli care ar putea indica un cancer la sân. "Corect,"răspunde doctorul. În final, se suie pe ea şi începe să o reguleze. O întreabă,"Ştiţi ce fac acum? "Da,"spune ea,"luaţi un sifilis; pentru asta am venit la consultaţie."

• Upvote 9

Bulă este trimis de firmă să vândă frigidere în Alaska. Peste o săptămână mai cere 200 de frigidere, peste o lună mai cere 2000 de frigidere. Atunci este sunat şi întrebat cum reuşeşte să vândă atâtea frigidere în Alaska.

El a răspuns prompt:

-Ei, a fost mai greu la început, până i-am convins pe eschimoşi că în frigider e mai cald decât afară.

• Upvote 6

"Geografia femeii:

Intre 18 si 25 de ani, femeia e precum Continentul African: jumatate a fost deja descoperita, cealalta jumatate ascunde frumuseti inca salbatice si delte fertile.

Intre 26 si 35 de ani, femeia e precum America de Nord: moderna, dezvoltata, civilizata si deschisa negocierilor in schimbul banilor.

Intre 36 si 40 e precum India: fierbinte, relaxata si constienta de propria frumusete.

Intre 41 si 50, femeia e precum Franta: usor imbatranita, dar inca atragatoare si interesanta.

Intre 51 si 60, e precum Iugoslavia: a pierdut razboiul, e tulburata de fantasmele trecutului , dar se lucreaza la reconstructie.

Intre 61 si 70, ea e precum Rusia: spatioasa, cu frontiere fara patrula. Stratul de zapada ascunde mari bogatii.

Intre 71 si 80, femeia e precum Mongolia: cu un trecut glorios de victorii, dar cu putine sperante de viitor.

Dupa 81 de ani, ea e precum Afganistan: aproape toata lumea stie unde se afla, dar nimeni nu vrea sa mearga pana acolo.

Geografia barbatului:

Intre 15 si 80, barbatul e precum Cuba: guvernat de un singur membru.

• Upvote 8

- De ce rochia de mireasa este alba?

- Asta e culoarea standard la toate electrocasnicele.

Cercetatorii britanici afirma: "Până în 2050 vom fi 10 miliarde".

Ce tampenie... Cine are nevoie de 10 miliarde de cercetatori britanici?!?

Undeva la ţară... Bătaie în geam noaptea pe la ora trei:

- Hei, n-ai vaăzut o turmă de boi?

- De ce? Ai rămas în urmă?

Anglia este de acord sa lupte cu Libia pana la ultimul francez.

- Eu nu vreau sa ma casatoresc cu un zgarcit ca tine! Poftim inelul!

- Unde e cutiuta?

- Ionut, eu voi pleca cateva zile de acasa, spuse tatal baietelului sau. In absenta mea, tu vei fi barbatul in casa.

- Bine tata, dar intoarce-te repede, nu-mi place sa spal vasele.

- Domnule, a venit un om de la garajul auto. Spune să achitaţi reparaţiile, adica 3.800 euro, soţia dv. a fost azi cu maşina acolo.

- 3.800 euro?! Dar ce s-a reparat la maşină?

- Nu de maşină e vorba ci de reparaţiile garajului...

• Upvote 6

De ce exista atatea organizatii impotriva hainelor de blana si nici una impotriva hainelor de piele?

- Pentru ca e mai simplu sa hartuiesti femeile bogate decat gastile de motociclisti!

• Upvote 7

-Serial!

-Fotbal!

-Serial!

-Fotbal!

-Serial!

...

-Fotbal!

-Serial!

-Fotbal!

-SEX!

-Da-l dracului de fotbal!

• Upvote 5

Un ciocanit ferm se aude in usa dormitorului.

Sotul:-Ghici cine e?

Sotia:-Stiu cine e!

Sotul:-Ghici ce vreau?!

Sotia:-Stiu ce vrei!

Sotul:-Ghici cu ce bat in usa?!

• Upvote 1

Beţi suc de fructe !

Sucul de fructe înseamnă energie.

Energia înseamnă sport.

Sportul înseamnă putere.

Puterea înseamnă bani.

Banii înseamnă femei,

Femeia înseamnă necazuri...

Mai bine beţi apă.

• Upvote 5

Curtoazie britanică.

– Domnule Smith, strălucirea soarelui din zâmbetul fiicei dv. împrăştie norii întunecați ai vieţii mele…

– Ce e asta tinere, cerere în căsătorie sau buletin meteorologic?

• Upvote 1

Doi tineri, în drumul lor spre biserică, unde mergeau să îşi oficieze căsătoria, au murit într-un accident de maşină. Ajunşi la poarta raiului, l-au întrebat pe Sfântul Petru dacă se pot oficia căsătorii şi în rai. Sfântul Petru i-a rugat să aştepte un pic până vine cu răspunsul. Au aşteptat ei o lună, au aşteptat două, pe urmă au început să se întrebe ce s-ar întâmpla dacă odată căsătoriţi nu se vor mai înţelege. După încă o lună, Sfântul Petru se întoarce şi le spune:

- Am veşti bune, copii. Puteţi să vă căsătoriţi în rai.

- Bine, dar există şi posibilitatea divorţului?

La care Sfântul Petru spune iritat:

- Mai lăsaţi-mă în pace. Trei luni am căutat un preot în rai şi acum voi îmi cereţi să caut şi un avocat?

• Upvote 8

CUM ITI DAI SEAMA DACA ESTI NORMAL?

