Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

Cea mai grozava zi este MAINE .

Maine o sa facem sport, o sa ne apucam de invatatura,

o sa muncim cu sarg, o sa incepem sa citim o carte,

n-o sa mai mancam dupa sase seara...

Dar nu stiu cum se face,

ca atunci cand ne trezim, este mereu ASTAZI !!!

• Upvote 7

Cercetatorii britanici au stabilit ca uratenia feminina distruge ficatul masculin!

• Upvote 7

Caut fata cu care sa-mi petrec timpul liber, plimbandu-ne cu MTB-urile. Rog amatoarele sa trimita poze cu bicicletele lor. Doar cu bicicletele.

• Upvote 7

Monica Tatoiu se pricepe la atat de multe, încat chiar și Chuck Norris spune bancuri cu Monica Tatoiu.
  • Upvote 7

Bula s-a intors din deplasare. A deschis usa, a intrat in apartament iar din dormitor a auzit gemete si scartait de pat. – Curva!- a soptit el. Apoi a iesit din apartament, a inchis usa si a plecat acasa la sotie.
  • Upvote 6

Mă îngrijorează faptul că, atunci când voi fi mort, nevastă-mea îmi va vinde tot echipamentul de pescuit bicicletele pentru atât cât i-am spus eu că am dat pe ele.

Da, ai dreptate, si bicicleta :)
  • Upvote 1

Mi-am amintit si eu unul similar:

-Domnule, casnicia dumneavoastra dureaza de peste 50 de ani. Care este secretul acestei longevitati?

-Inainte sa ne casatorim am stabilit de comun acord cu viitoarea mea sotie ca eu sa fiu acela care va lua deciziile foarte importante din viata noastra, iar ea sa hotarasca in toate celelalte chestiuni. Pana astazi nu am avut nicio decizie foarte importanta de luat.....

• Upvote 1

Exista 3 tipuri de oameni pe Pământ: cei care ştiu să numere şi cei care nu ştiu să numere.

• Upvote 7

O blondă era o clientă statornică a barului "Cafe Aroma".

În fiecare dimineaţă, ea venea la cafenea, comanda un croissant cu cafea şi frunzărea ziarele.
Într-o dimineaţă ea n-a a mai apărut. La fel s-a întâmplat şi în dimineaţa următoare. Văzând că blonda n-a apărut după două zile la rând, proprietarul cafenelei a început să se îngrijoreze, că s-a întâmplat ceva rău cu ea.
Intr-a patra zi, proprietarul a văzut-o traversând strada şi intrând în barul "Cafe Cafe", vis-a vis de barul său.
El a dat fuga la ea şi, jignit de moarte, a oprit-o şi i-a spus cu o voce furioasă: Știi că am fost foarte îngrijorat pentru tine? Mi-era teamă că ceva rău ţi s-a întâmplat , iar acum se pare că mă înşeli cu cel mai mare concurent! Blonda, surprinsă, îl priveşte şi-i zice: "Eu nu te înşel, ţi-am rămas credinciasă ...
Doar că am avut unele probleme dentare de rezolvat, iar medicul m-a sfătuit ca, timp de câteva zile, să mănânc pe partea cealaltă."

• Upvote 8

Tot cu blonde...

Un tip si o blonda revin de la discoteca spre casa, scurtand drumul printr-un lan de porumb.

- Tare mi-i frica ca o sa mi-o tragi chiar acum!

- Nu te teme, ca nu-ti fac nimic, o linisteste tipul.

Nu trec cinci minute si blonda zice iar:

- Tare mi-i frica ca o sa mi-o tragi chiar acum.

- Nu te teme, ca nu-ti fac nimic.

Nu trec bine alte cinci minute si blonda zice din nou:

- Tare mi-i frica ca o sa mi-o tragi chiar acum.

- Nu te teme, ca nu-ti fac nimic.

Mai trec cinci minute si tot nu se intampla nimic.

- Auzi ba tampitule, se enerveaza blonda, da' scapa-ma dracu' odata de frica asta!

• Upvote 9

Fiul lui Bula: - Tata, mi-e frig!

Bula: - Du-te in colt, ca-s 90 de grade!

• Upvote 9

Daca dimineata nevasta nu vorbeste cu tine, inseamna ca betia de aseara ti-a reusit

• Upvote 5

- Nu stiu ce se intampla, dar cu fiecare luna ce trece, e din ce in ce mai umflata...ii zic sotiei mele, in timp ce stateam in fotoliu si citeam factura la electricitate.

- Credeam ca n-ai observat, imi raspunse ea din bucatarie. Oricum, odata si-odata tot trebuia sa afli... Asa ca mai bine iti spun acum, inainte sa ajunga fiica-ta de la scoala: O s-avem un nepotel!