1. Ai facebook

2. Ai telefon mobil

3. Te uiti la televizor

4. Esti constient de maturitatea ta :)

6. Trimiti SMS-uri des

7. Te culci tarziu

9. Esti atat de ocupat ca ai uitat sa citesti punctul 5

10. Te-ai uitat acum si nu este.(stai calm,nici 8 nu este)

11. Acum zambesti :)

• Upvote 5

Nu pot să cred ce tare a bătut vântul aseară. Am ieșit să cumpăr niște lapte pentru nevastă-mea, însă deodată a venit o rafală și m-a catapultat direct în cârciumă.

• Upvote 8

Si vreti sa spuneti ca sotul dumneavoastra s-a spânzurat? O întreaba judecatorul pe tânara vaduva.

-Da, domnule judecator, raspunde aceasta.

-Si cum explicati atunci multimea de cucuie pe care le are?

-S-a spânzurat cu un elastic..

O blonda ramine singura acasa si la un moment dat aude soneria usii.

- Cine este?…intreaba blonda

- Posta, se aude de partea cealalta a usii.

- Si citi sinteti?

Un sofer conducea cu 150 km/ora. Vede girofarul unei masini de politie in oglinda si accelereaza. Dupa o vreme, vede ca nu poate scapa de politist si trage pe dreapta. Politistul ii spune:

- Am avut o zi groaznica si vreau sa ajung acasa. Dar mi-a placut urmarirea. Asa ca zi-mi o scuza buna si te las sa pleci.

- Acum trei saptamani, nevasta-mea a fugit cu un politist, zice soferul. Cand te-am vazut in spate, am crezut ca vrei sa mi-o aduci inapoi.

• Upvote 8

Un reporter, ajuns intr-un catun, gaseste pe camp un batranel care-si prasea porumbul, folosindu-se de clasica sapa.

-Buna ziua mosule, as vrea sa te intreb cate ceva, sunt de la jurnal...

-Zi taica...

-Mosule citesti ziaru`, te uiti la televizor ?

-Nu taica, televizie n-am si jurnale nu citesc, ca m-a cam lasat vederea, da` taica am difuzor si sara mai ascult si io cu baba mea, imi place tare piesele de teatru...

-Mosule, de revolutia tehnologica ai auzit la radio ?

-Am auzit taica...

-Si ce parere ai ?

-Ce sa zic taica, e buna, da, e buna... dar parca mai nimerita ar fi o rascoala...

• Upvote 3

Cum isi cearta Nostradamus cainele?

- Al dracului dobitoc tampit ce esti!!! Iar te-ai usurat maine in sufragerie?

• Upvote 8

Accident grav de circulatie. Soferii - unul ranit grav, unul ranit usor. La sosirea ambulantei, medicul il vede pe soferul ranit usor ca il f***a in c*r pe soferul ranit grav. La care intreaba:

- Ce faci dom’le, esti nebun?

- Nu… doar ii acord primul ajutor!

- Pai primul ajutor se acorda prin “gura la gura”…

- Asa am inceput si noi, dar ne-am infierbantat!

Un indian navajo stătea lângă un agent de vânzări pe o bancă în parc... între ei se afla o pungă mare de hârtie... indianul fixă de ceva timp punga de hârtie.

- Vrei să stii ce e în pungă? Întreabă agentul de vânzări.

Indianul dădu afirmativ din cap.

- E o sticlă de vin, am luat-o pentru nevastă-mea.

Indianul tăcu o vreme, apoi zise, dând afirmativ din cap de mai multe ori:

- Bun schimb ai făcut...

• Upvote 3

Cetind la bancurile voastre mi-am adus aminte ca mi s-a-ntamplat un... banc adevarat: intr-o sambata seara de mai de demult eram intr-o crasma care-si desfasura activitatea la subsol. Muzica, dantuiala, fete, bautura, fum...ma rog, tot tacamul. Pe la 2 ma hotarasc sa plec insotit de-o "jumatate" de pe-acolo. Urcand treptele pe o scara in spirala sa ajung la suprafata, pe la jumatatea drumului ma intalnesc cu un tip pe care-l cunosteam si care statea sprijinit de balustrada, clatinandu-se periculos si uitandu-se in jos spre stabilimentul pe care eu tocmai ce-l paraseam. Recunoscandu-l, ii spun:

- Salut, man! Ce faci?

La care el, impleticindu-i-se vorbele in gura:

- Noroc frate... hac....nu stiu....hac....Vin? Plec?

• Upvote 2

Un bărbat surprins la amantă de către soțul acesteia, sare de la etajul 8 al blocului. În cădere se gândește: "Nu era mai bine să stau acasă cu familia, să mănânc un grătar, să beau un șpriț, și cine știe, cu putin noroc, să am o partidă de sex cu soția!". Lui Dumnezeu i se face milă și îl face să cadă pe o căpiță de fân proaspăt cosită din spațiul verde al blocului. Ridicându-și chiloții cugeta: "Doamne cum e omul, numai două secunde am fost speriat și câte prostii mi-au trecut prin cap!"

• Upvote 1

Japonia: -Nu pot sa cred! Trenul a ajuns cu 10 secunde mai tarziu!

Romania: -Nu pot sa cred! Trenul a ajuns la timp!

Ucraina: -Nu pot sa cred! Trenul a ajuns!

Zimbabwe: -Nu pot sa cred! Un tren!

• Upvote 8