• Upvote 4

La etajul 60, intr-un zgirie nori: un irlandez, un mexican si un blond. Ora prinzului. Irlandezul se uita in pachet:

- Iar friptura rece? Daca mai gasesc odata, ma arunc de aici!

Mexicanul se uita in pachet:

- Iar turta de porumb? Dac amai gasesc odata, ma arunc de aici!

Blondul se uita in pachet:

- Iar sandwich de parizer? Daca mai gasesc odata, ma arunc de aici!

A doua zi, la ora mesei; irlandezul deschide cutia, se uita:

-Nu-mi vine sa cred! Iar friptura rece!? - Si se arunca jos de la etajul 60.

Mexicanul deschide cutia, se uita:

-Nu-mi vine sa cred! Iar turta de porumb!? - Si se arunca jos de la etajul 60.

Blondul deschide cutia, se uita:

-Nu-mi vine sa cred! Iar sandwich de parizer!? - Si se arunca jos de la etajul 60.

Dupa trei zile, la inmormintare, vaduva irlandeza si cea Mexicana plang pe rupte ca n-au stiut sa prepare pachetul barbatilor. Vaduva blondului le zice:

- Ce va uitati asa? Sotul meu isi prepara singur pachetul!

• Upvote 2

Un coleg de serviciu a castigat o excursie in China. Acum e acolo si incearca sa castige o excursie inapoi.

Barbatii sunt ca locurile de parcare: cei buni sunt luati, cei liberi sunt pentru handicapati.

Unul din lucrurile foarte bune la carti e ca unele au niste poze absolut fantastice.

Fluierul piciorului este un dispozitiv de gasire a mobilei pe intuneric

• Upvote 3

Gata, s-a terminat cu furaciunea in Romania!

A fost arestata Directoarea de la Plafar!

A fost prinsa ca a vandut coada soricelului la pret de sula calului!!

• Upvote 3

La spitalul de nebuni...Nebunul cel mai destept ii aduna intr-o dimineata pe toti nebunii in fata spitalului si le spune...-Ba, voi nu v-ati saturat sa vedeti aceiasi curte?? Nebunii:- Ba da, shefu.....-Voi nu v-ati saturat sa vedeti acelasi magazin alimentar?? -Ba da, shefu ..-Voi nu v-ati saturat sa vedeti acelasi parc cu aceiasi oameni care se plimba prin el?? -Ba da, shefu.....Unul din ei intreaba: -Si ce facem??? -MUTAM spitalu...Zis si facut. Se hotarasc ca dis de dimineata sa-l mute...Dimineata se face prezenta cine e si cine nu si se apuca de impins la spital....imping ei ce imping la care unul spune: -NU merge, shefu...-Hmmmm, jos hainele ca ati transpirat, hai ca pun si eu mana...Toata lumea da jos hainele si se apuca de impins...imping ei ce inping o perioada la care unu dintre ei exclama:...-Gata, shefu ca nu se mai vad nici hainele!!!

• Upvote 1

Doua blonde maritate au iesit in oras sa se distreze.Ceva mai tarziu, putin cam pilite, se hotarasc sa se urce in masina si sa plece spre casa. Pe drum le-a venit la amandoua sa-si faca nevoile mari. Au tras pe dreapta si au constatat ca sunt in fata unui cimitir. Neavand incotro se duc acolo. Cand trebuiau sa se stearga, prima si-a folosit chilotii ca oricum erau purtati, dar a doua avea bikini de firma si nu s-a indurat, asa ca a folosit o panglica de la o jerba. A doua zi unul din soti il suna pe celalat si-i spune:

- Auzi, stii ce, ar trebui sa avem mai multa grija cu nevestele noastre. Aseara nevasta-mea a venit cam pilita si fara chiloti.

La care celalat ii raspunde:

- La mine e si mai grav, dupa ce ca a venit pilita avea si o panglica in fund pe care scria... "Nu te vom uita niciodata", fratii Carbonnini.

- De unde ai, Gheorghe, bicicleta, că parcă n-aveai?

- Aseară i-am umflat uneia roţile de la bicicletă, ea şi-a dat chiloţii jos şi mi-a zis "Ia ce vrei" şi eu am luat bicicleta…

• Upvote 2

- Si cum va descurcati pe calculator ? o întreaba seful pe noua secretara.

- Nu stiu. Pe calculator n-am încercat înca...

Chuck Norris a omorat odata 50 de persoane cu doua focuri de arma ................ primiul a fost de avertisment.

• Upvote 4